Ekosistema

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

KristinaL
Posts: 18
Joined: Wed Nov 16, 2011 3:40 pm
Location: VILNIUS
Contact:

Re: Ekosistema

Post by KristinaL »

Reiškes, kažkur spraga. Svarstau dabar: visai už sodo didžiuliai laukai monokultūros (javai lygtais). Spėju, jie buvo purkšti kažkokiu brūdu... Dar kitoj pusėj - pievos, bet jos visą laiką šienaujamos (dėje nepavyksta sutarti su uošviais, kad nešienautų kelis metus..) Ir matyt permažai paukščiams "gyvenamo ploto".
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Ekosistema

Post by zoot »

O man vietineje apylinkeje sake kad sienauti visai nebutina neprivaaloma jei negauni ES paramos.
Valdas
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Ekosistema

Post by laisvas kaimietis »

Lygtais būtina pievas šienauti berods dėl gaisrų pavojaus pavasari.
:shock: Nepykit už tiesią šneką, bet durniau ir sugalvot sunku :? Net jei kažkas, sėdintis valdiškoj kėdėj ir nemąstantis, taip ir nusprendė, dar nereiškia, kad kitiem tas durnystes reikia įgyvendinti ;)
Žilvinas Žurauskas
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by MaryteN »

Kiekvieno asmeninis rizikos reikalas, ar šienauti, ar palikti stagarus, kurie sausą pavasarį gali užsidegti. Kaimyno vagonėlis sudegė, ugniai persimetus nuo stagarų. Ekogyvenvietėse miestiečiai neskuba šienauti, tai daugelio brangiai pirkti medžiai, krūmai sudegė.
Logiška apsišienauti ar nugrėbti stagarus aplink pastatus, brangius augalus. Žinau atvejį, kai sudegus sandėliui su daugybe brangios statybinės medžiagos, šeimininkai atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje dėl begalinio pergyvenimo...
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by MaryteN »

Laisvo kaimiečio tik gyvūnai pabėga kuo toliau nuo tų nenušienautų stagarų.
Ar reikia dėl to apsišienauti, tesprendžia pats sodybos šeimininkas.
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by MaryteN »

O jeigu pasitaiko bepročių, kurie numeta nuorūką?
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ekosistema

Post by inga30 »

Tai turbūt ir reikia tiems kas parama gauna,nes sake kad kitaip bauda uždeda ir tiek .
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Ekosistema

Post by angela »

nieaip negali išdžiūti žolė nešienaujama, nebent tris mėnesius nelis. Nepjauta žolė dar daugiau drėgmę saugo, negu nusksta.
Turėjau pernai aš konfliktą su kaimynais. Dėja, mano sklypas ribojasi su sodų bendrija ir kartą kaimynė pasakė, kad turiu dilgėles nuisišienauti. O aš atsakiau, kad negaliu, nes jas auginu kaip vaistažoles.
Tada..... pati susidomėjo :mrgreen: ir daugiau nebeklausia. Dilgėlės tai kaip ir dilgėlės ........tegu nekrauna mėšlo iš savo pusės - tai ir nebėgs.
- O aš gal rupūžes ar sraiges auginu. Galų gale gal man jos labai gražios :D
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Ekosistema

Post by MaryteN »

Čia kalbame apie sausus stagarus anksti pavasarį, kurie daug kur dega. Sausa žolė pasidaro po žiemos šalčių ir pavasario saulės.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Ekosistema

Post by zoot »

Tai naturalus gamtos ciklas.
Valdas
Post Reply

Return to “Augalų gyvenimas”