Kurmiai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Kurmiai

Post by Vėjai »

Gal kam reikia išnuomuosiu katiną - baigia man kurmius išgaudyti.
Visai sugriaus ekosistemą. O kurmiai mano tokie kulturingi buvo - į daržą nelenda, sklypo pakraščiuose darbuojasi.
gensa
Posts: 26
Joined: Thu Jan 06, 2011 10:23 pm
Contact:

Re: Karas kurmiams!

Post by gensa »

Mano sesuo jau daug metų nuo kurmių pupomis saugo savo daržą. Aš tai bandysiu lysvių pakraščius apsodinti pupomis, o kad neužstotų augalams saulės, pagal situaciją patrumpinsiu, nes viršūnėse pupų beveik nebūna, tik amarai veisiasi.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Kurmiai

Post by zoot »

Sveiki nerandu apie kurmius. Pas mane jie siaučia.... vos padariau lysves ir tie atėjo pažiūrėti, Šiltnamyje padariau šiltą lysvę jie ir ten dirba. Gal kas nors turite patirties, kaip juos išprašyti?
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by saulius »

Kiti žmonės prisiprašyt negali, o čia- išprašyt.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Vėjai »

Į kurmius paprasčiausia nereikia kreipt dėmesio. Pasiaučia ir apsiramina. Mano visos rėmintos lysvės pavasarį buvo iškilotos, ir viduje, ir aplink. Palyginau ir vėl ramu. O už papurentus plotelius aplink lysvių rėmus tik padėkojau, apsodinsiu dabar visokiais "grožiais".
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kurmiai

Post by Laimis Žmuida »

Pas mus lysvės kiaurai kurmių išvagotos, bet augalai puikiai auga. Kurmiai išrenka visokius kenkėjus, o augalam žalos nedaro. Nu išskyrus agurkus. Jei lysvės mulčiuotos, tai kurmiarausių kurmis neiškelia, tik tunelius padaro, tai nė nesimato jo veiklos darže.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Renata »

Aš visada galvoju taip - jei yra kurmis - jis turi ką valgyti, arba suvalgo kenkėjus, kurių man visai nereikia, arba užkanda sleikais. Jų man reikia, bet juk visų kurmis nesuvalgys. O jei sliekų yra, jie turi ką valgyti. Vadinasi, mano augalai su visais mikroorganizmais - juolabiau :)
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Vėjai »

Zoot, kai nebeerzins kurmiai, vapsvos, skruzdėlės, varnėnai ar strazdai nulesantys uogas, varlės, šliužai ir šiaip visokie "kenkėjai" bei "piktžolės", kai nebeieškosi kokių nors, kad ir žolinių, purškalų nuo kokių nors augalų ligų, va tada ir galėsi pasidžiaugti, kad įveikei pirmą svarbų etapą link gamtinės žemdirbystės.
Bruknė

Re: Kurmiai

Post by Bruknė »

Kvailas kurmis būtų, jei neraustų ten, kur yra sliekų :lol: Bet va aš tai labai džiaugiausi, nes kai žemę lyginau, tai grambuolių lervų, kurių rudenį ir ankstyvą pavasarį buvo daugoka, tiesiog neberadau. Labai tikiuosi, kad lervos buvo puikūs kurmio pietūs :lol: Tai jau tikrai mažiau pykstu, bet vis dar negaliu atleisti, kad mano gėlynėlius iškiloja...
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kurmiai

Post by Vėjai »

Kurmių naikinimo ir baidymo priemonių pramonė tai toks puikus niekada nesibaigiantis biznis. Tiesiog aukso gysla. Ar girdėjot, kad nors viena priemonė būtų efektinga ir kurmiai išsikraustė visiems laikams?
Paminklą gudruoliui - atsparuoliui kurmiui turėtų pastatyti visokių gaudyklių - baidyklių gamintojai.
Kas dar neišsigydė nuo kurmių nemeilės, galiu pasiūlyti savo katiną. Gerai medžioja kurmius, bet grįžta iš medžioklės 5 val. ryte ir trimituoja apie savo pergales. neduoda miegoti.
Gal kas labai nemėgstat kurmių ir mėgstat anksti keltis :lol: ???
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”