Skruzdėlės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: "Kenkėjai"

Standartinė Renata » Pir Bir 13, 2011 3:10 pm

Kaip puiku, kad Laimis priminė mažasias skruzdes - jos irgi nieko blogo (bent jau labai blogo :) ) nedaro, bet su tais savo kupstais gerokai įkyri. Vienas "kupstas" didžiųjų skruzdžių, ir mažosios apsispakajinę tupi pakraščiuos, į akis nebelenda :)
Renata

Standartinė laima » Pir Bir 13, 2011 4:43 pm

Ačiū, Laimi. Buvo nuojauta, kad jos žalos sodui nedaro, bet pasitikslinau.
Tiesiog jaunus vaismedžius per savaitę užpuole amarai. Jų tikrai labai daug. Ypač ant jaunų vyšnaičių.
Vyšnaites nupurškiau žaliuoju muilu. Kitų medelių nepurškiau. Gal atsilaikys patys.
laima

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Bir 13, 2011 4:56 pm

Didelės skruzdės amarų negano ir neplatina.

Ant mano putino savo amarus gano būtent didžiosios miškinės skruzdėlės. Nepaisant to, jos vis tiek yra GĖRIS. To GĖRIO pas mane virš 10 skruzdėlynų 100 m spinduliu aplink namą - jau mečiau skaičiuoti, nes jų kasmet daugėja. Džiaugiuosi, kad ne kiekvienais metais bando įsikelti į mano namus :lol: Gaila tik, kad skruzdėlės nesukontroliuoja tų lapgraužių, kur voratinkliu visą medį aptraukia. Šiemet užpuolė mano slyvas :cry: Apie mažąsias tai nė nešneku - jos visur ir visokiausių spalvų.
Šiemet mečiau kovoti su amarais ir...rezultatas nustebino :D Dabar rūpinuosi tik augalus pamaitinti - tegu patys tvarkosi :D
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Bir 13, 2011 7:12 pm

Vyšnaites nupurškiau žaliuoju muilu.

Šiaip gamtinėje žemdirbystėje mes nenaudojame jokių papildomų preparatų ir kovos būdų. Stengiamės pasodinti ir prižiūrėti taip, kad augalas pats nesirgtų, o tada ir kovot nereikia.
Laimis Žmuida

Standartinė laima » Ant Bir 14, 2011 9:14 am

Taip, Laimi, žinau GŽ principus, bet dar nemačiau tiek amarų ant vieno medelio. Lapai tiesiog juodi nuo amarų. Žiemą vyšnaitės gerokai apšalo ir dabar jos labai nusilpę. Tik bandau padėti joms išgyventi.
laima

Skruzdės

Standartinė Jurgiu » Pir Bir 27, 2011 9:28 pm

Sveiki, esu čia visai žalias naujokas, tai turbūt ir klausimas mano žalias. Užmulčavau augalus tik praėjusią savaitę. Pas mus amžinas daržo palydovas - skruzdės. Po mulču jos ten puotas kelia, pakėlus matosi. Kaip suprantu, gerai pamulčavus metus-kitus turėtų susireguliuoti normali aplinka ir tas skruzdes kažkas turėtų pavalgyt?..
Jurgiu

Re: Bėdos

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Bir 27, 2011 10:51 pm

Iš tikrųjų tai skruzdėlės kažką pavalgys ir pareguliuos aplinką ;) Didelės žalos daržui jos nedaro, o naudos iš jų tikrai daug. Mano darže (ir ne tik) jų pilna - nekreipiu dėmesio ir tiek.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis

Re: Bėdos

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Bir 27, 2011 11:43 pm

Išardykit skruzdėlynus, jei labai maišosi ir jos įsikurs kur nors šalimais, o ne pačioje lysvėje. Bet kaip laisvas kaimietis sako - skruzdėlės yra gėris - jei tik galite sugyventi su jomis, tai taip ir darykit. Geriau su jom, nei be jų. :)
Laimis Žmuida

Skruzdėlės

Standartinė Liuce » Sek Lie 03, 2011 4:42 pm

gal pasiūlysit sprendimą, šiltnamy po mulcium užsiveisė skruzdėlynai, o šalia agurkų auga keletas dilgėlių, na dėl įvairovės, tai pamačiau,kad tas dilgėles aplipę juodieji amarai. Tai norėčiau pasitart, ką daryt?
Liuce

Re: Mulčias

Standartinė saulius » Sek Lie 03, 2011 5:02 pm

Nu dilgėlės amarams skanesnės už agurkus, tai jas ir valgo. Neliečia agurkų- džiaukitės :D
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

AnkstesnisKitas

Grįžti į "Kenkėjai"

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias