Kosmetika -- savos gamybos muilas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Renata »

Mėginu savo labai besiriebaluojančius plaukus, kuriuos tenka trinkti kadien, "sutramdyti" plaudama juoda duona (užpili karštu vandeniu riekelę ar pusę ir po kelių minučių "šampūnas" tinkamas naudoti). Žiemą tas nuolatinis plaukų "skalbimas" plius sausas oras patalpose, plius šaltis lauke - plaukams tiesiog peilis po kaklu-šiaušiasi arba sugula, elektrinasi... Po poros savaičių rezultatas akivaizdus - plaunant kasdien su duona šampūno intervencijos užtenka kartą per savaitę. Nors pirmą savaitę buvo pojūtis per daug riebaluotos ar nepakankamai gerai išplautos galvos, prisiverčiau tą diskomfortą iškęsti romiai. Šiandien jau net nebeploviau, nusprendžiau, kad pakankamai švariai ir neriebaluotai atrodo, tik susidrėkinau, kad nestyrotų bile kaip ir tautos negąsdintų :D Mėginant prižiūrėti plaukus be šampūnų visgi gerai juos turėt ilgesnius, bent jau tikrai nekyla noras šiaušti, statyti skiauteres ar panašiai...
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Taip išeina, kad kuo mažiau plaukai šampūno mato tuo mažiau jiems to reikia. Mėginsiu ir aš juoda duona... :D
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

tai tie plaukai riebaluojasi ne iš neturėjimo ką veikt, o dėlto, kad juos išsausina, tiksliau visiškai nuriebalina šampūnai. todėl gaunasi perkompensacija.

tai jeigu jau nebenaudojat šampūnų, tai teisingai, galima pasistengti tą perkompensaciją sustabdyt. geriausiai kokoso aliejumi, vakare :)

o tai aloe - alijošius? gi karrrtus bjaurybė....kaip naudojat?
`šėršė lia fam`
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Tas tradicinis alijošius yra medėjantis alavijas. Jį irgi turiu. Kad kartus tai teisybė. Šitą kartais naudoju į vidų žarnyno pravalymui. Bet vienas auga ant pietinės palangės, tai jis ne toks kartus.O gal jau skonio receptoriai priprato. Paskutinį kartą kai vartojau pasirodė toks gaivus, kad net keturis lapus suvalgiau. O aloe aristata naudoju dantims. Apipjaustau šonus, nuėmu viršutinę žievelę ir į tą gelį pabraukau dantų šepetėliu. Tas gleivingas skystis labai gerai putoja. Veido odą tuo geliu irgi tepu. Iš pradžių tai truputį dirgina odą ( visi alijošiai turi kažkokios medžiagos, kuri ir sukelia tą dirginimą), vėliau pastebėjau , kad ir tas dirginimas ne toks, jo jau nesijaučia. Odą sudrėkina tikrai gerai.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

aa...įdomiai :roll:

su oda tai elgčiaus labai atsargiai, nes visokie dalykai paliekantys plėvelę, užklijuoja odą, o su alijošiaus želė tai taip ir buvo, kad plėvelę paliko. bijau, kad gali daugiau pakenkt nei padėt.

pasižiūrėjau nete, kaip aloe aristata atrodo, esu mačius tokią gėlę :)
o kaip vietoj šampūno naudojat?
`šėršė lia fam`
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Vietoj šampūno nenaudoju... bet dažnai irgi tuo geliu įtrinu galvos odą ir palieku susigerti. Man tai vienintelis būdas sustabdė plaukų slinkimą. Po paskutinio dažymo cheminiais dažais galvojau , kad nupliksiu. Teko spjauti į visą chemiją......taip ir susipažinau su šiuo augalu iš arčiau. Tiesa dirginimas iš pradžių irgi truputi jautėsi, o dabar jokio. Ir plaukas neivienas neišslenka.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

netiesa, plaukai atsinaujina ir visuomet koks tai kiekis iškrenta kiekvieną dieną :)

aš tai va skaičiau, kad kai kas galvą plauna su soda. hmmm! ką manote apie tai?
bandžiau porą kart, labai jau riebaluotai viskas paliko, bet aišku, čia normalu po ilgamečio šampūnizavimo....
`šėršė lia fam`
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Tiesa nepaminėjau , kad kai slinko... teko juos labai trumpai nukirpti. Gal dėl trumpumo ir nepastebiu, bet paėmus sruogą plaukų ir juos timtelėjus, saujoj nematau nei vieno.... o prieš tai :cry:
Soda, mano manymu, labiau šveitimui tiktų. Nors aš už tai , kad su saiku galima viską bandyt. Kaip kitaip atsirinksi kas tau asmeniškai tinka :D
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by nawjia »

oi ne ne, ačiū......aš geriau iš kitų klaidų mokaus, nei iš savo :lol:

todėl ir klausiu, gal kas gali pagrįsti čia naudinga ar žalinga ta soda :')
`šėršė lia fam`
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by angela »

Eksperimentuoti seniai patinka....... gal ir blogai ,kad būtent čia neturiu reikiamos baimės.
Apie sodą mažai ką žinau tai tikriausiai daugiau mineralinė medžiaga( jei klystu taisykit). Su organinėm viskas paprasčiau, jos mums nesvetimos, dėl to ir mažiau pavojingos. Visgi prieš imantis ko nors naujo, bent jau dalinę informaciją susirandu.
Dar norėjau paklausti kur gauti kokoso aliejaus. Niekad nesu jo mačiusi
Post Reply

Return to “Buitis”