Skalbimas

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by nawjia »

Pasakysiu kitaip - cia forumas yra ne siaip pasiplepejimai, bet ir kelrodis kitiems skaitantiesiems. Todel dalinantis patirtimi ir informacija reiktu pateikti ja visa ir maksimaliai teisinga.

Todel ir sakau, kad ne vien pigume esme, bet ir saves nezalojime.
`šėršė lia fam`
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Skalbimas

Post by ArvydasG »

Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by Žibutė »

Ne. Arvydai, ne dėl 2 litų, bet dėl nepriklausomybės NEpirkti ir skalbimo priemones.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Skalbimas

Post by laisvas kaimietis »

Skirtingai nei Petras Dargis, aš verdu visą turimą šarmą ir po truputį dedu riebalus tol, kol pradeda plaukti paviršiuje - reiškia šarmas jau sureagavęs. Taip gaunasi pats švelniausias, mažai šarmo turintis muilas. Išvirtą muilą kiek atvėsinu ir supilstau į indelius. Per naktį likę riebalai sustingsta paviršiuje, apačioje lieka muilas.
Muilą verdu ne dėl to, kad gaila kelių litų. Man nepatinka tai, kas parašyta ant įpakavimo (sudėtis). Kad atrodytų patrauklesnis, į muilą pridedama daug visokio šlamšto, kuris tikrai negerina mūsų sveikatos. Renkuosi tai, kas mano supratimu saugiau ir sveikiau - verdu muilą pats, bet, kaip sakoma, nerekomenduoju to daryti namuose :lol:
Žilvinas Žurauskas
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by nawjia »

Klausyk, duok man gabaliuka pabandyti? Mano ranku oda labai reaguoja i muila, sauseja. Vienintelis agurkinis Dove tinka. Kiek bandziau namie virtu - lygiai vienodai sausina, bet gal ten virsriebis per mazas.

Kad tiksliau ivardintume reikala pakartosiu - virtis muila yra saunu, bet jau gatavas (grynas) sarmas suteikia galimybe paskaiciuoti tikslias riebalu ir sarmo proporcijas bei tikslu virsriebi.
Skaiciuokles internete taip pat padeda nustatyti norimas muilo savybes - kietas, minkstas, putojantis, neputojantis, ilgo laikymo, trumpo, drekinantis ir pan.
`šėršė lia fam`
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Skalbimas

Post by lugne »

O kas yra viršriebis?
Jurga Stoškutė
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skalbimas

Post by nawjia »

Nesureagave riebalai (=virsriebis butinas visais atvejais, kadangi brestantis muilas reaguoja su sarmu toliau. Brendimas trunka nuo keletos savaiciu iki vieneriu metu. Todel, kad nepritruktu riebalu ir muilas nebutu edrus del uzsilikusio sarmo + "pateptu" oda, yra dedamas atsarginis procentas. Paprastai deda 5 proc., bet mano manymu to per mazai).

Is cia man va kyla kitas klausimas: jeigu su pelenu sarmu riebalai plaukioja virsuje, tai kaip cia gaunasi? Nes tarkim jeigu 10 proc.virsriebis, tai jis yra muile, o ne pavirsiuje. Jau kokiu 15 proc. virsriebis reiskia labai minksta (greit susinaudojanti ir neputojanti) ir greitai gendanti muila.

Kokiu budu ten riebalai plaukia, niekaip nesuprantu. Nebent jau virsriebis yra virs 15-20 procentu ir jis "nebetelpa" muile. Ar kazkaip. Hmmm :roll:

Kita vertus, gi jis ne kietas del kalio sarmo (o ne natrio, natrio muilai gabaliniai, kieti), tai minkstumas/kietumas/putojimas jam ir negalioja. Jis turetu buti koses pavidalo, kiek as suprantu.

Labai noreciau, kad Zilvinas duotu pabandyt siek tiek :)
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Buitis”