Skalbimas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Skalbimas

Post by ArvydasG »

kol radau tinkamus kiekius - po 2 kaupinus valgomuosius šaukštus druskos ir sodos vietoj skalbimo miltelių.
Aš dedu po didelį valgomąjį šaukštą ir druskos ir sodos.
Kaip geriau? - 2 ar 1
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Žibutė »

priklauso nuo skalbimo mašinos būgno dydžio.
Jei maniškė skalbia tik 3,5 kg, tai po 1 šaukštą gal bus normalu, jei skalbia 5 kg svorio būgnas, tada po 2 manau pats tas bus.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Žibutė »

Na va. Dalinuosi savo skalbimo su druska/soda patirtimi.
Skalbiniai minkštučiai, švelnūs, bet dar dėjau papildomai nepilną šaukštą sodos skalaudama.

Vaizdas patalynės nelabai sužavėjo - trūksta "aiškumo" (kaip mama sako). Bet išvadas darysiu po antro tų pačių užvalkalų skalbimo, gali būti kad pirma reikia "išskalbti" ankstesnes skalbimo priemones, arba dar kažko papildomai dėti reikės.
Neturiu muilo riešutų, kažin kaip su jais derinyje skalbtų?

Skalbiau 60`C temperatūroje.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Skalbimas

Post by laisvas kaimietis »

Skalbiant baltą patalynę stebuklų nebus, nes šios priemonės tik suminkština vandenį. Realiai skalbiame tik minkštu vandeniu, todėl skelbiniai minkšti ir kvepia, bet "nešviečia" ;)
Žilvinas Žurauskas
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Marijos »

Pabandžiau ir aš kelis kartus baltus daiktus skalbti su 1vš sodos + 1vš druskos mašinoje. Spalvotiems ir juodiems daiktams nenaudosiu, nes manau, kad soda biški kaip balinimo priemonė naudojama.
Išvada - "biški" išsiskalbė:)), nors tokį patį variantą gaudavau skalbdama tik vandeniu be jokių priemonių. Nepašalina prakaito dėmių.
Iš principo man pasiteisina toks skalbimo būdas - dėmėms išimti naudoju žalią muilą su tulžim, po to viską suverčiu į skalbiankę ir skalbiu tik vandeniu 40-60 temp.
Delikačius audinius tik rankelėm:)
Vinga
Posts: 71
Joined: Fri Nov 25, 2011 8:58 pm
Location: Kaunas-Radviliškio raj., Papušynio km.
Contact:

Re: Kosmetika -- savos gamybos muilas

Post by Vinga »

Apie šiuos produktus knygoje skaičiau :) (dar nebaigiau). Taip pat skaičiau, kad tinka ir actas, bet eksperimentuojant reikia atrasti reikalingą proporciją skalbimui. Skalbimui dabar aš naudoju arba tik vandenį, arba muilo riešutukus. O vietoj muilo riešutų planuoju lietuviškų augalėlių panaudoti. O kaip dėl metodikų tik su vandeniu įsisenėjusioms dėmėms?

Pati anksčiau virindavau rūbelius vandenyje, kai neišsiplaudavo (bėda, kad labai trūkinėti pradėdavo). Teko matyti, kaip moteris tvenkinyje mirko drabužius per naktį krepšyje (manau, kad netvirti irgi gali pasidaryti, o ir vandens telkinėlio reikia pabadymui - čia jau viskas ateityje:) ).
Vinga
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Žibutė »

Kietas vandentiekio vanduo labai apsunkina skalbimą.
Kur skalbė mūsų senolės? Prūde, ežere... Ten vanduo minkštutėlis, ir labai lengvai nešvarumai išsiplaudavo, net minimaliai to muilo panaudojus.
kice
Posts: 30
Joined: Thu Apr 26, 2012 9:56 pm
Location: Pakruojis
Contact:

Re: Skalbimas

Post by kice »

Ne vienus metus plaukus ploviau pelenu sarrmu :) Senoviskai, kaip bobute pamoke :) Plaukams labai patiko, neziurint i tai, kad mano krastuose sulinio vanduo labai kietas. Aisku, tam reikia laiko, pasiruosimo.. O kai prasidejo vaikai-darbai teko grizti prie sampuno :)
Sako ir skalbdavo su pelenu sarmu, bet neteko isbandyti. pats sarmas buna tokios gelsvos spalvos - nuo baltu skalbiniu bandymu nepradeciau :)
O paprastas ukiskas muilas negerai?
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Žibutė »

Niekas gražiau neišskalbia baltos pataklynės ir virtuvinių rankšluosčių nei vaikystėje mano mama ir visos mūsų buvusios kaimynės , kada jos virindavo skalbinius pritarkavusios į vandenį ūkinio muilo ir pripylusios silikatinių klijų.
Klijus skalbimui mama specialiai ir pirkdavo, bet mes su tais klijais ... ir rankdarbius klijuodavom.

Kažin ar dabar tokio dalyko nebėra gaminamo?
Nors... jau ir skalbinius virinti nebeįsivaizduoju kaip. Atrodo informacija yra, bet sąlygos kitos :?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Skalbimas

Post by lugne »

Aš irgi prisimenu didžiulius katilus šeštadieniais virinamų skalbinių, daugiausia patalynę virindavo. Bet apie klijus tai pirmą kartą girdžiu :shock: Pas mus naudodavo tik ūkišką muilą.
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Buitis”