Kur dėti organines atliekas žiemą?

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by dage »

Pas mano tėvuką neiššala, nes jis juos laiko tik kompostinėje krūvoje su dugnu, kurią žiemai apdengia. Į daržą ar šiltnamį neleidžia, nes:
pirma, labai pritraukia kurmius,
antra, kaip minėjote, iššala

Naudoja tik jų produktą-humusą.
Ir jau kuris laikas visą giminę gasdina pasakodamas apie sliekų faršą ir kitas sliekų naudojimo maistui galimybes:)
Dalia
anatolijus
Posts: 50
Joined: Thu Apr 28, 2011 10:05 am
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by anatolijus »

Kadangi buto sąlygomis noriu kompostuoti visas augalines atliekas, padariau 3 savaičių eksperimentą ;) :
nusipirkau žuklės parduotuvėje dėžutę mėšlinių sliekų (pats nesuprantu, kodėl aš taip padariau, manau mano sodiniai tikrai neprastesni), paėmiau pirmą pasitaikiusi 5 litrų žaliagirio bambalį, nupjoviau jam dugną, kamštuke padariau skylutę (pertekliniai drėgmei nutekėti), apverčiau įstačiau į kibirą ir įleidau visą kompaniją pirktinių, o taip pat dėl kompanijos ir saviškių saują. Pamaitinau šviežia žole, krituoliais, šiek tiek žemės.
Rezultatas būtu toks: Jie tinginiai :cry: - valgo taip lėtai, jog puse maisto suspėja surūgti (smarvė garantuota), buto salygomis tikrai nerekomenduočiau. Todėl vieninelė įšeitis tikriausiai užseniečiai (kalifornijos sliekai).
Pats, Kaunietis, gal kas, galėtų padėtį šią problemą išspręsti. Įdomu Dagės tetuko sliekai dar gyvi :P .
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by saulius »

Taigi laiko mūsiškiai kambary sliekus, viskas ten paprasta. Gal tiesiog per daug jiems maisto pridėjot iš karto ir prarūgo. Reikia dėt tiek, kad spėtų suvalgyt, o kai prisiveis- tada daugiau. Ir talpa bambalio mažoka, reikia dėžės didesnės, tada ir šert gausiau galima.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by saulius »

Ai, dar prisiminiau. Substrato negalima dėt storai, gal apie dešimt cm ar panašiai, svarbiau ne indo tūris, o paviršiaus plotas, kad būtų didesnis.
Saulius Jasionis
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by egsa »

Žiūrinėju čia apie sliekus internete, jau antrus metus galvoju, kad visai neblogai žiemą maisto atliekas būtų atiduoti sliekams, bet kažkaip vis nesiryžtu. Kad ir vasara nevisada spėjam laiku išnešti maisto atliekas į daržą, tai rugšties musyčių būna gerai prisiveisia :(
Radau net dėžę kur būtų galima nusipirkti ( http://kalifornijossliekai.lt/komposto- ... sscghe/+s= ), bet vėl- nėr patirties :? , tad nesinori išmesti į balą 300Lt. Gyvename nuosavame name, bet vis nesugalvoju kur būtų galima juos laikyti- gyvenamosiose patalpose kaip ir nesinori, vyras sako, kad katilinėj jie iškeps, o garaže sušals (tenais prie gerų šalčių ir munusas būna), tad nepalaiko šios mano idėjos.
Gal iš GŽ forumiečių kas nors paprotins apie tas dežutes ir sliekus? :oops:
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by povils »

Aš bandysiu auginti katilinėje. Katilas apmūrytas, vamzdžiai izoliuoti, bijau, kad tik nebūtų per vėsu. Kol kas dėžę su sliekais laikau šiltnamyje.

Iš visų matytų filmukų, aiškiausias man šis, nors latviškai tesuprantu tik panašius su mūsų žodžius

http://www.youtube.com/watch?v=HPKDxtO- ... re=related
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by egsa »

Niu aš kol kas neplanuoju užsiimti dideliais sliekų kiekiais :? - gal dalį mamai atiduosiu, dalį savo darže iškratysiu (nors mums jų ten netrūksta pradėjus mulčiuoti). Šiai dienai tie sliekai man įdomūs būtent dėl virtuvės atliekų (o gal dar ir vyras kada vėl grįš į žvejybą :lol: ), nes dabar (vis dar) nemažai to gėrio eina į šiukšlių dėžę :oops: :( .
Pas mus katilinėje būna gana šilta, nors viskas ir izoliuota, bet, matyt, nuo katilo gerai prišyla.
Povils, o kokia dėžutę sliekam turite? Ar verta būtų pirkti tą, kur linką aukščiau esu idėjusi? O jei laikyti garaže, gal yra kokie būdai kaip apšiltinti tą sliekų dėžę?
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by povils »

Radau prie konteinerio išmestą įskilusiu dugnu. Plastmasinė, pati ta. Pirkti už daugiau kaip du šimtus kažin ar apsimoka. Aš Kalifornijos sliekus auginsiu taip pat tik dėl virtuvės atliekų žiemą.
Nežinau kokio dydžio užaugs šie, bet mano daržo sliekai po mulču tai tikri pitonai.

Pacituosiu:
Šie sliekai gali gyventi esant 4-40 laipsnių temperatūrai. Aktyviausi būna esant 15-25 laipsnių temperatūrai. Tuomet per parą sliekai suėda ėdesio du kartus daugiau, nei patys sveria.

Garaže, kad ir apšiltinus, patys sliekai ar irstanti organika nepakels temperatūros iki optimalios. Sliekai išgyvens, bet darbo neatliks. Aš vis tik bandyčiau dar kiek izoliuoti katilą, kad mažiau šildytų patalpą. Juk sutaupytumėt kuro. O gal galima atitverti kokią vietą prie vėsesnės sienos.
ovidijusg
Posts: 11
Joined: Mon Jan 10, 2011 1:00 pm
Location: Salininkai, Vilnius
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by ovidijusg »

ūkinėse prekėse kartais būna (Viniuje Ermitaže tai tikrai yra) plastmasinės juodos dėžes 30*20*60cm. padarius dugne kas 3-5 cm skylučių gaunasi pakenčiamas konteienris sliekams. pats tokiuose sliekus jau ne pirmi metai auginu.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kur dėti organines atliekas žiemą?

Post by dage »

Dariau bandymą-per žiemą (kokius 4 mėn.) kroviau augalines maisto atliekas į lauke laikomą plastikinę statinę lietaus vandeniui. Sukauptas atliekas panaudojau formuojant naujas lysves.
Išvados:
- Kažkaip tos atliekos sukrito, išpylus ne tiek ir daug jų buvo, gal koks trečdalis statinės, galvojau, kad 4 žm. šeimoje prisikaups daugiau;
- Nors nuogastavome, kad jos pradės pūti, bus nekoks kvapas, nieko panašaus nenutiko, išpilant net stebėjomės, kad jokio nemalonaus kvapo nėra;
Nusprendžiau, kad, bent jau man, toks būdas visai priimtinas.
Dalia
Post Reply

Return to “Buitis”