Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Prikūriau ir pribraižiau visokių daržo lysvių variantų. Viskas pritaikyta mano "skyliuko" sistemai, bet nuoseklaus sodinimo ir daržovių derinimo schemos tinka bet kokiam daržui.
Jei būtų norinčių, galėčiau kovo gale surengti pamoką.
Pamokos kaina 50 Lt
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Po pamokos gausit visas schemas su deriniais ir sėjos laiku PDF formatu.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Pernykštės sistemos antras tobulesnis etapas. Pati pernai sėjau dažniausiai tik monokultūrines lysves ir tas nepasiteisino.
Dabar atidirbau mišrius daržovių derinius ir konvejerius, tiksliai numatant - kas sėjama pavasarį, po to kas vasaros pradžioj, po to kas vasaros gale. Lysvė išnaudojama 100% visą laiką. Deriniuose išnaudoti visi atskirų daržovių privalumai - kažkas užpavėsina, kai reikia, kažkas pamaitina. Įvertintos visos naujos mados dėl mažesnių paklotės plotų, auginimo ardais - amfiteatrais ir didesnių lapų plotų saulei gaudyti. Visus derinius dar galima miksuoti pagal mėgstamą asortimentą.
Man lengviau parodyti grafiškai, negu papasakoti.
Tai ką radau literatūroje, tai tik nuoseklaus sodinimo užuomazgos. Atidirbau daug įvairesnių schemų ir suderintų su mums priimtinomis technologijomis.

Dėl vietos sutarsim.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Jei dar nesutarėt laiko balandžio 1 - ai dienai, galima ir susiderinti abi pamokas. Arba paprašytume Sauliaus perkelti, nes daržus jau tuoj reiks sėti. Aš galiu minimum sutilpti į kokias dvi valandas. Jei bus laiko ir noro galima ir daugiau. Turiu Vilniuje ir pastovų patalpų variantą, bet gal ir botanikos sode galima būtų susitarti? Jei abi pamokas darytume vieną dieną.
Yra užsiprašę du žmonės iš Kauno, ir Simas derinasi ar galės.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by lugne »

Man tinka, tik jei galima norėčiau, kad būtų Vėjuose, norisi gyvai pamatyt daržus, dar ir sliekus :) Žinau, žinau, kad daržai dar tušti, bet vis tiek.... Ir be to Tau pačiai nereiktų vežiotis visokių priemonių...
Jurga Stoškutė
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Man irgi labiau tiktų Vėjuose. Jaukiau bendrauti, negu kokioj salikėj ar ofise. Iš Kauno važiuotų pora žmonių. Aš jų nepažįstu, bet Saulius po kursų vis atsiunčia man "ekskursantų". Angela, atsiųsiu telefoną žinute, gal susitarsit. Dar Simas toks ekskaunietis, gal su juo atvažiuotumėt.
Sliekai irgi pasiruošę pasipuošę. Jei kam reikia galėsiu pasidalinti.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Kaip mane rasti parašysiu į až. Vėjai yra tarp Trakų ir Aukštadvario. N.D siūlau susirašyti su vilniečiais ir susikooperuoti kelionei.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Tai kodėl tavo pusėj tokia gamtinės daržininkystės baltoji dėmė? O tokie smėliai aplink Marcinkonis, net pavydu.
Dabar paintriguosiu:
Tvarkau , pabaiginėju visų schemų brėžinius. Suskaičiavau, kad intensyviausios rotacijos lysvėse nuo ankstyvo pavasario iki šalnų pabuvoja nuo 6 iki 10 daržovių rūšių 60 cm x 60 cm plotelyje. Keturių metrų ilgio ir 70 cm pločio lysvėje telpa šeši tokie elementai 60 cm x 60 cm. Sudedam, gaunu 36 rūšių daržoves per sezoną, neskaitant geržolių ir visokių daugiamečių kvepiančių ir žydinčių šalia lysvės rėmo. Pats mano ketvirto sezono medinis lysvės rėmas pilnas visokios gyvybės. Nereikia nei jokių papildomų skaidomų medienos gabalų darže. Kaip jums nemonokultūra?
Čia aprašiau lysves, kuriose augs pavasarį - vasarą suvalgomas derlius.
Rudens ir žiemos derliui lysvės paprastesnės, nes dėl ilgesnės vegetacijos daržovių rotacija ir konvejeriai daug paprastesni.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Dar galiu nuraminti, kad visas jūsų darbas bus tik suklijuoti tų elementų kombinacijas ant lapo ir turit visą lysvės vaizdą. Belieka tuščiose grafose užsirašyti kokias veisles sodinot ir dar po paragavimo pareitinguoti kas patiko, o ko kitais metais nesodinsit.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Nuoseklus konvejerinis mišrus daržas

Post by Vėjai »

Daržovių rūšis skaičiavau - vienu vardu kopūstai ( nesvarbu, kad bus ir žalias, ir garbanotas, ir raudonas), salotos (nesvarbu kiek skirtingų auginsit) ir t.t.
Post Reply

Return to “Švietimas”