Darnaus gyvenimo supratimas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by S1mas »

vigintai - puiki ir svaiginanti rekreacijos vizija. O kiek ant Lietuvos rastum žmonių, kuriems tokia rekreacija įdomi? Ir kaip žinotum, kad būtent to jiems reikia - pagal rekomendacijas, ar kaip? Kitaip sakant tokia rekreacija ne masinio/verslinio pobūdžio - tai daugiau atsitiktinis reikalas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by S1mas »

Generuojasi mintis, kad esant tokiai bendruomenei, kaip ši, nariai galėtų vykti kits pas kitą savaitei dviem, kad pakeisti aplinką. Pasidalinti patirtimi ir šiltais žmogiškais jausmais. Tokią rekreaciją ir aš įsivaizduočiau.
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

3-5 globotiniai ir 2-3 draugai, daugiau bus sunku miskui, lietuvoje atsirastu keli, bet viskas orentuota i karo lakunus is europos baziu... poilsio trukme min 2 savaites, normaliai pusmetis ar ilgiau, todel tai tikrai nera masinis reiskinys, be to toks turizmas labai brangus todel su lietuviais sunkoka :)
tokio pobudzio rekreacija jau isibegejusi europoje ir amerikoje, as cia nedaug ka isradineju naujo :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

Matai, Simai, čia toks dalykas, kad susigyvenus su žeme ir aplinka niekur vykt nesinori ;). Ir supranti, kad tavo aplinka- pati geriausia. Atsiranda intymus ryšys su aplinka, ne viešas. Aplinkos gyvybė tampa tavo paties dalimi. Todėl man vėl nesuprantama Viginto aprašyta rekreacija... Kaip biznis- viskas aišku. Bet gamtiško ir natūralaus čia nieko nėra.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by nawjia »

čia gal šiek tiek ne į temą, bet norėjau paklausti apie alternatyvius energijos šaltinius - saulę, vėją. net jeigu suprantant, kad vargu ar jie yra geriau už elektros tinklus, bet žiūrint iš nepriklausomybės pusės - ar verta tuo užsiimti?

kažkas čia sakė gyvena be elektros energijos - turėta omeny visai visai, ar tiesiog naudojama alternatyvi energija - apšvietimui, kompiuteriui etc.?
`šėršė lia fam`
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

Mano vizija panasi i Sauliaus :) Pagrindinis uzsiemimas misko pletimas kiek leis jegos. Myliu vilkus kazkiek moku su jais draugauti, mokausi is gamtos ir vilku. Salia mano zemes draustinis, nemazas miskas, kuriame beje daug bardako, mano tikslas uzdaryti sita draustini, keli metai buksuoja projektas istegti miske lusiu draustini, tokiam draustinyje ant keliuku zenklai - eiti draudziama, visi misko keliukai sunaikinami, dirba atsidavusiu eiguliu brigada, su tokiais nepasposinsi... Tai joks biznis, taip stengiuosi susikurti idelia aplinka gyvenimui. Pasibaigus pereinama perijodui puikiai isgyvensiu is misko gerybiu, uogu, vaistazoliu :) Bet man bus butinas sveiaks maistas, grudiniai, darzoves, pieno produktai, duona ir t.t. Pats to pasigaminti neturesiu nei laiko nei jegu :) Todel mainai man gyvybiskai svarbus, ju net teoriskai negaliu atsisakyti :)
Kelis metus reikes labai intensyviai statytis, namukai sau ir keliems draugams, produktu saugyklos, paprasti kapciai mazai efektyvus, grudu saugyklos ale de 19 a. Ledaunes vietoje saldytuvo ir naturalus namo saldyma svasara... Tam reikia ne tik laiko, jegu, ziniu, bet ir pinigu... nesiruosiu daryti to ilgus desimtmecius :) Sia vasara atvaziuoja 3 draugai is prancuzijos, pades darbuose. Turiu pagalbininku ir lietuvoje :)
Salia mano zemes kaimo turizmo sodyba - (prisigerem-apsivemem- vat linksma buvo), savininkas labai geras zmogus, nuo neatmenamu laiku gyvenantis sitoje vietoje, bet kitokios iseities apart siuolaikinio bardako nemato... Rekreacinis turizmas zymiai mazesnis blogis, nors nesivalkios tuntai girtu is visokiu veseliu :) anta rekreacinios turizmas sudaro paklausa GZ produktams ir labai aukstomis kainomis, kas pajudins nors kelis vietinius ukininkus, kurie verciasi is ekstensyvios zemdirbystes...
Deja as gyvensiu ne taigoje, aplink gyvena zmones, gyvena vargingai, nors is esmes darbstus ir nagingi... Jei su keliais draugais gyvensiu gerai "prabangiai", tai gausis kai puota maro metu... Nori ar nenori tu susietas nematomais rysiais su tais zmonemis kurie gyvena aplink tave. Juk ir zmogus gamtos dalis.
Imu piena is moteriskes, kuri laiko 3 karves, gyvena su 3 vaikais, vyras zuves. Myli jinai begalo savo karves, gerai pazysta gamta, bet vos vos suduria gala su galu, gyvena begalo skurdziai. Na negali jaustis laimingas kai gyveni nepritekliuje. Va tiems vaikiukams ir kuriamas tas avietynas, man is to avietyno pinigu nereikia, net sodinukus padovanosiu, bet tegul nuo mazumes paaugina kazka pagal GZ principus, gal ir su realizacija prancuzijoje dziovintu geru avieciu kazkas pajudes, ziurek seimynele ir prakus, atsigaus, bus laimingesne... O mano interesas pagrindinis, tik pas laiminga zmogu karve duoda gera piena... Man juk reikalingas geras pienas, todel priverstas dometis avietynu ir pajamomis is jo :)
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

