Vaikai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Vaikai

Post by dage »

Mano "kūdikis" jau tuoj 18 m. bus. Nereikėjo nei buteliuko, nei soskių. Gėrė mano pieną (iki maždaug 2,5 metų), jokių nusitraukimų, vandens, taigi ir buteliuko nereikėjo. Pradėjo gerti iš puodelio, turėjom tokį su 2 rankenėlėm, kai jau pati nulaikė ir įdomu buvo viską ragauti. Visokias sriubytes, košytes pradėjo ragauti palaipsniui, neiko specialiai nedarydavau, ruošiu šeimai kažką, patrinu, duodu paragauti, taip ir kietą maistą valgyti po truputį pradėjo. Jau vien dėl to daug rakandų atkrito (soskės, buteliukai, šepečiai, šildytuvai, nutrauktuvai ir dar net nežinau kas:)
Dalia
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by nawjia »

Dėl soskės - tai mamos savo mažajį pirštuką į burnytę įdeda, kai nerimsta ir valgyt nenori :)
Be to, kai visąlaik vaikiukas šalia, vaikjuostėj - nemačiau nei vieno vaikiuko su soske :))
`šėršė lia fam`
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Dėl sauskelnių - jų vis tik kažkiek reikia, nors ir žaidi su natūralia higiena, ypač žiemą. Pirkti daugkartines sauskelnes brangu, o tas kurias buvau gavus dovanų man nelabai pasiteisino, nors draugė tik su tom kelnytėm ir augino. Man labiausiai patiko paprasčiausi merliukai - greit džiūsta, nieko siūt nereikia, net apsiūlėt nereikia, gali panaudot įvairiai - ir patiest kur, ir atpylus pavalyt, ir nupraustą užpakalį nušluostyt - kol visai mažiukas - lanksčiau trikampiu ir segiau su "snapiais" ar tiesiog užrišdavau mazgą, o vėliau į pėdkelnes ar kelnytes. Ir nelieka nereikalingų daiktų vaikui paaugus, sunaudoji kaip skudurėlius. Dar turėjau kažkiek aprišamų vystyklų iš Rasakilos, gerai, ypač vasarą, nereikia daugiau nieko, tačiau jų trūkumas - aprišti mokėjau tik aš pati, nei vyras, nei mano mama net nebandė išmokti :D
Jei nori maitinti pati be problemų - neduok jokių arbatų nei vandens. Vaikis iš Tavęs ir atsigers ir pavalgys, nereikės nei šildyt, nei šaldyt, nei plaut nei ką papildomo nešiotis
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Aš nesiskirdavau su vaiku iki metų. Gal paimtum akademines atostogas? Vaiką galima ramiai palikti močiutei nuo tada, kai jis išmoksta valgyti košę. Bet ne šiaip laižyti, o PASISOTINTI, kas įvyksta ne nuo 6 mėn. sukakties - pratinimo pradžios, o nuo 8 mėn, kitiems ir vėliau. Juolab kad skrandžio sultys ima gamintis, kai išdygsta pirmi dantukai, o jie kaip tik ir dygsta kartais nuo 8 mėn. Gebėjimas pasisotinti dar atitolsta.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Keturi jaunyliai augo be čiulptuko-tuščiuko. Jei jau mes nepervargom su krūva vaikų, gal ir Jūsų mamytė VIENĄ anūką sugebės nuraminti be guminio erzaco.
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Vaikai

Post by Jovke »

O kaip pvz mano mama, kai manęs nebūtų galėtų nuraminti vaiką be soskės?
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Vaikai dar pilvelyje išmoksta atpažinti tėvo, močiutės balsą. Tik gimę atpažįsta žmogų iš kvapo, žingsnių garsų. Skiria, ar jį paėmė mamos, ar svetimos ciocės rankos. Tai sakau ne iš žurnalų, o iš savo patirties. Tad močiutei tereikia "prisijaukinti" anūką - meiliai glausti, nekalbėti šaižiu balsu jam girdint. Tada puikiai galės nuraminti sūpavimu, niūniavimu, kalbinimu. Bet sveiki normaliai auginami vaikai verkia, kai: išalko pavargo tvanku triukšminga karšta šalta nori miego pučia pilvą sisiukas spaudžia pūslę susimušė nuobodžiauja. Mano vaikai neturėjo slaptų ligų, tad visada buvo aiški verksmo priežastis.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by Vėjai »

