Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by Aidas »

Lakmuso popieriukų pH nustatymui radau statybinių medžiagų prekybos centre, agro skyriuje. Pasitaiko ir daržo-sodo prekių parduotuvėse. Keletą eurų kainuojančio varianto skalė - sveikais skaičiais. Dirvos matavimams rekomendavo naudoti distiliuotą vandenį.

Didžiosiose specializuotose daržo-sodo parduotuvėse yra ir specialiai dirvos pH tirti skirti rinkinai, kur padala jau smulkesnė; kainos nuo keliolikos eurų. Tiesa, reiktų pasitikslinti, ar tokiuose rinkiniuose rūgštį rodančios apatinės ribos užtektų nustatytį pelkės vandens rūgštingumui, nes kiek pamenu kraštutinumai skalėje nurėžti ir paliktos reikšmės arčiau neutralaus vidurio.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by Hora »

matavau lietaus vandens(nuo stogo) pH- 4,5 -rūgštinis.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by Eimutė »

Oho, koks rūgštinis. Kažkada ir aš esu matavus pas mu lietaus vandenį, tai buvo artimas neutraliam apie 6
Širvintos
vaiga
Posts: 32
Joined: Sun Feb 22, 2015 4:08 pm
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by vaiga »

isigijau toki aparaciuka http://www.lemona.lt/LIUSE/NI/En/Pdf/TFA-GARTEN.pdf
be bateriju, analogini. mano interesas buvo daugkartinis ph matavimas. pamatavau darze rodo 7, bet nezinau ar tiketi ar gryba jis pjauna, nes labai jau sarminis gaunasi. Obelys tai labai gerai dera.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by saulius »

7 ne šarminis, o neutralus.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by saulius »

Šarminis nuo 7 iki 14.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by lauztuvas »

Nu sitas testeris turetu gerai rodyti mano galva. Jis matuoja tiesiogiai lauke. O as turiu pvz. testeri ph kuriam reik daryt dirvozemio tirpala- istrauka (nezinau kaip tai tiksliai skaitosi). Tai kazkaip abejoju kad jis tiksliai rodo nes paimta megini reikia atskiesti vandeniu. Mano galva esancios dirvozemyje medziogos kurios ir sukele rugstinguma, taip pat atsiskiedzia. Todel mazeja koncentracija- rugstingumas. Ar as kazka ce netaip suprantu? Nu as galvoju kad pvz sirupa atskiedziam vandeniu tai jo saldumas mazeja bet dideja kiekis. Tai ir ce taip?
Nerijus
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Drėgna vieta sklype. Kaip panaudoti, ką sodinti?

Post by Eimutė »

Jeigu yra tiksli ruošiamo tirpalo receptūra: tarkim 100 g distiliuoto vandens x 20 g dirvožiemio, tai rezultatas yra tikslus.
Širvintos
Post Reply

Return to “Augalų gyvenimas”