Šernai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Šernai

Standartinė laisvas kaimietis » Ant Bal 05, 2011 2:41 pm

Mano daržą aplankė šėrnai :shock: Šiaip čia įprastas reiškinys, bet tai, ką jie padarė mane labai nustebino ir ... nudžiugino :D Jie išrausė didžiulį plotą šalia daržo, o mulčiuotų lysvių nepalietė nei vienos (liko tik pėdsakai). Skaitau, kad išlaikiau eilinį GŽ testą - po mulčium šernams nėr ką valgyt, viskas kokybiškai "nupūdyta" :lol:
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis

Re: "Kenkėjai"

Standartinė lugne » Ant Bal 05, 2011 3:22 pm

tai prasiplėtė daržo plotai :)
Jurga Stoškutė
lugne

Standartinė Renata » Ant Bal 05, 2011 4:10 pm

Itariu, šernai nieko negirdėjo apie tai, kad GŽ stengiasi apsieiti BE žemės kasimo. Pasidarbavo tradiciškai :)
Renata

Standartinė Vėjai » Ant Bal 05, 2011 10:49 pm

Aš džiaugiuosi, kad man kurmiai aprausė aplink mano medines lysves. Dabar laisvas kasimietis džiūgauja šernų knisimais. Paskaitytų kažkas iš "tradicinių" - ko gero greitąją iškviestų :lol:
Vėjai

Šernai

Standartinė Julė » Tre Bal 11, 2012 11:15 pm

Atvažiavusi į savo žemės gabalėlį tarp kalvų, pelkių, miškų radau šernų 'darbo' požymių. Ir pagalvojau ar verta čia prasidėti su žemdirbyste. Galvojau bulves sodinti. Avižų pasisėti. Kukurūzų išsiauginti. O kiek žinau, tai šernų mėgiami skanėstai. Ar esate susidūrę darže su šiais gyvūnais? Ką darėte? O gal vasara jiems pakaks maisto ir darže jie nesilankys?
Julė

Re: Šernai

Standartinė laisvas kaimietis » Ket Bal 12, 2012 9:27 am

Bijai vilko, neik į mišką :lol:
Aš miške gyvenu, tai žvėrių pilna visokių. Vaikšto jie kur nori ir į kiemą ateina - taip ir gyvenam kartu. Per 8 metus šernai nėra padarę rimtesnės žalos.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis

Standartinė Ineta » Ket Bal 12, 2012 9:48 am

Pas mane lankosi šernai. Jie iškasė didelius plotus, kur augo asiūkliai (gumbelių pavalgė) ir manau skudučio šaknis (tik neesu tikra). Šalia buvo pasodinti narcizų ir žydrių svogūnėliai, bet jų nelietė. Netoliese auginau bulves (pusė liko neiškastų), bet ten šernai nieko nepalietė visą rudenį ir prieš porą savaičių ten viskas nepaliesta.

Ten kur smagiai auga asiūkliai, planuoju pasisėti braškių, kurios dauginasi ūsais. Ir tegul jos ten savaime kaip papuola auga pievoje. Gal kas auginate tokias braškes ir galite pasidalinti sėklomis?
Utenos rajonas, Užpalių parapija, Remeikių kaimas
Ineta

Standartinė N.D. » Ket Bal 12, 2012 2:08 pm

ir pas mus nedirbamoje pievoje labai išknaisiota šernų. Pasiruošėm sausos žolės mulčui. Sodinsim bulves, moliūgus ir pomidorus pievoje. Reikia juk užtvirtinti gautas teorines žinias praktikoje ;) . O rudenį matysim kokį plotą reikia apsodinti bulvėmis, kad visiems to gero užtektų :lol: .
N.D.

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Bal 12, 2012 9:09 pm

Gali apsitvert bulves ir kitus šakniavaisius, kuriuos bijai, kad nuės šernai, o kitų augalų nereikia tvert. Tada nedidelė tvorelė gaunasi.
Laimis Žmuida

Standartinė Julė » Ket Bal 12, 2012 10:20 pm

Aha, galima bus ir tokią surest. Dar pagalvojau galima butelių-malūnėlių pastatyt. Arba ant ištemptos vielos pakabinti skardinių dangtelius, kad prisilietus skambėtų. Žodžiu žiūrėsim :) dėkui visiems.
Julė

Kitas

Grįžti į "Kenkėjai"

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias