Nauja mainų koncepcija

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

Jau tas skelbimas pučiasi kaip pūslė. O ką daryt? Paprašiau nepublikuot aprankiotų stalų -nebebuvo. Bet, pasirodo, reikia prašyt nepublikuot ir nebaigtų ruošt stalų. Kam mus išstatyt plačiajai visuomenei kaip durnelius, nesugebančius stalo susitvarkyt? Tai juodina visą judėjimą.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

Jei žmonės aukos ar mokės už gėrybes, žymiai mažiau įkris kengūrai ir kitiems žvėrynėlio gyventojams. Eimute, kaip spręsim?
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Aidas »

Man visai netinka patarimas likt stebėtoja. Numirsiu iš nuobodulio.
Aš prie to ir lenkiau, tik išsiplėsti nenorėjau, kad dalis renginyje - nu nes kitaip negali..
Deja, negaliu būti neatlygtina judėjimo mecenate.
Suprantama. Man asmeniškai visos minėtos atlygio formos tinkamos, reikia tik atsirinkti, kokia būtų priimtiniausia augintojams, lankytojams ir šeimininkams.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

Padėjau ant pomidorų parodos stalo kruopščiai surinktų, kruopščiai pakuotų elitinių sėklų. Kai aistringai jų trokštantiems užsiminiau: tai gal paaukos kiek už jas, kaip minėjome renginio pradžioje, "pirkėjai" suskato ieškoti...centų. Ir atsiprašinėjo, kad mažai atsinešė...smulkių!
Gavome pamoką: auka- tai balti centukai. Kaip driskiui patvory. O mes pristatome ELITINĘ produkciją, kurios niekur kitur Lietuvoje kol kas nėra. Susidomėjimas didžiulis.
Auka duodama...už nieką. O kodėl mes esame verčiami už ELITINIUS produktus prašyti išmaldos - lyg nieko vertingo nebūtume sukūrę?
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Mama Smilga »

O štai kito nario nuomonė.

Rolandas Butkevičius:
Labai gera praktika Kęstučio, kada parašo, kad dalyvavimas mugėje ar atvažiavimas apsipirkti - nemokamas. Bet galėtų būt ir mokamas, bet aiškus. O kai bilietas - auka, tai niekad nežinai, ko iš tavęs tikisi organizatorius, ir vis pastebi jo žvilgsnį "oho kiek priprekiavo, įdomu kiek paaukos?" Ta dažnėjanti praktika, bandyt prisidurt iš to, kad į svečius pasikviesi, negamtiška man, nevažinėju iš principo pas tokius "vaišintojus". Iškabinkit meniu su kainom, tai bus bent jau sąžininga.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by lugne »

Dėl aukojimo aš irgi galiu paantrinti Rolandui. Dabar pamatėte tik realią situaciją visuomenėje. Ji nėra nei bloga nei gera, galima už tai pykti, galima susitaikyti, bet situacija nuo to nesikeičia. Manau, reiktų aiškiai įvardinti lūkesčius, kad visoms pusėms būtų viskas aišku. Nes tikėtis iš kito žmogaus, kad jis elgsis taip kaip tu pats galbūt elgtumeis yra naivu ir beje, dažna šeimų skyrybų priežastis :)
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by lugne »

O bendrai dėl mainų koncepcijos mano nuomonė būtų, kad reikia dalyviams palikti patiems apsispręsti, ar jie tas sėklas parduoda, ar dalina, ar tik maino. Tebūnie įvairovė. Juk ir paruoštos sėklos būna įvairiai - vieni labai kruopščiai supakuoja "porcijomis", kiti tiesiog paberia į kokią stiklinaitę, kartais net neaiškus sėklų savininkas, veislė. Tegul žmonės patys apsisprendžia. O mokestis galėtų būti visiems lankytojams nustatytas už patalpų naudojimąsi ir maistą žvėrukam.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by saulius »

Tai žinoma. Juk ir turguj niekas nedraudžia dykai dalint. Tiesiog iki šiol mes kreivai žiūrėjom į pardavimus (kaip gi čia dabar- mainuose pardavinėt?), o atėjo laikas žiūrėt palankiai.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by Eimutė »

Man vis abejones kelia iš vis šių mainų reikalingumas.

Jei mes teisiog turėdami gerų sėklų norime pasidalinti su kitais, o iš jų gauti kitų gerų sėklų, kurių mes neturime, tai šis renginys turi turėti mažesnį mąstą, negu buvo paskutinius du metus. Tam reikėtų apsiriboti iki 50 žmonių. Norisi pabendrauti, paklausinėti, sužinoti. Man kėlė nusivilimą, kad praktiškai to nelabai galėjau padaryti, nes negalėjau atsitraukti nuo savojo staliuko.

O jei mes šiuo renginiu norime paliesti globalesnius klausimus: sėklų politika, maisto kokybė. Tai renginį visiškai kitaip reikia organizuot. Čia reikia ko daugiau susirenkančių, bet patiems organizatoriams reikia gerokai pagalvoti apie pranešimus, gal būt diskusijos ar kažko panašaus, organizavimą. Stichija čia netinka.
Širvintos
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Nauja mainų koncepcija

Post by lugne »

Galbūt reiktų sėklų augintojų prisistatymo. Pvz. Aš toks ir toks, auginu tą ir aną. Arba nusipirkau/parsisiunčiau tokių tai sėklų. Mano staliukas ana ten va. Nuo scenos. Paklausai, pasižymi kas domina ir po visų pasisakymų prieini ir pabendrauji. Kalbų metu neturėtų vykti jokie mainai ar dalybos. Šitas dvi dalis reikia atskirti, nes gaunasi balaganas.
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Švietimas”