Puslapis 15

Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Geg 31, 2010 7:16 pm
saulius
Kuo toliau, tuo labiau juos myliu :D . Visas sodininko klaidas parodo, visą aplaidumą ir lengvabūdiškumą. Jei pamatot beviltiškai amaruotą ar kirminuotą medį ar kitą augalą- neskubėkit jų naikint, atsisėskit ramiai šalia ir apmąstykit, kodėl jie jį apniko, kodėl Gamta nusprendė pribaigt jūsų mylimą augalą? Kodėl jis jai tapo nereikalingas? Pagrindinis sodininko darbas- mąstyt, kuo daugiau ramių valandų, be skubėjimo. Padaryt tai, ko nereikia, daug pavojingiau, negu nepadaryt to, ką reikia. Neskubėkit :D

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Geg 31, 2010 11:06 pm
vasarele
Tai nelaime, tai beda, pasodinau penkis paaugintus agurku daigus, o radau tik trys. Du agurkai visai nugrauzti, o lysveje, kur pasejau isdygusius taip pat kazkoks diversantas nugrauze, tai kada dabar seti :roll: , kaip apsaugot?

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Ant Bir 01, 2010 2:58 pm
saulius
Mums pernai visus nugraužė, šiemet sėklos blogos- nesudygo...
Reikia išsiaiškint kas nugraužia ir kodėl. Gal tam "kažkam" daugiau nėra ką graužt, išskyrus jūsų agurkus. Šiaip Lietuvoj nesiveisia jokie gyvūnai, pagrinde mintantys agurkų daigais. Jie minta kažkuo kitu, o kai to kito nelieka- išravit ar kitaip sunaikinat- graužia agurkus.

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Rgp 30, 2010 9:26 am
Dovile
Vakar atkreipiau dėmesį, kad juodalksnio lapų mažėja. Priėjau arčiau - lapus griaužia žali vikšreliai su juodais taškučiais. Apžiūrėjau kitus juodalksnius ir ant jų radau tų kirminėlių, tik maženį kiekį. Gerai, kad medeliai dar jauni ir maži, tai rankomis nurinkau juos nuo lapų ir sušėriau žuvims. Kai bandai nuimt nuo lapo, tai išriečia galinę dalį - turbūt gybyba :geek:

Kas čia galėtų būti per vikšrai tokiu metu?
Kaip apsisaugoti nuo jų ateityje? Paukščių lygtais labai daug atskrenda (uogas pirmieji nulesa ;), bet va vikšrai gyvena ant lapų... Gal reikia daugiau inkilų prikelti? :roll:

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Rgp 30, 2010 9:50 am
Laimis Žmuida
Mano manymu reikia daugiau juodalksnių. :)

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Rgp 30, 2010 10:06 am
Dovile
Aha, juodalksnių tikrai daugiau reikia :) Bet vargu ar pradings vikšreliai nuo to, kad jų daugiau bus? Ir vikšrelių daugiau bus, nes maisto daugiau... :roll:

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Rgp 30, 2010 12:16 pm
Laimis Žmuida
"Kenkėjų" gamtoje visada buvo ir bus. Taip jau pasaulis surėdytas, kad vieni kitus valgo. Todėl ir natūralioje gamtoje rasime apgriaužtų lapų. Tačiau didelės žalos "kenkėjai" subalansuotoje ekosistemoje nepadaro. Pas jus ten pastebima žala, nes juodalksnius pasodinot atviroje, jiems neįprastoje vietoje. Bet jei jų būtų daugiau, tai jiems natūralesnis būvis būtų ir jie sugebėtų apsiginti nuo "kenkėjų".

Nebus taip, kad pasodinsit daugiau, tai ir daugiau kenkėjų atsiras. Žinoma yra toks dėsnis, kad valgytojų skaičius priklauso nuo maisto kiekio, bet čia ne matematika ir niekada nebūna taip, jog idealiai veikia tik vienas dėsnis. Valgytojų-maisto kiekio skaičius gamtoje persipynęs su kitais - teritorijos, "kenkėjų" priešų, imuniteto... Sutvirtinus kitus dėsnius valgytojų-maisto kiekio dėsnis veiks silpniau.

Čia kaip su kopūstais. Pasodini du kopūstus lauke, tai juos abu ir nugriaužia. O jei pasodinai 10, tai du nugriaužia, o 8 lieka. Nespėja "kenkėjai" tiek nugriaužt. Nespėja tiek pasidaugint.

Mano manymu jums reikėtų geresnes sąlygas suteikt tiems juodalksniams ir į "kenkėjus" nekreipti dėmesio. Jei juodalksniai gerai augs, tai "kenkėjai" jų griaužti nespės. Man neteko matyt, kad didelį juodalksnį visą kas nors sugriaužtų. Čia tik kol jie mažiukai, tai labai baisu. :)

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pir Rgp 30, 2010 1:08 pm
Dovile
Laimi, tu visiškai teisus dėl juodalksnių atviroje vietoje... Jiems tikrai ne pats idealiausias gyvenimas :roll: Reikia sodintis daugiau medžių :)

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pen Lap 05, 2010 12:23 pm
gerardas
auga darže samanos.Kodėl?Kaip su jomis kovoti?

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

StandartinėParašytas: Pen Lap 05, 2010 2:25 pm
Laimis Žmuida
O kam kovot? Nepatinka jum samanos? Negražu? Man tai gražu. Samanos nieko blogo nedaro augalams.