Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Čia galite pareikšti pastabas ir pageidavimus.

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Post Reply
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by MaryteN »

Ramiai, Nawjia, tikrai " mes nesam priversti jungtis į tai ta tikrąja prasme - mums negresia pražūtis, o sielos šauksmas nemanau, kad pajėgs įveikti mūsų egoizmą ir visai jau kitokį auklėjimą." Tik čia nereikėjo žodžio "mūsų", nes tarp gž atstovų yra visokių. Be to, balsu esi sakiusi, kad abejoji, ar galėtum gyventi tarp glaudžios žmonių grupės, juk negalėtum atsisakyti miesto komforto. Tikrai gali ramiai sau likti mieste, ir jame save realizuoti. Ne kiekvienam ir skirta , ne kiekvienam ir pavyktų tapti kaimiečiu. Kai kuriuos vis tiek trauktų miestas, ir galų gale patrauktų. Tad neverta tokiems net svajoti: o gal kartais pavyktų...
Niekas nesiruošia hipnozės būdu ar dar kitaip tave įtraukti į kaimo kūrimą. Sauliaus žodžiai, tai visus čia esančius užkabina. Puolam, kaip užburti, analizuoti, svarstyti...
Jei būtų tik mano valia , tai vienas iš svarbiausių priėmimo kriterijų būtų paties žmogaus begalinis noras prisijungti. Jau mačiau, kuo baigiasi prikalbintų žmonių įtraukimas į ekogyvenviečių kūrimą. Visi prikalbintieji - atsitraukė patys pirmieji.
Man dar kirba klausimas dėl egoistų. Visarionas priima egoistus ir juos smarkiai apšlifuoja įmesdamas juos gyventi į vieną trobą su daugeliu kitų egoistų.Ir dar liepia kitiems padėti, arba sudaro tokias sąlygas. Abejoju, ar įmanoma perauklėti prigimtinį egoistą. O jeigu žmogus dėl aplinkos poveikio tokiu užaugo? Kaip tada?
Užkabino čia mus tos svajonės apie kaimą. Vieno tai tikrai neįsivaizduoju: kad funkcionuojantį kaimą galima būtų sukurti iš egoistų.
Apie skirtingus auklėjimus irgi mąstau. Gal tada reikia tiesiog tolerantiškų žmonių, nes neįmanoma surinkti vienodai auklėtų.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by nawjia »

Aha, iš tiesų, man tikrai kirba tokia mintis: ok, kaimas, daržai, gyvuliai.....kiek laiko aš tai ištverčiau? Ar nebus taip, kad man nusibos, pasidarys nuobodu ir nebeliks tikslų gyvenime - atsivers tuštuma ir niekas nebedžiugins :lol:
Paskui raminu save, kad niekad neišbandžiau ir negaliu žinoti, gal vieną kart pabandžius nebesinorės daugiau nieko gyvenime ir tie tikslai bus tokie ramūs ir išsipildantys kasdien, kad nebepasiilgsiu aštrių pojūčių kaip koks deadline'as.

Bet čia ne apie save kalbėjau. Nieko tokio, jei aš klystu, tikrai linkiu sėkmės ir galbūt ta sėkmė užkrės ir mane pasitikėjimu, kad žmonės moka sugyventi ir be policijos.
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by saulius »

Saugoti, ginti Lietuvos žemę reikia bet kokiu atveju!
Tad kokiais būdais savo jėgomis išsaugoti Žemę?
Maryte, mūsų projektas tiesiogiai nukreiptas į Žemės išsaugojimą ir išsaugojimą ne konkrečiam žmogui, kuris gali ją parduot ar dar ką padaryt, bet dėl pačios Žemės. Ne užsieniečiai mums baisiausi, baisiausi tie, kuriems žemė- prekė.
Jei būtų tik mano valia , tai vienas iš svarbiausių priėmimo kriterijų būtų paties žmogaus begalinis noras prisijungti.
:D Iš tikrųjų tai ir yra svarbiausias kriterijus. Nėra nei amžiaus cenzo, nei šeimyninės padėties, nei finansų. Iš projekto dalyvių nebus reikalaujama jokio piniginio įnašo, todėl galės prisijugt ir pabandyt bet kas, nerizikuodamas savo turtu. Narių skaičius neribojamas.
"Kadrų" klausimas pats sunkiausias, tas tai jau taip... Egoizmą sutramdyt irgi nėra sunku- tie, kas pabandys ir nepatiks toks gyvenimas, tiesiog pasitrauks. Ateis kiti. Yra visi saugikliai, kad niekas negalės pasinaudot turtu asmeniniais tikslais.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by laisvas kaimietis »

Labai graži idėja. Toks jausmas, kad viskas aišku ir be žodžių. Sveikinu, Sauliau.
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by inga30 »

O kurioj čia vietovėj viskas bus ? Ir jai nereiks financų ? o ateik ir pirmyn, na nebūna juk stebulų ?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by saulius »

Bus įvairiose vietovėse. Finansų reikės labai daug ;). Stebuklus darom mes patys, kai to norim ;).
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by inga30 »

nei finansų. Iš projekto dalyvių nebus reikalaujama jokio piniginio įnašo.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by saulius »

Taip. Kiekvienas norintis galės prisijungt, nepriklausomai nuo savo materialinės padėties. Toks yra vienas projekto tikslų- suteikt galimybę gyvent tiems žmonėms, kurie turi gerus ketinimus, bet neturi pinigų.
Saulius Jasionis
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by MaryteN »

Ekogyvenvietėje daug nagrinėjomės dėl nuosavybės. Norėjome , kad daug žemės plotų, pastatų būtų bendri visų. Taip apiforminti neleido įstatymai. Galima apiforminti bendra nuosavybe, bet neįmanoma kokį 50 šeimų surinkti vienu metu pas notarą. Kai kurie, pasirodo, buvo užsienyje. Apturėjome tiek daug kliūčių, kad yra ką papasakoti.
Vadinamą bendruomenės sklypą su namu apiforminome vieno žmogaus vardu. Bet - įstatymų viršenybė. Tas žmogus padovanojo egoistui, kuris išprašė, kuriam nekilnojamas turtas esą brangiau, svarbiau už bendruomenes, draugystes. Jam na ir kas, kad ilgai niekas su juo nesisveikino, nesikalbėjo, netgi jį keikė.
Saulius žada, kad nebus bendruomenės, nebus nuosavybės. Tai dar labiau didina smalsumą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Portalas "Vita naturalis in Lituania"

Post by saulius »

Deja, "ekogyvenviečių" likimą aš matau kaip ant delno... Ten nuo miesto skirtumas tik tas, kad per langą kitas vaizdas. Nuo to nepasikeičia nei mąstymas, nei poreikiai, nei būsena.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Pastabos”