Terminai ir sąvokos

Susiję su tema leidiniai, straipsniai, tinklalapiai, autoriai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by Vėjai »

Na va ir nusiraminau. Dabar tikrai sutinku, kad neverta švaistyti laiko ir energijos kažkokiam termino gynimui ar saugojimui.
Beprasmiška. Kas supranta giliau, tai ir taip supras, o kas slysta paviršium tai ir nepaaiškinsi.
Gal esu per daug visur ieškanti logikos, bet kartais glumina tokie pareiškimai- noriu sertifikuotis, pardavinėsiu GŽ daržoves. Nors tik rudenį patiesė kartoną ant dirvono ir gal pavasarį kiš pirmas bulves.
Aš tai tikrai nežinau kada galėsiu savo sodą pavadinti GŽ. Gal ir nepasieksiu to, ką įsivaizduoju turint būti.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by laisvas kaimietis »

Gyvenimas - tai kelias, kuriuo einame link savo tikslų. Kiekvieno tikslai skirtingi, keliai irgi. Nevalgęs kelio nenueisi. Kiekvienas sukasi kaip išmano. Jei žmogus gaus GŽ sertifikatą, tai reikš, kad jo darže ar sode jau yra kažkokio lygio GŽ. Jei žmogus patiesė kartoną (arba nepatiesė) ir pirmą kartą augina bulves po šiaudais, reikia paspausti jam ranką, nes dar vienas suprato, kad gamtą reikia mylėti ir tausoti. Kas bus po pusės amžiaus tada ir pamatysim :roll:
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by saulius »

O gal visai atsisakyt bet kokių terminų ir jų nevartot. Tinklapio pavadinimas "gera žemdirbystė'- labai geras, jis tiek ir tereiškia, kad ji gera, jokių etikečių. Forumo antraštė "....gerbiantiems žemę ir save"- taip pat ne etiketė. Ir tegul vadina visi savo kryptis "eko", "bio", "organic" ar dar kaip nors- mes būsim visa galva aukščiau, nes užsiimam ne pavadinimų kūrimu, o realiais dalykais. Galim kiekvienas savo sodą pavadint savaip, jei yra reikalas, nes visi sodai bus skirtingi. tuomet atitiksim gamtos dėsnius- bus įvairovė. Nes terminai tik kuria painiavą, naudingi jie tik komercijai, sodų sveikatai ir derlingumui jokios įtakos juk nedaro ;)
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by saulius »

O užrašą viršuje "Gamtinė žemdirbystė" galima pakeist kitu ;)
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by nawjia »

nu...gal nereikia taip jau drąstiškai...visi mes žmonės, ir pavadinimų mums reikia. bent jau minimaliai orientacijai ir aiškumui :shock:
`šėršė lia fam`
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Terminai ir sąvokos

Post by Laimis Žmuida »

Nu jei jau taip toli einam kaip pavadinimo Gamtinė žemdirbystė atsisakymas, tai tada iš karto atsisakom ir sertifikavimo, ir bet kokio pardavinėjimo. O per kursus tada reikia irgi dėstyti ne gamtinę žemdirbystę, o hmm... gal išvis nieko nedėstyt? Tegu patys susikuria savo sistemas?

Man rodos per anksti ir per toli bandote užeiti. :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by laisvas kaimietis »

Man patinka "Gamtinė žemdirbystė", nereikia jo keisti. Kita vertus, jeigu jo nebus, mano morkos juk nepradės atvirkščiai augti :lol: Manau nereikia per daug sukt galvos dėl to. Esmė tame, kas daroma, o ne kaip tai vadinasi.
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by saulius »

Esmė tame, kas daroma, o ne kaip tai vadinasi.
Būtent. O pardavinėt niekas nedraudžia. L.kaimietis pardavinėja be pavadinimo. Ir ką? Skiriasi nuo to kas nors? Man tas pavadinimas irgi patinka, bet... jei tai taps mada ir jis bus naudojamas bet kur ir bet kam- aš nepulsiu jo gint, nes tai tik pavadinimas.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Terminai ir sąvokos

Post by Vėjai »

Sutinku, kad terminai tik kuria painiavą ir niekada nebus vienodo supratimo kas ta GŽ ar dar koks kitas reiškinys.
O madingos etiketės savinimosi ir visiškos profanacijos toli ieškoti nereikia. Visa "eko" ar be "E" pop mada puikus pavyzdys.
Bet patys , kad ir forume neišsiversim be termino. Pvz. Saulius trumpai ir griežtai pasako: GŽ ligų ir kenkėjų nėra.
Tai Sauliaus GŽ jau nėra ligų ir kenkėjų, o kokio Vardenio Pavardenio GŽ dar tų ligų ir kenkėjų olia kiek. Ir tyliai niurna, kad nesąmones tas Saulius šneka.
Tai tik ir matau dvi problemas dėl tų terminų:
1.Skirtingas termino suvokimas ir vartojimas.
2.Jau madingos GŽ etiketės klijavimas, kur dar tuo net nekvepia.
Kitas klausimas, kaip į tai reaguosim. Aš irgi už tai, kad nereikia reaguoti ir sukt galvos dėl to. Svarbiausiai kaip pats supranti, jautiesi ir elgiesi.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip rasti pirkėją?

Post by saulius »

Man labiau kliūna ne "gamtinė" ar "natūrali", bet "žemdirbystė". Mes juk žemės nedirbam. Rusai čia turi du žodžius: "zemledelie"- pažodžiui būtų "žemės darymas, gaminimas" ir "zemlepolzovanie"- žemės naudojimas. Todėl jų terminas "Prirodnoe zemledelie" labai tinkamas, nes apibrėžia būtent gamtinį dirvodaros procesą. O mes neturim skirtingų žodžių, turim tik žemdirbystę, t.y. žemės dirbimą. Todėl ir neatitinka.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Literatūra”