Vaikai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Vaikai

Post by lugne »

Pradėjau naują temą, nes jeigu GŽ yra ne tik kuitimasis darže/sode, o gyvenimo būdas, tai vaikai čia turėtų tikrai įsipaišyt. Nepažįstu daug forumiečių, tai nežinau kokiai daliai jų tokia tema artima, tačiau, jei bus kas dalinasi savo pastebėjimais, kaip pvz. Vigintas apie džiovintus laukinius obuoliukus, naudinga bus visiems. Juk iš vaikų daug ko galima pasimokyt, kol mes jų augindami ir auklėdami nesugadinam. O kaip nesugadinti arba kuo mažiau, tai čia ir pasiplepėkim. Jei moderatoriams tai atrodo neaktualu, trinkit ;). Gal čia tik aš dabar "ant bangos". Norėtųsi, kad tema nedubliuotų kokios nors "supermamos" ar pan. forumų.
Kai mums GŽtaps gyvenimo būdu, o ne dar vienu hobiu šalia daugybės kitų, kai mes galėsim ir, svarbiausia, norėsim pragyventi iš GŽ, nebereiks sukti galvos kur dėti savo vaiką, sulaukusį dviejų metukų. Kokiai tetai atiduoti jį toliau auklėti, į kokį darželį išleisti. Vaikai turėtų augti šalia tėvų, stebėti jų dirbamus darbus ir juos pagal sugebėjimus kartoti. Tai tikras mokymasis, vertingiausias. Dabar pastebima dilema, kad vaikams skiriama per mažai dėmesio žaidimams su jais, bendravimui. Bet tai dirbtina. Kai visą dieną vaikai būtų šalia tėvų, nereikia jiems jokių specialių mokyklėlių, lavinimo knygelių ar žaidimų, atskiro laiko bendravimui. Prisižaisti gali su bendaamžiais, patys sugalvoja kaip ir ką. Taigi GŽ kai gyvenimo būdas plačiąja prasme mums padėtų ir "teisingai" auginti savo vaikus.
Gal kam nors bus naujiena, man tai ne taip seniai dar buvo :) , kad tik gimę kūdikėliai jau supranta kada nori pasisiot ar pakakot ir aktyviai apie tai mums pranešinėja. Tik mes žiopli tėvai net nebandom įsiklausyt, ko tas vaikelis verkauja ar muistosi, mums normalu, kad vaikai beveik iki dviejų metų "negali suprasti šitų reikalų", kad jiems reikia išaugti iš šlapių kelnyčių. Pasirodo galima vaikus užaugint ne tik kad be vienkartinių sauskelnių, bet iš viso be jokių palų :)
Jurga Stoškutė
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by laisvas kaimietis »

Atsimenu savo vaikystės vasaras kaime. Visi žaislai likdavo mieste, nes kaime jie nereikalingi. Kaime žaislų funkcijas atstodavo meškerė, lankas, pjūklas, kirvis, dalgis (turėjau asmeninį mažiuką), grėblys, šakės ir t.t. Tai buvo geriausios mano vasaros...
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by saulius »

Aha, ir mano visi žaislai buvo- meškerės ir kas prie jų priklauso. Dar turėjau savo lysvę darže, kur auginau ką norėjau.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Tai taip ir turėtų būti, nes visi žaislai yra tik pakaitalas, kad vaikai turėtų kuo užsiimti,kai mes neturime jiems laiko. Savo lysvę darže ir aš turėjau, ir, va, Saulius, ir Holceris :D. Tik kaip save perorientuot, nes man vis dar kartais atrodo, kad vaikai trukdys man ūkiu rimčiau užsiimti, kad aš turiu jiems skirti daaaaug laiko, o visa kita - tai tik mano. Nors tikrai nesinori kada nors vaikų vežti į Kauną, į zoologijos sodą, kad pamatytų kokią avį, nors ir gyvenam kaime. :lol:
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by saulius »

Kai yra tikras ūkis- vaikų net nematai. Jie tai paršiukų garde žaidžia, tai viščiukus po krūmus gainioja, tai triušius šeria, tai žemėj kapstosi. Mano vyresnioji dukra, kai buvo kokių trijų metų, iš polietileninio maišelio pasidarydavo "tešmenį", pripildavo vandens ir "melždavo karvę", kai eidavo su mama į ganyklas. Vaikams ūkyje ne užsiėmimų, bet dažniausiai laiko trūksta, jų negali sugaudyt pietums ar kitam kokiam reikalui. Ir padeda jau nuo tada, kai išmoksta vaikščiot. Sėja, sodina- nieko negalima draust. Nu pribarstys ne ten sėlų- nieko baisaus, pataisysi. Tada dar naudojom pavojingus įrankius- kauptukus, kastuvus, grėblius, su jais vaikai gali rimtai lysves nuniokot, bet kai jų nėra- nieko nepakenks, gali drąsiai viską leist.
Nežinau kaip vaikams tokiame "ūkyje", kur visa gyvybė- tik vabalai. Ten jau tikrai reikia su jais užsiimt.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

