Kosmetika -- savos gamybos muilas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

juos reikia vandeny virti, poto galima vietoje muilo naudoti.
jei atvirai, aš išsiviriau...ir kažkaip....nu nepanaudojau :lol: labai jau skysta, sunku panaudot. mąstau kaip čia sukombinavus tą tirštumą......todėl kolkas muilus gaminsiu iš šarmų, tiesiog su dideliu riebalų antviršiu.

skalbimui tai galima naudoti, kuomet nėra dėmių, rūbai/patalynė nėra iki juodumo murzina. tiesiog kasdieniniam skalbimui puikiai tinka.
`šėršė lia fam`
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Vėjai »

Mano patyrimas toks etapinis. Pradžioj visą buitinę chemiją pakeičiau ekologiška. Vėliau kai dar keli "krumpliaračiai" galvoj spragtelėjo į savo vietą, pradėjau beveik nieko nenaudoti.
Dulkes siurbiu, o skalbikliai, valikliai iš muilo riešutų. Langai visai švarūs vien vandeniu plauti. Bet čia tik kaime, oras švaresnis. Mieste pati prisimenu kokio juodumo pamuilės būdavo.
Prausimuisi kažkiek muilo naudoju, ne visai odai. Vasarą plaukioju ežere, ežero minkštas vanduo, tai jokio muilo visai nereikia. Veido odai ežero vanduo geriausias kremas.
Oda po truputį atsistato. O gelbėjimasis nuo raukšlių kremais, tai visiška nesamonė. Man daug jauniau atrodo natūraliai pasiraukšlėjusi moteriškė kurios akys žiba ir veidas šviečia, negu persona dirbtinai išlyginta oda, bet sugebanti tik niurgzti ir dejuoti. Noras mokytis, svajoti, veikti, kurti geriau už bet kokią kosmetiką.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

sveikas gyvenimo būdas yra geriausia kosmetika - teisingas maistas, geras vanduo, jokių nervų, fizinė veikla ir geras miegas - tai bankrutuos visi lorealiai su nivėjom :lol:
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by saulius »

Noras mokytis, svajoti, veikti, kurti geriau už bet kokią kosmetiką.
Čia jau pačią esmę užkabinai ;). Žmogus senti pradeda tada, kai smegenys neturi naujų užduočių. T.y.- kai jau "viskas padaryta". Biologija ;)
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by pirtininkas »

dar dėl šarmo- galiu prazonduot dėl kaustikinės sodos (jei reikia didesnių kiekių)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

na šiaip..nemaniau, kad čia tokia problema....užsieny Na ir K šarmai yra parduodami medikamentus gaminančiose vaistinėse. pas mus gi deficitas. rekomendavo man vieną firmą, bet nežinau kainos.

o kokią kainą siūlai?
`šėršė lia fam`
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Dovile »

Aš prieš daugelį metų pradėjau naudoti tik ekologiškas prausimosi priemones,dantų pastas, darausi pati muilą iš alyvuogių aliejaus, skalbimas tik su muilo riešutais, kurių neverdu - tiesiog įdedu į drobinį maišelį ir tiesiai į būgną. Gerai kažkas pastebėjo, kad labai purvinų drabužių riešutai neatskalbs.
Vieną kartą į rankas pateko filmas su Victoria Boutenko ir ji ten labai įdomiai išdėstė savo filosofiją apie muilą. Tiksliai pavardžių ir metų nepamenu, bet esmė tokia: mokslininkas per mikroskopą ant sergančio audinio pastebėjo bakterijas ir paskelbė, kad bakterijos valgo audinį ko pasekoje susidaro ligos. Ir visuomenėje kilo panika, kad bakterijos sukelia ligas. Vėliau, padaręs didesnius tyrimus jis pastebėjo, kad bakterijos yra užkrato pasekmė, o ne priežastis ir oficialiai pranešė, kad suklydo. Bet...panika jau buvo pasėta kiekvieno galvoje. Prasidėjo muilų gamybos pramonė, kurios iš tiesų nenaikina bakterijų, o visi bijantys bakterijų naudoja. Taip kad pritariu Sauliui ir Laimiui dėl muilo nenaudojimo ir aš pereinu į nenaudotojų grupę ir bandysiu atsisakyti ne tik muilo, bet ir šampūno.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Laimis Žmuida »

Natrio šarmas (kaustikinė soda) puikiai parduodamas bitininkų parduotuvėse. Kaune pirkau kilogramą už 8 litus.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Dovile »

nawjia, jei tau reikia NaOH muilo gamybai, yra "chemikų" parduotuvė paneriuose (internete tikrai turėtumei surasti). Dar ir pas mane yra likę šarmo, kakavos sviesto ir gal dar kažko (reikia pažiūrėti). Jei tau reiktų muilo gamybai, galėčiau parduoti, nes aš turbūt muilo nebegaminsiu.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Laimis Žmuida »

Bandžiau plautis plaukus su kiaušiniais, garstyčiomis, dumblu, smėliu, putokšliu (toks augalas)... Tačiau geriausia ką atradau - ruginiai miltai (rupaus malimo). Su jais ir plaunuosi plaukus jau keletą metų, išskyrus tuos atvejus kai reikia plautis ne namuose arba kai tingiu.
Post Reply

Return to “Buitis”