Bebrai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Gabriele
Posts: 121
Joined: Fri Dec 12, 2008 9:59 pm
Contact:

Bebrai

Post by Gabriele »

Algisdalgis wrote:Kas zinot, kaip su tais besociais kovoti?Spastais, kilpom ar granatomis? Siemet kaip maras uzpuole musu upeli, lasisos nebepraejo nersti..
saulius wrote:Na, šiaip jau lašišos ir šlakiai nesunkiai įveikia bebrų užtvakas. Upėtakiai gal sunkiau, bet jiems nėra reikalo toli plaukiot :D . O kame problema? Lašišų nenudūrėt ar bebrai ką daugiau blogo padarė? :D
saulius wrote:Dar privalau priminti, kad čia ne "Rojaus sodų" forumas, čia kalbame apie natūralią žemdirbystę, kuri nepažįsta nei kenkėjų, nei kovos su jais :D. Taigi apie bebrus galėjot parašyt maždaug taip: " Pas mus apsigyveno bebrai, mes labai dėl to džiaugiamės. Ką daryti, kad jie nenugraužtų mūsų sodo, kuo juos pavaišinti?"
Čia aš pusiau juokais, žinoma. Bet pusiau rimtai. Tiesiog žemę gerbiančio sodininko požiūris yra kitoks, tame tarpe ir į bebrus.
Rita wrote:NEGALIU SUSILAIKYT NEPAKOMENTAVUS SAULIAUS... :) TAIP GERA, GERA IR ŠILTA PASIDARO DŪŠIOJ PASKAIČIUS SAULIAUS MINČIŲ... AČIŪ, KAD ESI... :)
Varovas wrote:Mano požiūris į šiuos graužikus - grynai gastronominis :lol: , todėl visai nieko prieš juos neturiu. Jų daroma žala - mūsų pačių neatsakingo ūkininkavimo pasekmės. Pažeistas balansas, jie nebeturi natūralių priešų. Jei sodo negraužia - nematau jokios bėdos, neršiančios žuvys lengvai įveikia bebrų užtvankas, o miškininkams teks užleist dalį biotopo .... Taip jiems ir reikia :lol:
Algisdalgis

Re: Bebrai

Post by Algisdalgis »

Labai aciu visiems uz pastabas.Butent, pas mus, Sirvintu rajone bebrai jau tapo stichine nelaime.Teko matyti medziotoju laidu, kur musu girininkai aimanavo ir saukesi medziotojus is visos Lietuvos. Uzlietos pievos ,pakeltas vandens lygis nerstavietese, mazos zuveles neiveikia dvimetriniu ietimis aukstyn ir i visas puses prismaigstytu uztvanku.Jei slakiai butu bande persokti, butu visi padziauti kaip voblos kokios. Tvarkiau savo paupi kaip parka, bet dabar bijau kur paupy suklupti, nes ir ant zemes visur pusmetrines ietys. Kol kas radau tik viena buda- risti medelius ne tik nuo kiskiu, bet ir nuo bebru. Bandau anot Sauliaus izvelgti ka nors tame pozityvaus. Galima gal su urviniais sunimis nuleidus vandeni islodyti, bet persikels kitur, vistiek blogai.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bebrai

Post by saulius »

Paaiškinkit plačiau, ką reiškia "savo paupį" ir "tvarkiau kaip parką", nes nelabai suprantama. Gal čia ir yra šuo pakastas?
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bebrai

Post by Laimis Žmuida »

Daug tenka pabūti gamtoje. Ir pakeliauti paupiais, ir paplaukioti baidarėmis. Tenka sutikti ir bebrų. Tačiau kiek mačiau, tai jie jokios žalos aplinkai nedaro. Bebras yra gamtos dalis ir gamtai ji nieko blogo padaryti negali.

Bebras blogus dalykus daro tik melioracijai, miškų ūkiui, žemės ūkiui ir kitiems žmogaus sukurtiems ūkiams. Atkreipkite dėmesį: bebras nedaro miškui žalos. Jis daro žalą miško ūkiui. Jis nedaro žalos žemei. Jis daro žalą žemės ūkiui.

Ne visiems ūkininkams bebrai daro žalą. Tik tiems, kas neteisingai ūkininkauja. Ir kuo toliau ūkininkavimo būdas nutolęs nuo gamtos, tuo labiau jam kenkia bebrai. Gamtinėje žemdirbystėje jie kenkia mažai, nes ji yra arti gamtos. O žmogui, kuris yra artimas gamtai bebrai išvis nedaro žalos, o tik padeda. Kartais reikia kokių medelių statyboms, o bebras padeda tuos medelius nuleisti, reikia šitiek patvenkti, o bebras padeda.

Mūsų pakrantėje apsigyveno bebrai. Mačiau pėdas ir kelis nugriaužtus medžius. Jėga. Ir tai gražu ir aš nė neketinu apsaugoti tų likusių medelių. Nes jiems nieko blogo nebus padaryta. Kiek aš mačiau, tai bebrai nenugriaužia ščyrai visos pakrantės. Didžiausią populiaciją mačiau Nemune, ant sienos su Kaliningrado sritimi. Gausybė bebrų, bet pakrantės su medeliais. Gamtai - jokios žalos.

