Pirtis

Kuo jos mažiau - tuo geriau:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Pirtis

Post by Laimis Žmuida »

Galima pasidaryti pirtį tokią kaip šilnamį. Saulė prišildo iki šešesdešimt laipsnių ir labai puiku. Žinoma tokia pirtis tinka tik profesionaliems tinginiams, nes kiti tai dirba ir negali naudotis pirtimi dieną, jiems reikia būtinai vakare kai saulė nešviečia. Tokiu atveju jie privalo kūrenti, dirbti, vargti. :)
Kestasr
Posts: 15
Joined: Sat Mar 26, 2011 5:38 pm
Contact:

Re: Stambus inertiškas mulčias

Post by Kestasr »

Hm, nors ir ne į temą, bet jau jau apie pirtis pradėjote... Kažkaip man pirtis su GŽ nesiderina - nėra tokio daikto natūralioje aplinkoje, kaip pirtis. Nei šernas, nei žvirblis į pirtį neina. Ar aš klystu?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Stambus inertiškas mulčias

Post by saulius »

Neklysti, Kęstai, nesiderina...
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Stambus inertiškas mulčias

Post by Laimis Žmuida »

Kopūstų žvirbliai irgi nesodina. Pirtis, jei keturiasdešimties laipsnių, tai beveik atitinka lauko sąlygas. Bet jei aukštesnė temperatūra, tai musėt nenatūralu.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Pirtis

Post by laisvas kaimietis »

Nu pažiūrėkim: šernas purvynėj voliojasi, višta smėly vanojasi, o žmogus į pirtį eina. Man čia viskas natūralu :D Kad šernas mokėtų ugnį užsikurti, tai irgi nežinia ką darytų :lol:
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Pirtis

Post by saulius »

Tai aš tada ne žmogus, ba neinu į pirtį :D.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Pirtis

Post by laisvas kaimietis »

Tai jeigu būtum visi vienodi - mirtum iš nuobodulio ;) Norėjau tik atkreipti dėmesį, kad ne tik žmogus rūpinasi savo kūnu :) Kas kaip išmano, tas taip ir daro :D
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pirtis

Post by Laimis Žmuida »

Tai ne tik pirtis tada nenatūralu ir ne pagal GŽ, bet ir visi mūsų drabužiai, namai, buitis, automobiliai, kompiuteriai... Juk žvirbliai jų nenaudoja. Tai kodėl pirtį čia taip jau išskiriam, griaukim savo namus ir serverius!
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Pirtis

Post by pirtininkas »

nu..... pirtis - tai mano "arkliukas"

pradžiai - ideali temperatūra toje vietoje kur GULI žmogus - tai 40-45 laipsniai - labai maloniai šilta ir ne karšta.
antra - vandens procedūros nėra "užprogramuotos" gamtoje - tai žmogaus "išmislas" - čiukčiai visą gyvenimą neeina į pirtį - ir nieko....
trečia - TAČIAU atliekant pirtyje išsivalymą (fizinį ir psichologinį) žmogus gauna visų prma MALONUMĄ , po to seka pagerėjusi gyvenimo kokybė - žmogus jaučiasi žvalesnis energingesnis ir tt, jau nekalbu apiekai kurių problemų dingimą (pvz -sloga praeina)

dabar dėl pirties šiltnamyje (palapinėje) - galima iš po ranka esančių plytų per kelias valandas susimūryti "dūminę" krosnį , kuri gali labai gerai veikti ne tik kaip krosnis dūminei pirčiai, bet ir kaip lauko virtuvės krosnis. ji ypatinga tuo kad "nedūmyja" - jai nereikia kamino. jos konstrukcija paprasta iki elementarumo.
štai klipukas - aš tokią sulipdžiau "paabandymui" - tiesiog norėjau įsitikinti jos veikime.


http://www.youtube.com/watch?v=pnYXO3hlxIE
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Pirtis

Post by Jovke »

Man, tai labai įdomu, kaip įmanoma nesiprausti? :D Ta prasme, žinau, yra tokių, bet juk smirda. O jei rimtai vandens neturėsim kada nors, tai ir viskas. :D
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Post Reply

Return to “Buitis”