Čiulptukas visiškai nereikalingas. Vaikai verkia tik dėl kokios nors priežasties ir reikia visada būt su vaiku, tik tada labai gerai jį pažinsi ir suprasi kiekvieną jo nuotaikos niuansą.
Mano dukra augina vaiką be jokių sauskelnių ir tik pirmus mėnesius naudojo skalbiamus natūralius vystyklus.
Vaikas tikrai pasako , kad nori sisiuko ir išmoksta pakentėti. Dabar jis niekad neprisidaro į kelnytes lauke, ar svetimoj vietoj. Rodo visokius ženklus, kuriuos geriausiai supranta mama, neblogai tėtis ar močiutės. Aišku atsitinka nesusipratimų ir visokių situacijų ir sušlampa kelnytės, bet tai reti atvejai, dažniausiai kai užsidūksta su tėčiu ir iš tos laimės užmiršta viską. Bet tai "juodas" mamos darbas, užsispyrimas ir nusistatymas. Tam reikia nusiteikti ir pasiaukoti. Nes kitaip paprasčiau. Bet vaikas nenori daryti po savimi net naktį ir nedarytų net jei mes jam uždėtume sauskelnes. Jis jau seniai valdo savo pojūčius, tik pats negali nusimauti kelnyčių ir atsisėsti ant puoduko, todėl prašo suaugusių pagalbos. O puoduko irgi nereikia, nes pradžioj tiko visokie praustuvai , o dabar tinka unitazas, ant kurio padėta sėdynė, arba mama sėdi kartu ir laiko vaiką.
Jovke, viskas priklauso nuo požiūrio ir prioritetų. Kas tau bus svarbiausia kai atsiras mažylis. Ar tai bus tik kažkoks trukdis, kurį reikia kakaip neutralizuoti ir kažkur padėti, kad netrukdytų. Ar tai bus geriausiais gyvenimo periodas, kai galėsi matyti kaip kuriasi asmenybė.
Ajida
Posts: 81
Joined: Sun Jun 13, 2010 12:56 pm
Location: Vilkaviškis
Contact:

Re: Vaikai

Post by Ajida »

Jovke
Man tekdavo kartą per savaitę palikti mažiausiąjį porai valandų. Jeigu prieš išeinant miegodavo ir nepamaitindavau, nutraukdavau į stiklinėlę pieno ir palikdavau kambario temperatūroje. Jei sunaudojamas MP per 4-5 val, galima laikyti ne šaldytuve, ir po to nereikia šildyti. Tokiu būdu visgi mažiau prarandama naudingų medžiagų. Naujagimis puikiai geria iš stiklinaitės. Susitvarkydavo ir vyras, ir vyresni vaikai.
Dar apie gimdymą. Tikrai šiais laikais, jeigu nenorėsit, nepuls taikyti jokių procedūrų. Reikia tik kad pasakytumėt, kad norite natūralaus gimdymo, ir nereikės aiškintis, kodėl to norit. Nors dažniausiai būna, kad moteriai aiškini apie natūralų gimdymą, o ji pritardama linksi galvą ir sako: "Taip , gerai, bet padarykit, kad būtų greičiau, be skausmo, arba operuokit.
O dėl skiepų, tai kol nepasirašysit sutikimo, vaiko neskiepins. Dėl skiepų spaudimą galit patirti iš neonatologų pusės. Bet turite tvirtai pasakyti, kad jūs taip apsisprendėt ir savo srendimo nekeisit. tada paliks ramybėje. Dabar jau yra atsisakančių skiepų mamų ir tokio didelio spaudimo nebūna. Be Jūsų sutikimo tik suleis vaikui vitaminą K. Jis leidžiamas profilaktiškai visiems naujagimiams dėl galimo vidinio kraujavimo. Tai nėra dažna komplikacija, bet jei išsivysto, tai pasekmės būna su liekamaisiais reiškiniais. Jeigu nuspręsite atsisakyti šios injekcijos, reikia pasakyti iš anksto, nes leidžia iškart po gimimo. Dar be Jūsų sutikimo paims naujagimiui kraują genetiniam tyrimui. Šito atsisakyti ko gero neįmanoma, jis privalomas.
miraanda
Posts: 26
Joined: Sun May 02, 2010 7:39 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by miraanda »

Jovke, siunčiu šiek tiek informacijos tau, pasiskaitinėk ;) čia blogas apie natūralia kūdikių higieną. Apie ją vaizdžiai kalbėjo Vėjai http://www.supratingamama.blogpost.com/ . Šiame bloge visi pagrindai.
Šis blogas apie daugkartinius vystyklus, kokie audiniai, kokie jie apskritai būna, pliusai minusai ir t.t iš mamų patirties.
www.manovystyklai.blogas.lt
Vilniuje yra prieraišiosios tėvystės centras, apie kurį minėjo nawja. www.prieraisiojitevyste.lt. Jie veda puikius kursus apie šiuo dalykus, vyksta mamų susitikimai vystyklų, vaikiukų auginimo po gimdymo klausimais. Jei tu Vilniuje patariu sudalyvauti, kadangi kursai tikrai nebrangūs, kai kurie susitikimai nemokami ;)
Jei norėsi daugiau info, rašyk per AŽ, gyvenu prie Vilniaus, galiu suteikti daug info.

Dėl gimdymo. Dabar jau tikrai yra daug gydytojų, kurie pritaria natūralumo idėjai gimdyme. Tačiau reikia pasakyti, kad tu to nori, nes jei nieko nesakai jie pasielgia rutiniškai. Yra alternatyva gimdyti namuose, kuria mes pasinaudojom. Tada nėra jokių skiepų, vitaminų K, kraujo tyrimų, reklamų ir t.t., bet atsakomybė tada jau TIK TAVO, nebe medikų.
Tas pats ir dėl skiepų. Turi būti pati 100 proc. tikra dėl savo sprendimo, nes jei kažkas nutiks ne taip, kaltinti nėra ką, tai tavo sprendimas. Todėl siūlau perskaityti kuo daugiau informacijos ir tada jau tikrai turėsi argumentus už ir prieš ;)
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”