Sraigės, šliužai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vasarele
Posts: 32
Joined: Wed Apr 28, 2010 11:06 pm
Contact:

Šliužai

Post by vasarele »

SOS ka daryti, mano ropeles ir pupeles uzpuole slimokai, tai kazkokie slidus mazi sliuzai? :shock:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bėdos

Post by saulius »

Dabar jau nieko nepadarysi- teks rinkt, jei labai trukdo. Mano žmonai nugraužė agurkus, tai teko susipažint su šia "bėda". Tikroji bėda- mūsų labai jau siauras mąstymas (čia ir apie save). Pernai daržas buvo neravėtas, nebuvo kada, prižėlė daug minkštų žolių- šliužų maisto. Šiemet ji nusprendė įvest "tvarką"- viską švariai išravėjo, paliko tik reikalingus augalus. Rezultatas- pernai dėl didelio maisto kiekio gerai pasidauginę šliužai ir sraigės liko be maisto ir pradėjo graužt viską, kas tik jiems įkandama. Iš pavasario vynuoges gerai aptvarkė, po to agurkus. Tai va, mąstyt reikia prieš darant, pasirodo ;) . Šliužų antplūdžio priežastis pas save irgi lengvai atrasi, jei panorėsi.
Saulius Jasionis
zenzenas
Posts: 24
Joined: Mon Aug 30, 2010 5:28 pm
Location: Vilnius
Contact:

Sraigės, šliužai

Post by zenzenas »

Kas del kenkeju tai man siektiek neiaskus vienas dalykas. Kazkada buvau sumetes nupjauta zole i neneaudojama vieta. Kai nusibodo nusprendziau isnesti ja i pudinio kruva ir ka as radau? simtus sliuzu, kurie paprastai man grauzia ridikelius, salotas, paprikas ir panasisus augalus. Kas cia do pekla?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

Post by saulius »

Čia ne pekla- tiesiog šliužai valgo kas jiems skaniau.
Saulius Jasionis
audra

Re: Bėdos

Post by audra »

Bedos ir as turiu su sliuzais.Pirmais metais tik maciau kaip po kiekvienos nakties dingdavo krapai,salotos,net geles .Pradejau antra etapa-sudygo,nugrauze,bet nustaciau puotos laika-ankstyvas rytas.Taip rytais puotautojus vaisinau valgoma druska.Nuo jos sliuzai zuva.Siais metais sekmingai uzaugo krapai,salotos,petrazoles(ju neliete ir pirmais metais),ridikeliai,spinatai.Mulciavau zolapjove nupjauta zole +durpes ir taip sluoksniai.Sliuzu lb daug,o as viena.Patarkite . :idea:
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Bėdos

Post by ArvydasG »

Sliuzam skaniausias rudens maistas mulcas, jei paliekam ji is rudenio , jie labai gerai dauginas
Reikia veist varles :D ir pjauti zole ;)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bėdos

Post by Laimis Žmuida »

Kiekvienai problemėlei pateikinėti atskirą variantą sunku, nes tų problemėlių milijonai. Geriau imkime ir iš karto jas visas išspręskime. Sąžiningas auginimas pagal gamtinės žemdirbystės principus išsprendžia visas problemas. Šliužai turės ką valgyti, jei sąžiningai mulčiuosite ir augalų nelies. Ir kitos ligos neatsiras. Žodžiu teisingai auginkite ir nereikės galvoti kovos priemonių kiekvienam atskiram vabaliukui, šliužui, musei, nematodui, kurmiui ir t.t.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Bėdos

Post by ArvydasG »

Manau , kad kiekvienas pradedamas GZ stengiasi atlikti visa mulciavima teisingai.
Sliuzu problema matau tame, kad kai dirbi tradicickai, dazniausiai kiek beravesi vistiek po keliu dienu vel isauga piktzoles ir sliuzai turi kuo matintis. Mulciujant dirva , sumazeja piktzoliu kiekis, lieka tik pasodinti augalai ir jie juos puola. Rudeni mes dar paliekam nuskintus lapus ant dirvos ir dar padidinam ju populicija.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bėdos

Post by saulius »

Nuo mulčiavimo žolių nesumažėja, jei specialiai jų nemažinam. Pas mus (bent pas mane ir pas Laimį) daržai būna gerokai apžėlę, kitiems net pažiūrėt baisu :D . Yra ten visko... Bet bėdų nėra ;) . GŽ gal net ne tiek agrotechnika, kiek pasaulėžiūra... Ir grožis čia kitaip suprantamas, ir tvarka. GŽ daržo ar sodo produktyvumas ir gerumas ne kilogramais matuojamas, o GYVYBINGUMU.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bėdos

Post by Laimis Žmuida »

Manau , kad kiekvienas pradedamas GZ stengiasi atlikti visa mulciavima teisingai.
Sliuzu problema matau tame, kad kai dirbi tradicickai, dazniausiai kiek beravesi vistiek po keliu dienu vel isauga piktzoles ir sliuzai turi kuo matintis. Mulciujant dirva , sumazeja piktzoliu kiekis, lieka tik pasodinti augalai ir jie juos puola. Rudeni mes dar paliekam nuskintus lapus ant dirvos ir dar padidinam ju populicija.
Kiek man teko susidurti, tai beveik visi pirmais metais nepadaro teisingo mulčiavimo. Aš pats jau penki metai nepadarau teisingo mulčiavimo iki galo. :) Šliužai mieliau ima pavytusią ir gulinčią žolelę, nes ją lengviau pasiekti ir įkąsti. Todėl piktžolių rovimas ir vis dėjimas kaip mulčio ant lysvių išsprendžia šliužų problemą - jie valgo mulčią ir augalų nepuola. Na, bent pas mane nepuola. :)
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”