Minčiai, jog reikia įveisti daug vilkų ir tai padės sureguliuoti bebrų populiaciją aš irgi nepritariu. Vilkų žinoma reikia, jų trūksta. Bet ūkininkų problemos gi jie neišspręs. Kad ir kiek vilkai sumažins bebrų populiaciją jų vis tiek bus. Ir jei liks tik vienas bebras, jis vis tiek nugriauš kokį nors medį. Ir ūkininkas vis tiek pyks. Ūkininką tenkintų tik vienas skaičius - NULIS BEBRŲ. To vilkai nepadarys. Ne bebruose gi esmė. Esmė, kad ūkininkai neteisingai ūkininkauja.

Man bebras yra džiaugsmas. Jau vien pamatyti bebrą yra staigmena. Iš karto sukyla džiaugsmas.
Vaidužė

Re: Bebrai

Post by Vaidužė »

sveiki,
pas mus pro sodyba teka melioracinis kanalas, ten daug bebru uztvenku. Man tai smagu, ir as jais labai dziaugiuosi. Jie labai kulturingai vandens lygi reguliuoja, net vasara, kai buvo labai karsta vandens buvo visai nemazai...
Bet va miske, jie ten uzsitvenke daug ploto. Man tai viskas gerai, va sakau turesim bebru draustini, bet kaimynai nalabai tuom patenkinti. Ir sako, kai ta miska isigysim, reikes uztvanka griauti ju. As neleisiu. Tik nezinau - kuom agumentuoti. Galvoju, kai daugiau laiko gamtoje pabus, gal patys supras, kad ne griauti i pasauli ateinam, o kurti.. Ir kurti pirmiausiai save. Bet dabar jiems reikia argumentu.. Gal kazkuom (be ju paciu valgymo, kailiuku ) (nes sitai man nepriimtina) jie yra dar naudingi? Kuom galima argumentuoti ju naudai?
Labai buciau dekinga uz pagalba...

Tarp kitko, pamenu, vienas draugas pasakojo, kad su jais galima susitarti ( kaip ir su visa gamta, kai norai geri) - bebrai per potvyni upes buvo persikrauste i ju pruda. Tai pradejo grausti aplinkinius sodybos medelius.. Po diskusiju su jais, pastebejo, kad jie nueina ir uz sodybos ribu nusigriauzia medeli :D
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bebrai

Post by saulius »

Įdomu, kas tie kaimynai... Jei tie, kur miške mato tik medieną- jokie argumentai nepadės. O kad bebrai, kaip ir visi kiti padarai, yra naudingi, gali suprast tik tas, kas nori suprast... Man būtų įdomiau išgirst, kuo tie kaimynai laiko save naudingais, t.y. naudingesniais už bebrus, kad turi pirmumo teisę į mišką. Į tokį klausimą man dar niekas neatsakė. Be žmogaus juk miškas puikiausiai išsiverčia.
Atvesk tuos kaimynus į forumą, jei yra galimybė, pakalbėsim.
Saulius Jasionis
Kristina

Re: Bebrai

Post by Kristina »

Kaip tik vakar skaičiau puikų straipsnį apie bebrų naudą laikraščio "Žalioji Lietuva" 2008 m. lapkričio mėn. numeryje:
http://www.zaliojilietuva.eu/?p=142

Pasirodo, savo darbu bebrai prisideda prie natūralių pelkių atkūrimo, kurių tiek daug buvo nusausinta sovietmečiu. Gerb. Algiui siūlyčiau pagalvoti, kad galbūt tokia natūrali bebrų "sutvarkyta" teritorija greit bus didelė atrakcija į Jūsų parką užsukantiems lankytojams? Nežinau kodėl reikėtų liūdėti dėl klestinčio šių gyvūnų gyvenimo, ir kodėl reiktų prioritetą teikti žuvelių gerovei? Ir bebrai, ir žuvys yra gyvoji gamta, kuri kaip žinia labiausiai klesti būtent žmogaus nepasiekiamose teritorijose. Aš turbūt sutikčiau net bilietą nusipirkti į Jūsų parką, kad galėčiau kokią dienelę nekliudomai stebėti bebrų gyvenimą, kurį esu "mačiusi" tik dantų pastos reklamoje :mrgreen:
Dalia

Re: Bebrai

Post by Dalia »

Bebrai naktiniai gyvūnai. Skaičiau knygą, berods Koljero "Trise girios glūdumoje",fantastiška.Anksčiau buvau abejinga bebrams, na yra toks gyvūnas ir tiek, dabar mano požiūris pasikeitė. Labai reikalingas gyvūnas visai ekosistemai. Iš pradžių pelkė, vėliau ežeriukas.Pakrantėse prižėlę karklų - maistas stirnoms, elniams ir briedžiams; žolynuose - laukiniai paukščiai. Gražumėlis.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bebrai

Post by saulius »

Nu va, kiek puikių patarimų! Dar galėtų kaimynai pažiūrėt filmą apie Pilkąją Pelėdą- turėtų pasikeist požiūris į bebrus.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bebrai

Post by Laimis Žmuida »

Bebras yra artimiausias gyvūnas žmogui pagal įtaką aplinkai. Tik žmogus ir tik bebras sugeba radikaliai pakeisti kraštovaizdį.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”