Šernai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Šernai

Post by laisvas kaimietis »

Mano daržą aplankė šėrnai :shock: Šiaip čia įprastas reiškinys, bet tai, ką jie padarė mane labai nustebino ir ... nudžiugino :D Jie išrausė didžiulį plotą šalia daržo, o mulčiuotų lysvių nepalietė nei vienos (liko tik pėdsakai). Skaitau, kad išlaikiau eilinį GŽ testą - po mulčium šernams nėr ką valgyt, viskas kokybiškai "nupūdyta" :lol:
Žilvinas Žurauskas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by lugne »

tai prasiplėtė daržo plotai :)
Jurga Stoškutė
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by Renata »

Itariu, šernai nieko negirdėjo apie tai, kad GŽ stengiasi apsieiti BE žemės kasimo. Pasidarbavo tradiciškai :)
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by Vėjai »

Aš džiaugiuosi, kad man kurmiai aprausė aplink mano medines lysves. Dabar laisvas kasimietis džiūgauja šernų knisimais. Paskaitytų kažkas iš "tradicinių" - ko gero greitąją iškviestų :lol:
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Šernai

Post by Julė »

Atvažiavusi į savo žemės gabalėlį tarp kalvų, pelkių, miškų radau šernų 'darbo' požymių. Ir pagalvojau ar verta čia prasidėti su žemdirbyste. Galvojau bulves sodinti. Avižų pasisėti. Kukurūzų išsiauginti. O kiek žinau, tai šernų mėgiami skanėstai. Ar esate susidūrę darže su šiais gyvūnais? Ką darėte? O gal vasara jiems pakaks maisto ir darže jie nesilankys?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Šernai

Post by laisvas kaimietis »

Bijai vilko, neik į mišką :lol:
Aš miške gyvenu, tai žvėrių pilna visokių. Vaikšto jie kur nori ir į kiemą ateina - taip ir gyvenam kartu. Per 8 metus šernai nėra padarę rimtesnės žalos.
Žilvinas Žurauskas
Ineta
Posts: 43
Joined: Mon Feb 07, 2011 11:35 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šernai

Post by Ineta »

Pas mane lankosi šernai. Jie iškasė didelius plotus, kur augo asiūkliai (gumbelių pavalgė) ir manau skudučio šaknis (tik neesu tikra). Šalia buvo pasodinti narcizų ir žydrių svogūnėliai, bet jų nelietė. Netoliese auginau bulves (pusė liko neiškastų), bet ten šernai nieko nepalietė visą rudenį ir prieš porą savaičių ten viskas nepaliesta.

Ten kur smagiai auga asiūkliai, planuoju pasisėti braškių, kurios dauginasi ūsais. Ir tegul jos ten savaime kaip papuola auga pievoje. Gal kas auginate tokias braškes ir galite pasidalinti sėklomis?
Utenos rajonas, Užpalių parapija, Remeikių kaimas
N.D.
Posts: 24
Joined: Mon Jan 23, 2012 1:34 pm
Contact:

Re: Šernai

Post by N.D. »

ir pas mus nedirbamoje pievoje labai išknaisiota šernų. Pasiruošėm sausos žolės mulčui. Sodinsim bulves, moliūgus ir pomidorus pievoje. Reikia juk užtvirtinti gautas teorines žinias praktikoje ;) . O rudenį matysim kokį plotą reikia apsodinti bulvėmis, kad visiems to gero užtektų :lol: .
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Šernai

Post by Laimis Žmuida »

Gali apsitvert bulves ir kitus šakniavaisius, kuriuos bijai, kad nuės šernai, o kitų augalų nereikia tvert. Tada nedidelė tvorelė gaunasi.
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Šernai

Post by Julė »

Aha, galima bus ir tokią surest. Dar pagalvojau galima butelių-malūnėlių pastatyt. Arba ant ištemptos vielos pakabinti skardinių dangtelius, kad prisilietus skambėtų. Žodžiu žiūrėsim :) dėkui visiems.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”