Veislės parodai

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Veislės parodai

Post by Mama Smilga »

Pirmas Ingridos prašymas:

"gal būtų tikslinga bent tų žmonių, kurie tikrai dalyvaus degustacijoje veislių susirašymas, kad veislės nesidubliuotų, o jei ir dubliuosis, kad žinoti, kad ir kitas žmogus tokius augina, galima tada būtų įvairesnių veislių pasirinkti, o jei kitas sėja, tokių nebesėti..."
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pasitarimai

Post by Eimutė »

Aš auginčiau: "Irina", "Dubok", "Coyote", "Natalijos tamsieji" (mano sukurtas pavadinimas), "Žilvino vyšniniai" (mano sukurtas pavadinimas). Ir dar kitų turiu naujai, gal kas užsirekomenduos.
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasitarimai

Post by Mama Smilga »

Lisička, Čiornyj Maur, Gnom, Cygan, Boloto, Malachit.Škatulka, Ranetočka - tikrai bus sau, nes numylėtiniai.
Batiania, Golden Sunrise, Gruša čiornaja, Zolotoe serdce - tikrai bus, nes ieškoti svajoti, mėginsiu.
Balčiai, Viltis, Ryčiai - dėl kolekcijos reikia, ir skanūs, ankstyvi yra.
Dar kalnas rusiškų ankstyvų tiesiai gruntan eis, dėl adaptuotų sėklų, tai nežinia, gal ir parodai sunoks, o gal neatnešiu - sėklas krapštysiu.
Čia ne viskas, tik garantuotus surašiau.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Mama Smilga »

Cha, tik keturiolika, pasirodo, surašiau. O vien pernai auginau penkiasdešimt veislių, šiemet irgi nemanau kuklintis. Žinoma, kasmet keletas veislių nepasiteisina ir iškrenta dėl vėlyvumo arba "žolės" skonio. O keletas patenka į "aukso fondą". O štai kiti laukia mano loterijos - nu ir tas geras, ir ano reikia...
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Eimutė »

Oho, na ir apimtys pas jus :shock: Aš tai galvą nusisukčiau tokioje daugybėje.
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Mama Smilga »

Dar vieno dalyvio veisles žinau, negaliu sakyt, kol pats nepanorės - veislės dar kitos. Porelė su maniškėm dubliujasi, bet galiu net nevežt, jei tas dalyvis tikrai norės jas rodyti. Paliksiu mamai degustuot ;)
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Eimutė »

O gal net yra įdomu sudėti šalia tą pačią veislę vieno augintojo ir kito ir nurodyti auginimo sąlygas. Pažiūrėtume ar skoniai skiriasi ;) .
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Mama Smilga »

Ir aš manau, kad tame nieko blogo, jei du kokią vieną veislę pakartos. Nes jau matosi, kad nebus taip, jog visi atnešė tik dvi veisles, ir visi - tas pačias.. :lol:
Lina.Ž
Posts: 22
Joined: Mon Jan 13, 2014 11:01 pm
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Lina.Ž »

Sveiki, sveiki :) Pamačiusi Mamos Smilgos asortimentą, pradėjau panikuoti, kad nelabai turėsiu ką parodyti :idea: Šiandien galvą išūžiau :D savo kolegei, su kuria ketiname atvykti. Bandėme dėliotis, ką ji augins, ką aš. Paskui nusprendėme, kad neverta blaškytis ir auginsime tą ką turime, nes negali žinoti kieno prinoks, kieno bus pasibaigę :o
Na už tą nurodytą pomidorų tinklapį tai didelis ačiū. Vakare prisiskaičius, atsižymėjus norimus pirkti, visą naktį sodinau, nervinausi, kad tiek brangiai sumokėjau, kruša išmušė, dauguma nesudygo :twisted: Kai papasakojau vyrui sapną, tai nusiuntė pas gydytoją :P
Gal kas siuntėtės iš ten sėklas? Per kiek laiko ateina?
Lina.Ž
Posts: 22
Joined: Mon Jan 13, 2014 11:01 pm
Contact:

Re: Veislės parodai

Post by Lina.Ž »

Kadangi tokia gausa pomidorų veislių ir ruošiame degustaciją, tai gal verta pagalvoti apie 2015 skaniausių pomidorų 10-uką? Padaryti anketą, kurioje reiktų balais įvertinti pomidoro išvaizdą, skonį. Gal tokia pomidorų šventė taps gražia tradicija, tad per 5-10 metų :D atrinksime pačias populiariausias, skaniausias veisles? Su laiku turėsime rugpjūtį ne tik žolines, bet ir pomidorines :D
Post Reply

Return to “Švietimas”