Vaikai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Čia Jūs išryškinate vieną aspektą - piniginį uždarbį. Su juo galima per toli nuvažiuoti - vaikai ne tik sode, bet net savo kambary sutinka susitvarkyti tik už pinigus.

Mes vaikams skiepijom vieną mintį - "štai šis darbas reikalingas mūsų ŠEIMAI". Būna, tėvas grįžta ir klausia, ar kuris nors nuveikė ką šeimai. Jei pakankamai, palieka ramybėj, ima su savim į pagalbą nieko nenuveikusį.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Mūsų vaikai tik bruknes renka savo uždarbiui, bet tik tada, kai jomis aprūpina šeimą. Dar esu dariusi taip: duodu lysvę, česnakų, ir ką išsiaugina - turi teisę patys parduoti mugėje, pinigus paimti sau.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Vaikai

Post by Hora »

O ką dirbdavo dešimtmečiai, jei ne paslaptis?
na, aš tokioj strateginėj vietoj gyvenu, tai nupirkau "darbo įrankius " ir pirmyn. Mažoji panelė nė 10 ies nesulaukusi, vos 8 dirbt pradėjo, ir iki dabar vis dar dirba (nuotraukoje) . Vos nutirpsta sniegas ir savaitgaliais jau dirba. O vasaromis tai ir sesers vaiką įdarbinu, nes mano viena dukra toli, vienas "darbo įrankis" lieka laisvas.
Image
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by laisvas kaimietis »

Man pirmapradis darbinis auklėjimas buvo kaime praleistos vaikystės vasaros (iki 10 metų). Pjoviau, skaldžiau malkas, šienavau (turėjau asmeninį mažą dalgį, kurį su MANO PAGALBA padarė tėvas), grėbiau, vežiau (ne vienas, žinoma) šieną su arkliu, žvejojau, medžiojau pacukus kluone su savo rankom darytu lanku, grybavau, uogavau ir t.t. Kitaip sakant dirbau visus darbus kartu su suaugusiais ir kitais vaikais. Ne, neteisingai - aš nedirbau, o tiesiog gyvenau ir mėgavausi tom nuostabiom vasarom. Niekas man nesakė, kad reikia padaryti tą ar kitą - man leisdavo tai daryti. Tai geriausia, ką prisimenu iš vaikystės. Turbūt tų vaikystės vasarų ieškodamas iškeičiau miestą į kaimą.
Žilvinas Žurauskas
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by Žibutė »

šildytais maisto skonio gaminiais
Feee... Bjauriai skamba :roll:

Bet - tiesiog taiklesnio apibūdinimo tam "maistui" dar begirdėjau
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Pasigilinus atidžiau, tai daug dabar privalomų skiepų nuo ligų, nuo kurių mūsų vaikystėj neskiepijo ir dauguma tų ligų mes persirgom. Kodėl dabar iš jų padarytas toks baubas?
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vaikai

Post by inga30 »

Bet imant statistikas tai serga ir miršta ir skiepyti, o skiepų sudedamosios dalys irgi su neurotoksinais visokiais.
daktarai ta pripažysta ir sako kad ale tai lengviau serga tada.
Beto vakcinom jau po daug metų nes kurti naujas daug kainuoja, skaičiau kad nuo hepatiti b vaksinos kainuojančios 11 dol. jav 8 skiriami sumokėt kompensacijom dėl žalos padarytos tos vakcinos.
Bet vien jau tai, kad katik gimusiam vaikiui leidžiami neurotoksinai esantys vakcinos sudėtyje , tai žodžių trūksta.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by saulius »

Pradėkim nuo pradžių, nuo pirmųjų skiepų.
Tuberkuliozė- seniau inteligentų, dabar kalinių, benamių ir "pernelyg protingų" liga. Pagrindinė priežastis viena- nepakankamas gyvulinių riebalų kiekis mityboje. Galima susirgt susiklosčius nepalankioms gyvenimo aplinkybėms, bet sėkmingai suserga ir skiepyti, kadangi ligos priežastis neturi nieko bendro su Kocho lazdele (atseit TBC sukeliančia, o iš tikrųjų simbiotine bakterija). Jeigu ir būtų kitaip- skiepas vistiek neapsaugotų nuo metabolizmo sutrikimo dėl riebalų trūkumo ir pasireikštų jeigu ne TBC, tai kitas mirtinas susirgimas.
Hepatitas B. Rizikos grupės: pederastai, prostitutės, gydytojai, turintys kontaktą su užkrėstu krauju, pacientai, kuriems perpilamas užkrėstas kraujas, nu ir dar narkomanai. Pirma grupė- jeigu sūnus bus pedikas ir užsikrės hepatitu B- taip jam ir reikia, laikykim tai dievo bausme. Antra grupė: jeigu dukra bus prostitutė, galės pasiskiepyt prieš rinkdamasi tokią profesiją. Trečia grupė- na, ne kiekvienas bus daktaru ir ne kiekvienam daktarui papuls užkrėstas pacientas. Ketvirta grupė- tikimybė gal viena iš milijono, kad reikės kraujo perpylimo, yra, bet kraujas prieš perpylimą tiriamas. Penkta grupė- vėlgi, narkomas pats kaltas.
Kažkaip šitose dviejose ligose nematau realių pavojų, išskyrus paties žmogaus pasirinkimą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by saulius »

Vegetarai turėtų valgyt daugiau sviesto ir grietinės, tada TBC nebaisi. O jeigu dar kiaušinių- visai nebaisi.
Taip, jeigu pakankamai valgai lašinių- joks kosėjimas nepavojingas. Juk Kocho lazdelė (kurią gali pasigaut nuo kosinčiojo) tik fermentuoja negyvas plaučių ląsteles, taigi jos funkcija- simbiotinė, gyvo audinio ji nevirškina.
O jeigu turi atsitiktinių partnerių- geriau saugotis kažkaip. Arba rinktis bent kiek pažįstamus. Bet ir be apsaugos užsikrėst nėra taip paprasta, nereikia gi drožtis iki kraujo...
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Man tai baisiausia atrodo, kad skiepija ką tik gimusį vaiką, atrodo, kad jau pirmom dienom ar pirmais mėnesiais jį būtinai užpuls tos ligos. Juk norint tuos skiepus galima suskiepyti ir vėliau, kai jau atsiranda realus pavojus. Pvz. stabligės skiepas pirmais metais mano nuomone visiškai beprasmiškas. Kokia tikimybė, kad dar nevaikštantis vaikas "pasimaus" ant kokio purvino surūdijusio vinies?
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”