Skruzdėlės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by saulius »

Ne, jos neišeina. Pas mane negyvena, tai nelabai ką galiu papasakot... Gyvena daug mažų, bet ir tos nieko blogo nedaro.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by saulius »

Nu jos amarus veisia ant medžių, dėl to sodininkai nemėgsta. Bet man netrukdo. Jei medžiai gerai auga- amarai jų negraužia, nespėja. Čia vėl tas pats: jei sodininkas nelabai..., kiti čia ne prie ko, skruzdėlės taip pat.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by saulius »

Sodinant reikia mokėt pasirinkt sodinuką su geromis šaknimis, jei ne pačių augintas. Apgenėt, jei reikia. Čia atskira kalba. Pasodinus gerai prižiūrėt, kad prieaugis būtų kuo didesnis, bet audiniai tvirti (ne tokia, kaip būna nuo amonio salietros). Ir viskas. Jei mažas sodinukas gerai auga- amarai jam nebaisūs. Na ir įvairovė turi būt. Jei bus didesnis plotas vienos rūšies sodinukų- gali būt bėdų.
Skruzdėlėms amarai- kaip mums karvės. Jų naminiai gyvuliai. Ir pieno duoda, ir mėsos.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Skruzdėlės

Post by Laimis Žmuida »

Skruzdėlės gina amarus nuo plėšrūnų, už tai šie atsidėkoja išskirdami saldų nektarą, kurį skruzdės mielai pasiima. Skruzdės tarsi melžia amarus. Iš tikrųjų į gyvulininkystę panašu.
limbute

Re: Skruzdėlės

Post by limbute »

Pasidalinu savo patirtimi.
Pvz pas mus sodyboje skruzdeles buvo i namus pradeje eiti, buvo takas nuo pamatu iki kambario. Tai pasinaudojome liaudisku receptu: barsteme druska ant tako, kuriuo jos vaiksto. Ne is karto, bet po truputi jos isnyko.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by nawjia »

o aš su valgomąja soda barsčiau. išsikraustė labai greitai.
`šėršė lia fam`
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by laisvas kaimietis »

O aš negaliu skruzdėlių iš avilių išprašyt (pas mane jų labai daug - skruzdėlių, ne avilių :lol: ). Suryja visą medų :shock: Buvau išardęs vieną avilį, tai polistirolo apšiltinimas atrodė kaip sušaudytas - vien skylės. Bitės jas priima kaip "savas" nes skruzdėlių feromonai labai panašūs į bičių. Čia ne kokia liga - tiesiog plėšikavimas vidury baltos dienos :o
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by laisvas kaimietis »

Tai tame ir bėda, kad jos pačiam avily įsikuria. Maisto pilna, šilta - kur dar eiti? Jau išbandžiau visus bitininkų patarimus - druska, soda, pelenai aplink avilį, mėtų lapai į avilį - niekas nepadeda. Skruzdės gyvena avilį. Į lauką eina, jei yra galimybė. Jei nėra - sėdi sau kaip tvirtovėj, medučiu mėgaujasi ir visai nepergyvena, kad aplink avilį kažko pribarstyta :lol: :evil:
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by ArvydasG »

man prie aviliu, padejo mieles, po menesio visos pabego :lol:
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by nawjia »

Saulius:
Amarai gamina daug lipčiaus, bitės prineša daug medaus, o lapų visų nenugraužia.
:shock: :shock: :shock:

Tai bitės nuo jų nulaižo tą lipčių? Ar kaip?
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”