Biodinaminė žemdirbystė ir GŽ

Susiję su tema leidiniai, straipsniai, tinklalapiai, autoriai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Vynas

Post by vigintas »

Nesugalvojau kur ideti, na i kokia tema... Bet mano akimis ziurint tai kas sitame forume ieskoma, didzioji dalis jau yra atrasta ir senokai daugeliui yra jokia ne naujiena :)
Nesakau, kad viskas surasta :)

http://www.vynozurnalas.lt/index.php?&page=184&id=293
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Apie

Post by vigintas »

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by Laimis Žmuida »

Tai, kad nieko panašaus čia nėra. Mes kaip tik raginame nenaudoti komposto, o ten rašoma apie kompostą. Visiškai priešingi dalykai. Paskaitinėkit forumą. Mes čia visai ką kita veikiame.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Apie

Post by Laimis Žmuida »

Nepainiokite Rudolfo Štainerio biodinaminio ūkio su GŽ naudojamu terminu biodinaminis procesas. Šie dalykai turi tik bendrą pavadinimą ir daugiau nieko bendro. Lietuviškoji gamtinės žemdirbystės sistema su R.Štainerio biodinamika nieko bendro neturi.
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

Vabzdžiai, paukščiai, sliekai ir naminiai bei laukiniai gyvūnai yra neatskiriama vyndarystės ūkio dalis.

O sito ir panasiu sakiniu zinoma nepastebejai :) Tik komposta pastebejai ? Zinoma kam kas, norintis issivolioti visada purvo suras :)
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Apie

Post by ArvydasG »

Tai ir butu idomu kuo GZ geresne, pries biodinamika. :roll:
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by Laimis Žmuida »

Vabzdžius, laukinius gyvūnus, sliekus gali naudoti ir ekologiniai ūkiai ir bobutė kaime, kuri kasa žemę. Tų būtybių panaudojimas, jei vis tiek žemė kasama ir dedamas kompostas situacijos neištaiso, nes augalas vis tiek neturi ko valgyti, jo mityba nesubalansuota, na tai kas, kad įkėlei inkilą ir jis nurinko keletą kirmėlių nuo kopūstų - esmė - kopūstas neturi savyje vitaminų ir kitų bioaktyvių medžiagų, nes buvo pasodintas į sukastą žemę. Reiškia kopūsto kokybė vis tiek bloga, net jei naudojami gyvūnai.

Todėl neapsigaukite, jeigu kažkas vartoja žodžius ekologija, permakultūra, organinės trąšos, kompostas, darni žemdirbystė, tausojanti aplinką žemdirbystė ir pan. Jei tokie žodžiai pavartoti, tai dar nereiškia, kad taip ir yra. Šteinerio žemdirbystė yra kasamoji žemdirbystė ir jokių vitaminų ten negali būti iš principo. Žiūrėti reikia esmę, o ne kokie žodžiai tekste pavartoti.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Biodinaminė žemdirbystė ir GŽ

Post by Laimis Žmuida »

Kitose temose iškilo klausimų kuo skiriasi biodinaminė Rudolfo Štainerio žemdirbystė ir gamtinė žemdirbystė. Čia pabandysime aprašyti jų skirtumus.

Gamtinė žemdirbystė nuo biodinaminės skiriasi iš esmės, nes biodinaminėje žemė yra kasama, o gamtinėje - nekasama. Čia esminis faktorius, kuris nulemia išauginto maisto kokybę.

Būtent dėl kasimo biodinaminėje žemdirbystėje sugriaunama dirvos struktūra, mikroorganizmai nebeturi kur gyventi, todėl augalams yra paduodamas ne šviežias maistas, kurį mikroorganizmai kątik pagamino, bet pastovėjęs ir užkonservuotas maistas (juodžemis). Gamtinėje žemdirbystėje augalus maitiname visiškai kitu būdu. Ne "konservais", ne juodžemiu, ne durpėmis, ne kompostu, ne mėšlu, ne organinėmis trąšomis, ne humusu, o bakterijų, grybų ir kitų mikroorganizmų ką tik pagamintais šviežiais roduktais. O tai yra visiškai kitoks augalų mitybos būdas. Ir kitokios medžiagos susidaro augale.

Kitas svarbus skirtumas - biodinaminėje žemdirbystėje augalai maitinami ne tik, kad ne šviežiu maistu, bet dar priedo ir nesubalansuotu. Kompostas yra padaromas iš organinių medžiagų, t.y. iš augalų atliekų. Augalų atliekas naudoja gamtinė žemdirbystė. Bet gamtinė žemdirbystė panaudoja visą augalą ir visus jame esančius elementus, t.y. augalas gauna visa tai, ką savo lapuose turi kitas augalas. Augalai maitinami augalais. Tai yra subalansuota mityba, nes augalas gauna viską iš ko jis yra sudarytas. Darant kompostą iš organinių medžiagų dalis medžiagų išlekia į orą, dalis nuteka su krituliais ir drėgme į gilesnius dirvožemio sluoksnius. Ir kai pernešame kompostą ant savo lysvių, tai jame jau būna tik dalis augalui reikalingų medžiagų. Tai - nesubalansuota mityba.

Būtent dėl šių dviejų esminių dalykų biodinaminę žemdirbystė ir gamtinę žemdirbystę turime laikyti visiškai skirtingomis ir nieko bendra neturinčiomis žemdirbystės formomis, nors neįgudusiai akiai jos gali būti kažkuo panašios. Deja, panašumai neesminiai ir nieko nereiškia.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apie

Post by saulius »

Štainerio agrotechnika neturi nieko bendro nei su natūriniu ūkininkavimu, nei su biodinamika- nenutrūkstančiu biologiniu procesu. Be to, ji turi ligų profilaktiką ir gydymą, va tas ir rodo, kad su ja ne viskas gerai. O skirtumai akivaizdūs- "biodinamistai" naudoja kompostus, apie kurių poveikį buvo kalbėta daug kartų.
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

iš temos Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

Biodinamine zemdirbyste nenaudoja arimo, sujudinamas 5-7 cm, jei tai darzoves, tu ta pati darai su "ploskarezu", naudojamas mulciavimas ir bakterijos, gauna kaip ir cia gumuso prieaugi. 30 % vynuogynu skirtu vynui auginam ijau be jokios hemijos. Ju asortimentaszymiai platesnis nei darzoves ir vaisiai... Plius pagal biodanimine zemdirbyste gali dirbti didelius laukus ir senai leidzima tam technika.
Zymiai placiau nusviesti augalai simbiotai, augalai saugantys nuo ligu. Sejos laikas ir derlingumas zinomas nuo seno, net tarybiniais laikais buvo atlikiekami bandymai. Trasos ir herbicidai nenaudojami, tik naturalios kilmes...
Agrotechnika labai panasi, tik senesne , todel apima visas zemes ukio sritis. visas tas dirvinis augalu maitinimas zinomas nuo cariniu laiku, tik gal buvo isdestytas ne taip moksliskai :)

Esminis skirtumas tik ideologijoje - nenaudoti samdomo darbo, nenaudoti pardavimo ir t.t. perejimas i pirmykste bendruomenine santvarka ir viskas. Zinai buvau prie 3 metus gotlande, ten kazkoks permakulturinis bomzynas, tikraja to zodzio prasme. Yra ir ju saitas :) Visi skirtumai tik poziuryje, o ne agrotechnikoje :)
Post Reply

Return to “Literatūra”