Grambuoliai, karkvabaliai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

migla

Grambuoliai, karkvabaliai

Post by migla »

patarkit kaip kovot su jais,zustu :cry:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by saulius »

O ką jie padarė? Pas mus irgi daug, bet ką blogo darytų nepastebėjau...
Saulius Jasionis
migla

Re: karkvabaliai

Post by migla »

gal jusuose dar ne tiek ju yra kiek pas mus,man sode baigia visas slyvas nugrauzti ,lapai azuriniai pasidare,o ir ziedus ir vaisiu uzuomazgas ryja pilnais zaptais,o jei dabar prides kiausiniu i lysves tai ir mano braskem su laiku tiu tiu bus :cry:
papurcius medi- krenta kruvom kaip giles ,bandau traiskyt :roll:
daugiau nieko nesugalvoju,gal kas yra susidures ir zino ko jie nemegsta ar nuo ko stimpa :?:
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by Varovas »

Kad ir kaip liūdna , teks nusiteikti fatalistiškai :D ir pasiguosti bent tuo, kad tuoj baigsis jų aktyvumo periodas...
giedrioks26
Posts: 80
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:41 am
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by giedrioks26 »

pas mane ju irgi pilna. Kai siltas vakaras tai tiesiog uzia virs galvu. Bet pastebejau, kad ir siksnosparniu pilna pas mane, dar pernai stebejau, kad pastogeje visa kolonija isikurusi buvo. Va siksnosparniai tikrai padeda, nes apnaikina ju gerokai. Dirvoje karkvabalio lervu irgi daug turiu, bet ir kurmiu yra nemazai (tos lervos yra kurmiu skanestas :)), jei nenorite kurmiu ir karkvabaliu sodinkite kanapes, tabaka, pelyna, tada karkavabaliu lervu nelieka ir kurmiai kazkaip optimaliai tada rausia. Karkvabaliu pikas arba didele gausa rodo, kad kazkas negerai su ekologine pusiausvyra jusu sklype, arba tiesiog tokie metai ir teks iskesti sunkmeti :) Beje karkvabaliai pas mane baige skraidyti dar pries savaite. Labai idomu, kad Lietuvoje ne visur vienodas ritmas :)
migla

Re: karkvabaliai

Post by migla »

aciu uz brezinius
o kas liecia ekologine pusiausvyra-matyt visam klaipedos regione ji ziauriai issibalansavus :cry:
ir keist,a kad pas jus ju jau mazeja,nes kiek skaiciau internete karkvabalienes kaip sykis dabar des kiausinius (birzelio men),o siaip ju debesys duzgia ir medziu gaila,o kazin kaip su tabaku (nes su kanapem kol.sode nelabai :lol: )ar dar isaugtu jei tiesiai lauke paseciau,nes is pavasario namie pasisejus buvau,bet kazkas katei uzplauke ir visa lovi iskapste ir ... kuo ji siaip neuzsiimineja ne tam skirtoj vietoj :oops:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by saulius »

Tai dabar supratau: pas mus ir grambuolių daug, ir šikšnosparnių, todėl ir žalos nesimato :D . Vakarais ir kirai juos labai mėgsta gaudyt ore (atskrenda iš kažin kur). Panašu, kad ir kiaunės su šeškais nespjauna (iš išmatų sprendžiu). Taigi, kuo sodas bus panašesnis į mišką- tuo mažiau problemų. Inkilai šikšnosparniams- liuks idėja.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: karkvabaliai

Post by Laimis Žmuida »

Aaaa...man tai jie gražūs, oi kaip gražūs. Šiemet ir pas mus jų daug. Tai labai labai gražu aplink...ui. Bet tai ką jie blogo daro tai ir nesupratau. Pas mus nieko blogo nedaro lygtais. :roll:
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: karkvabaliai

Post by saulius »

Nu lapus jie graužia, bet kad visus nugraužtų- neteko matyt. Žinoma, jei plynam lauke keli medeliai auga- gali ir visai nugraužt.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: karkvabaliai

Post by Laimis Žmuida »

O tai kas būna, jei nugriaužia? :roll:

Ta prasme miršta medis ar neduoda vaisių, ar mažiau vaisių, ar kaip?
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”