Sosnovskio barštis

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Sosnovskio barštis

Post by MaryteN »

Vigintai,
Rašai, kad praeitą rudenį pasėjai Sosnovskio barščius.
Kai tik jie išdygs būtinai pasitepliok jo sultimis savo odą, po to būtinai pasidegink saulėje. Jei patiks, proceDŪRĄ pakartok dar kelis kartus. O jeigu kartais nepatiktų tamsiai bordinės spalvos pūslėta oda (randai lieka keliems metams, kaip po gaisro), tai rauk juos su šaknimis kuo greičiau, kol dar nedideli ir įmanoma išrauti, nes vėliau kastuvai luš, bet iškasti nepavyks. Viską išmėginau pati, todėl drąsiai rekomenduoju Vigintui, bet tik jokiais būdais ne kitiems. Nes dar nei pas vieną kitą nemačiau šitaip pavažiavusio stogo. O jei graži moteriškė sugalvotų paravėti Viginto dekoratyviuosius Sosnovskio barščius, o dar baisiau, jei nekaltas vaikutis pažaistų su tais monstrais.
Mėginau Sosnovskio barščius panaudoti paklotei. Kažkoks nesusipratimas, o ne augalas. Nedžiūsta kelis mėnesius. Net visas sukapotas, vis tiek kelia savo lapus, o ypač žiedynus, ir vis tiek pražysta, subrandina sėklas. Va čia tai tikras siaubiakas. Nereikia net teliko. Ne, nepritapo jis mano darže. Ištempiau jį ant žvyrkelio, sukapojau dar smulkiau. Dar ilgai mašinų ratai jį traiškė, kol galutinai nusibaigė. Oi, nuo to monstro net aš sužvėrėjau, o iki tol buvau jautri, kaip mimoza. Ir mimozą esu auginusi ant palangės. Ji labai tinka ir patinka vaikams. Reaguoja į priesilietimus.
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by vigintas »

Cia tema ne apie palanges ir mimozas :) O Sasnovskis aukstai pelninga kultura, auga gerai, derliai didziuliai, Myliu europinio lygio debilus, panasiai kaip kinieciai isnaikino visus zvirbliu, o po to laivais pirko net is lietuvos :) Va mimozu tikrai neauginsiu, kazkoks man absoliuciai bevertis augalas, geriau jau geras varputynas. Bet cia jau kiekvienam savas :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by saulius »

O kam naudoji barščius?
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by vigintas »

Labai geras atitvaras, vietoje galingos tvoros.... Seklos pasirodo begalo reikalingos farmacijai, o stiebas vietoje bambuko, jis labai ilgalaikis veik nepuna....
Ir dar prisijungsiu prie barsciu naikinimo programos, kokia 10 po iskritusio tikro sniego pjauni stiebus ir atrodo gali gauti ismokas... Cia tipo morkas nukasiau, nufotkinau ir kazkas man dar babkiu sumokejo :)
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by MaryteN »

Žvirbliai - tai natūralūs. Dėl jų naikinimo kiniečiai tikrai prašovė.
Sosnovskio barščiai - modifikuoti.Jie kenkia ir gyvūnų, ir žmonių organizmui. Tais laikais mutantus dažniausiai darydavo apšvitindami radiacija.Dar ir šiais laikais naujas javų (ypač kviečių) veisles gauna švitindami.
Vigintai, pasakysiu tau paslaptį: Lietuvoje yra draudžiamas auginti vienas toks pluoštinis augalas. Pelno prasme jam nėra lygių.Jo sėklos, aliejus, pluoštas,spaliai ir visa kita labai brangu.Iš jo galima pasigaminti visokiausią maistą, drabužius, popierių(dėl patvarumo naudoja archyvams),pasistatyti namus,net pagaminti mašinas.Sėklų galima įsigyti gyvūnėlių parduotuvėse kaip lesalo paukščiukams.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by saulius »

Rimtai modifikuoti? Pirmą kartą girdžiu. Tai ko tu aksčiau nesakei?
Saulius Jasionis
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by MaryteN »

O ką? Manei, - kastravo, apdulkino, ir gavo monstrus mutantus? Dažniausiai parašo nekaltą žodelį "išvedė".
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by vigintas »

Jooo rimtai, dar kazkur Vytauto laikais :) Va kieti buvo proteviai, net GMO naudojo :)
O kanapes geras augalas, bet kol kas turiu geresniu, va pelynai brangiau galima parduoti ir narkusos po sklypa nesivalkios :)
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by MaryteN »

Šiais laikais modifikavimui ir mandresnes technologijas naudoja. Viena mokslininkė aiškino, kad panašiai kaip fermentais suskaido, o Zoot mane visai išgasdino, apšvietęs, kad geno įterpimui naudoja lyg ir bakterijas, kurios toliau sau žmogaus organizme išdykauja iškirpinėdamos ir įterpinėdamos genus, po genetiškai modifikuoto maisto suvalgymo. Man šita informacija tokia baisi, kad nesinori tikėti. Gal čia mus taip gąsdina,kad nuo išgąsčio galą gautume, nebereikėtų nei GMO.
Savaime suprantama Sosnovskio barščius išvedė tais laikais prieinamom technologijom. Kai nuo jų nukentėjau, tai daug perskaičiau apie juos. Tarybiniais laikais Sosnovskis panoro gauti superderlingą pašarą. Bet paaiškėjo, kad Sosnovskio barštis pašarui netinka, nes išdegina gyvūnams vidurius. Apie odos deginimą jau rašiau.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by Eimutė »

Apie Sasnovskio barštį žinojau, kaip apie tą, kuris tieiok neapdairiai į Lietuvą buvo įvežtas dėl dekoratyvumo ir neturėdamas čia natūralių priešų (kaip opunsija Australijoje) išplito nustelbdamas vietinius. Jus čia rimtai kalbat, kad jis modifikuotas ar tik šiaip samprotaujat?
Širvintos
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”