Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Apie auginimą ne tik sau...

Moderator: saulius

Post Reply
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by MantasBarsys »

Taigi, man jau baiginėjasi ir antrasis auginimo ir prekiavimo sezonas. Jis sėkmingesnis nei pernai, bet dar ne toks kokio norėčiau. Nėra ko slėpti, kalbėsiu atvirai. Iš daržo šiemet planavome 10 tūkst. Uždirbsime apie 7 tūkst. Visa tai iš nelabai derlingo šiemet ir ne iki galo gerai suplanuoto 7 arų darželio. Turiu keletą minčių kaip būtų galima palengvinti pardavimo procesą mano ir tikiuosi visų augintojų gerbūvį ir perspektyvas ir užtikrinti bent jau šiokį tokį stabilumą.

Visų pirma apie keletą įžvalgų ir išvadų kurias darau iš nedidelės bendravimo su mano valgytojais patirties.

Mūsų pagrindinės silpnosios vietos:
- nepilnas asortimentas;
- nestabilus, trūkinėjantis tiekimas;
- pirkimo nepatogumas (užima daug laiko (reikia susisiekti, užsisakyti, tartis ir planuoti pasiėmimo vietą ir laiką ir t.t.));
- Mėgstamiausia daržovė - pomidoras, pas mus baisiai vėlai arba išvis nebūna (nepamirškime kalbu apie save)
- įvaizdis (visi mano jog tinginio darže dirbti nieko nereikia, o lupame brungiau u bet ką...)

Stipriosios vietos:
- Skanūs, super kokybiški ir puikiai atrodantys produktai (paragavę žmonės tikrai įvertina);
- Idėjinis, filosofinis išskirtinumas (mes ne traktoristai);

Taigi, kokį matyčiau tolimesnį kelią visų esamų ir būsimų GŽ ūkininkų perspektyvoms gerinti, keletas pagrindinių žingsnių:
- Kurti stiprų, filosofija ir produkto kokybe grįstą įvaizdį (mano galva "ateities ūkiai" skamba būtent taip kaip reikia);
- Kurti atvirą, pasitikėjimu grįstą kokybės kontrolės sistemą (sertifikuoti augintojus ne tik Laimio ar Sauliaus vertinimu, o ir pačių žmonių. Kiekvienais metais sudaryti vertinimo komisiją iš savanorių žmonių iš gatvės, surengti degustaciją, patikrinimą ir pan. ir tada suteikti sertifikatą. Augintojų mokami pinigai galėtų būti skirti būtent tai kelionei po ūkius organizuoti. Visa tai duotų skaidrumą ir dar didesnį patikimumą.)
- Planuoti asortimentą ir kiekius kartu (taip palengvintumėme auginimo sudėtingumą ir augintojų dalią)
- Organizuoti užsakymų sistemą ir pardavimą kartu. Žilvinas turėjo mintį dėl turgelio, mano mintis buvo autobusiukas. Nesvarbu. Manau susirinkę kartu, sudarytumėme pilną asortimentą pirkėjui ir išspręstume pirkimo nepatogumo problemą.
- Na ir svarbiausia - uždirbtą pelną (bendrų pardavimų) dalintis po lygiai. Tuomet atsirastų šioks toks stabilumas. (galima ir dalintis ir nesidalinti, reikėtų nuspręsti mums patiems)
- Išnaudoti jau sukurtą tinklapį visų augintojų pristatymui, komunikacijai produktų kokybės ir filosofinio išskirtinumo komunikacijai, savanorių ūkiams pritraukimui ir t.t.

Ką manote? Ar atsirastų norinčių veikti kartu? Jei taip, tada reikėtų organizuotis susitikimą konkretiems planams ir žingsniams aptarti.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by S1mas »

Aš už. Planuokime susitikimą, kai apmalš ūkio darbai rudenį, apie spalio mėnesio pradžią. Aptariame ir pasiskirstome asortimentą auginimui, suderiname "etiketės" ( brendo ) klausimus, pasiskirstome kitas konkrečias užduotis. Kiek augintojų dar turime? Sigita, Žilvinai, Egidijau, kas dar iš mūsų "stovi dvejomis ant žemės" ir nori auginti pardavimui? Manau geriausias ir efektyviausias būtų 4-5 augintojų branduolys, bet gali gautis visaip.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by saulius »

Tai galit ir bendram forume paskelbt, jei truks augintojų.
Saulius Jasionis
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by Sigita »

Tikrai norėčiau įsijungti i jūsų ratą.Nors šiemet pardaviau ir nedaug,bet poreikį pajutau tikrai.Kai kurie žmonės mane susirado ,prašė,kad parduočiau,o pabandymui auginau nedaug.Tiesa,aš arti miesto.Nors manau,kad labiausiai atsipirktų degustacijos tiesiog vietoje,kažkokios vakarienės ar supažindinimas su pačiu GŽ.Vis galvojau kaip gerai būtų ,kad mokyklos sugrįžtų prie senų laikų,kai buvo daržai šalia jų,ir tai būtų GŽ daržai.Kad būtų mokinama šių dalykų praktiškai.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by S1mas »

Sigita, o kur pati randiesi?
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by Sigita »

Kaune , salia Ringaudu.Netoli Gaizenu tvenkinys.Atleiskit uz rasta,mano sveciu kompe nera lietuvisko srifto,o saviski sunkiai ijungiu.
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by Egidijus »

Mes palaikome šią įdėją visomis keturiomis. Pritariame jog susitikimas turėtų įvykti rudenį. :)
Mums daržas užderėjo neblogai, tačiau problema yra su valgytojais :(
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by Sigita »

Rašiau ,rašiau ir viskas dingo po velnių,palauksiu įkvėpimo.Mantai ,minėjai pomidorus,ar nepavyksta nlauke užauginti jų?
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by MantasBarsys »

Na pas mane situacija su jais tokia, kad užauga labai vėlai ir nelabai daug :) O visi nori pomidorų, pilnam asortimentui jie būtini, o pas mane neišeina :) Kaip pas tave ir kitus ar būtų pas ką nors normalūs kiekiai pomidorų?
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Bendri veiksmai GŽ augintojų gerovei didinti

Post by dage »

Pas mane šiemet daug ir gražūs (auginu tik lauke), bet dar visi žali, nei vieno prinokusio:) Reikėtų veisles tinkamas atsirinkti (ankstyvas).
Dalia
Post Reply

Return to “Verslas”