Paziurejau kelis filmukus is neto, kur elektra gaminasi nuo burzuikes, burzuike sildo nama ar ruosiesi valgyti, ir gaminasi truputis energijos. Pasikarauti kompo ir fotiko akumus uztenka, mazas sarminis akumuliatorius suteiks truputi energijos kad naktyje einant i tubzika neisisuktum kojos, sviecia sviesdijodziai, na keli kad nors kazkiek matytusi...
Pradzioje manau reikia apsipresti kiek tos energijos reikia, tik po to ziuretis is kur jos gauti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by saulius »

O kam grūdai? Grūdinių auginimas- labai jau naujas žmonijos užsiėmimas, padaręs perversmą ekosistemose. Daugybė kultūrų neaugina grūdinių ir puikiai gyvena.
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by ArvydasG »

Smagu, pagaliau nors vienas zmogelis parodys kelia darnaus gyvenimo supratimo link. Sekmes.
Mintys idomios, kiek zemes - misko planuoji susitvarkyti
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Post by vigintas »

Sauliau - gyventi be grudyniu kulturu ? Mano proteviai sitose zemese augino grudynius jau 4 amziuje, tam yra arheologiniai duomenys. Per 1000 metu zmogaus genetika prisitaiko prie maitinimo ipatumu, manau ir aplinka prisitaiko prie nauju salygu, per ta pati laika .... Kitos kulturos mane mazai domina, esu gimes Lietuviu, tiksliau Ziemgaliu, tokiu ir noriu buti...
Menu ir gerbiu savus protevius nuo 17a vidurio, daug vyru mano gimineje buvo jegeriai (lietuviskas zodis eigulys to neatspindi), jie ne tik mylejo miskus, juos puoselejo, bet kai reikejo ir gyne, nuo svedu, nuo prancuzu, nuo rusu, gyne ne kalbomis o su sautuvu rankose ... tai mano pasauleziuros dalis. Nesiruosi ugelbeti viso pasaulio, tai ne mano jegoms. Zinai kare suzinojau kas yra tikejimas, suzinojau maldos galia, armija ismoke kalbetis su medziais, supazindino su vilkais....
Laikausi seno priezodzio - Dieve duok man jegu pakeisti tai kas mano valioje, ir Dieve duok man stiprybes susitaikyti su tuom kas nuo manes nepriklauso....
O pasaulis be alaus (gero namudinio), be samaneles 3 kartus valytos ir varytos, uzpiltos ant zoliu ir azuolo, be moters drasios stiprios aistringos - da jis man bevertis, nes be to nera gyvenimo pilnakraujo :)
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”