GŽ forumiečiai siekia tapti nepriklausomais. Bet įvairių korporacijų spaudimas pasireiškia ne tik per maistą. Šiandien sulaukiau grasinančio skambučio iš vaikų gydytojos, kad nesilankom pas ją reguliariai kas mėnesį. Sakau, kad pas mus viskas tvarkoj, augam, valgom ir kakojam kiek priklauso, o ji sako, kad kortelėj turi būti užpildyta svoris, ūgis ir pan., nes kitaip ji turi pranešti vaikų teisių apsaugos tarnybai :lol: Ir dar kartą atklausiau moralą apie skiepus, nors seniausiai pasirašėm visus popierius, kad jų atsisakom. Apie vit. D pamelavau, kad duodu, nes jau neturėjau jėgų ginčytis.
Su daržais paprasčiau, niekas netikrina kiek ir ko pripurškei ir ar laiku sukasei, nors juk mes irgi pavojų visuomenei keliam, pvz. platinam piktžoles, visokius vabalus, šliužus ir net turbūt gyvates kokias :lol:
Taip ir supranti, kad sistemoj gyveni.
Jurga Stoškutė
Ineta
Posts: 43
Joined: Mon Feb 07, 2011 11:35 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by Ineta »

Lugnei linkiu daug kantrybės ir stiprybės. Dar daug teks susidurti su 'sistema', norint apginti savo vaikus.

O dėl 'palučių' ir 'sauskelnių'....
Prieš daugiau nei 10 metų buvo puikus straipsnis apie tai, ar mes Europiečiai daugiau pažengę nei Afrikos gentyse gyvenantys.
Ir vienas iš pavyzdžių buvo kaip moterys augina savo vaikus: jos visada ir visur su savimi nešasi kūdikius ir nepaleidžia iš rankų, o kai
vaikui 'reikalas' atsiranda, tai eina į krūmus. Europietės ir klausia 'kaip jūs žinote kada vaikui reikia...', o jos
su didele nuostaba pečius kraipė ir nesuprato ko klausia, 'kaip tai, o tai kaip jūs žinote kada jums reikia, čia juk tas pats....'

Ir čia tikriausiai ne tik stiprus motinos ir vaiko ryšys lemia, bet ir siauresnis minčių ratas: netrikdo telefonai, kompiuteriai, miesto šurmulys.
Visi šeimos nariai, giminės, genties nariai šalia, maistas, stogas, sijonėlis iš palmės lapų ir ugnis. Minčių koncentracija gilesnė, nėra blaškymosi.
Utenos rajonas, Užpalių parapija, Remeikių kaimas
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Sigita »

Tikrai gera tema.Mano vaikai lauke ištisas dienas .Šią vasarą įsigijome vištų ir viščiukų,tai daug laiko praleido su jais.Nežinau ar gerai,bet mano mergaitė vis nori pagauti kokių vabaliukų vištoms.Daro joms visokius kokteilius ,sriubas.Nu žodžiu vištos kaip vaikai,nešioja ,žaidžia ir tt.Beveik visoms vardus sugalvojo.Vakar atvežė šiaudų rulonus,tai visas veiksmas juose.Patatytos kėdutės,skėčiai ir tt.Taip pat atsinešė su kuom užsikloti,nes ir pagulėti ten nusprendė.Namo prišaukiau sunkiai :D .Vasarą prūdas nepakeičiamas,maudosi ištisai .Žodžiu atostogos ilgos...
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Vėjai »

Ačiū lugne už nuorodas, perduosiu dukrai. Mano anūkas irgi neskiepytas linksmas auga (gydytoja pasitaikė labai tolerantiška, tai kovos nėra) ir labai sėkmingai pasiprašo "į krūmus". Mano dukra gaudo tuos "sisiukus ir kakučius" nuo pat pirmų Viliaus gyvenimo dienų ir aišku labiausiai darbuojasi šifruodama jo ženklus, kada jis jau nori į tuos "krūmus". Mano misija šią vasarą buvo maitinti sveiku GŽ maistu abu ir mamą, ir mažylį per "GŽ kokybės" mamas pieną. Galiu patvirtinti - kūdikis tikrai moka valdyti savo jutimus ir nenori daryti po savimi ir pakankamai aiškiai tą parodo. Rezultatas - jokio kalno skalbiamų vystyklų ir kitų šlapių rūbelių. Bet pampersų gamintojai gali būti ramūs - ant tos sausų????? užpakaliukų propagandos adatos pasodinta kokie 99% tėvų.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Pas mane per tris mėnesius tai jau ne kalnas tų vystyklų, bet kalnelis tai dar yra :D Ypač kai užsiskaitau forumą, tai ir reik kelnes keist :D Smagu, kad yra bendraminčių
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”