Kiaulės taukai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Kiaulės taukai

Post by lugne »

Kaip dėl lydytų kiaulės taukų? Man atrodo pats lydymo procesas įtartinas, visgi kaitinimas ir ilgas, nors ir ant mažos ugnies. Mano pusantrų metų vaikas, tai pradžioj juos tiesiog šaukštu kabino, dabar pirštuku pakabina ir laižo. Sviesto nevalgo visai, bet jis parduotuvinis, lašinių gauna kiek nori...
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ar galim apseit be gydytojų ?

Post by Hora »

o ką veiksi juos išlydžiusi, kur panaudosi?
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ar galim apseit be gydytojų ?

Post by lugne »

Matai, čia buvo tokia programa, kiaulę reikėjo sudorot tradiciškai, tai ir nusėdo dalis tų taukų pas mane. Nu ką aš žinau, į sriubą įdedu, į troškinį, ant duonos užsitepu.
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ar galim apseit be gydytojų ?

Post by Hora »

o aš sakyčiau jei kitąsyk teks doroti, supjaustyk gabaliukais, pabarstyk prieskoniais, palaikyk, suspausk gabalais ir šaldiklin. kai darysi troškinį įmesi, išsileis ir pariebins .Ir nesugadintas dar cholesterolis..
Seniau darydavo tokį užkulą, aukštaitiškai įsnauja (užtrinas) nežinau kokia jo vertė būtų šiais laikais, bet skonį tai pamenu :D Taukinę pasūdydavo prieskoniais apibarstydavo ir suvynioję, paslėgdavo, kad oras išeitų.. Po to laikydavo ant lentynos ir atpjaudavo kiek reikia košei ar sriubai paskaninti. Tie riebalai būdavo pageltę ,gal jau savo vertę praradę...
sako, tai labai senas valgis. http://www.baltu.lt/Maistas_trad_valgiai/lasiniai.htm
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Post Reply

Return to “Maisto gamyba ir konservavimas”