Kosmetika -- savos gamybos muilas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

anksčiau iš to pelenų vandens gamindavo muilus. gal tikrai nevertėtų taip ekspermentuoti su savo plaukais ir oda ;)
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by saulius »

tik šiaurės tautelės gal ir gali nesiprausti.
Ir V.Azija, ir Pietų Sibiras- ten vasarą labai karšta...
Saulius Jasionis
saulius.r

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by saulius.r »

Na, aš, vis dėlto, lieku prie molio procedūrų. Metodas patikrintas. Molio suspensija - gamtinė paviršiaus aktyvi medžiaga, gerai drėkina ir nuplauna. Labai nežymiai džiovina odą ir tik po daugelio procedūrų. Taip praustis geriausia prūde, pirtyje, šiltnamyje ar pan., nes daugiabučių kanalizavimo sistemos tam nepritaikytos.
Jei norite prarasti plaukus ir skalpą, galite pabandyti pelenų procedūrų. Pelenų šarmas gražiai "muiluojasi", visai kaip natrio hidroksidas arba sieros rūgštis. Savo sudėtyje turi labai stipraus gamtinės kilmės šarmo - potašo, kuris, reaguodamas su jūsų odos riebalais, nupraus jus iš jūsų pasigaminusiu muilu.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Dovile »

Dėl galvos trinkimo su rugių miltais: trumpiems plaukams tinka, ilgiems nelabai. Man, pavyzdžiui, nei karto nėra pavykę išsiplauti tų miltų - nei prūde, nei po dušu. Apie linų sėmenis taip pat esu girdėjusi - reikės pabandyti ir apie molį esu girdėjusi gerų atsiliepimų, kad vietoj muilo superinis daiktas, bet įdomu kaip galvą išplauti? Žinau, kad yra toks Gasulo (Rasulo molis) http://kosmetika.aromata.lt/lt/gasulas/
Kaimynė tik juo ir prausiasi, labai patenkinta. Aš dar neišbandžiau, bet galvoju nusipirkt pabandymui.
saulius.r

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by saulius.r »

Galima pasidaryti dar geresnio su Lietuvoje augančiais augalais.
Svarbiausia, kad molis būtų vienalytis (labai švarus, homogeniškas). O ko į tą muilą pridėsi - kiekvieno kūrybinis reikalas.
Molio gryninimas fizikinis procesas - reikia pagalvoti. Bet tikrai įmanoma.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by pirtininkas »

gavau "ekologiskos" kaustikines sodos 5 kg ir ABS rugsties - gal kam reikia? (sie komponentai naudojami muilo gamyboje :mrgreen:
rimas
Posts: 2
Joined: Sat Jan 22, 2011 11:05 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by rimas »

1Nulupk kelis kastonus ir sutrink ju mikstimus.2 Ipilk vandens.3 ismaisyk, vandens pertekliu nugresk.4 nulipdyk muilo luiteli.5 palik isdziuti.6 muilikis i sveikata.deja pats dar nespejau pabandyti,tikiuosi pavyks.
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by pirtininkas »

man davė maltų kaštonų - tiesa, malti buvo su lukštais - naudojau kaip pilingą pirtyje - nepasiteisino - labai jau daug vandens reikia kad nuplauti tuos kaštonų trupinius
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Aš kosmetikai dažniausiai naudoju Aloe. Man tai nepamainomas augalas tiek odai tiek plaukams......gal prieš du mėnesius juo pradėjau ir dantis valyti..... ir visai nieko putoja kaip dantų pasta, ir tikrai gerai išvalo :D Dar pradžiai naudojau Aloe vera, o dabar Aloe aristata. Apie Aloe vera prirašyta tikrai nemažai, kad jis turi ir drėkinančių savybiu, saponinų, vitaminų.....bet jis vietos užima nemažai ir jei jau kasdien naudot, tai tikrai nemazai reikia. O aristata mažiukas ir gajus... tas ir patiko, tik apie jį jokios informacijos neradau. Gal jis gydomų savybių neturi ? ir dėl to nepopuliarus..... Kaip ten bebūtų visgi aš džiaugiuosi nauju atradimu "dantų pasta ant palangės " ... :lol:
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

O aš dabar galvoju, jei trinant odą riebalais vėliau ji mažiau išskiria riebalų.....tai gal būtų galima tą savybę išnaudoti ir įtrinti plaukų šaknis kokiu tai aliejum. Po kiek laiko plaukai pamirštų, kad jiems reikia riebaluotis. Gal būt tada pakaktų šilto vandens ar kokios arbatėlės plaukų plovimui. O skalavimui aš ir dabar naudoju parūgštintą actu vandenį. Kažkur skaičiau, kad mūsų odai silpnai rūgšti terpė tinka.
Post Reply

Return to “Buitis”