Daržo ir sodo asortimentas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Daržo ir sodo asortimentas

Post by saulius »

Kiekvieną pavasarį iš naujo sprendžiu šį klausimą. Nepagalvokit, kad noriu dar "kažko- nežinau ko" :D. Atvirkščiai- noriu sumažint daržovių ir vaisių asortimentą iki minimumo. Krūvis mažesnis, o naudos iš tos įvairovės vis tiek jokios. Pasikartosiu- prieš šimtą metų buvo vos keletas rūšių daržovių ir gyveno žmonės kažkaip. Dar seniau- dar mažiau buvo. Tai va, galėtų ir man tų kelių užtekt ;). Tradiciniai vaisiai, uogos ir... kas dar? Gal turit kokių minčių? Patarkit ir jūs man ką nors :D
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by saulius »

Tikrai paliksiu bulves, tik dvigubai mažiau nei įprastai, vasaros ir rudens valgymui. Padauginsiu burokėlių, kad užtektų visai žiemai, pamažinsiu ropinių svogūnų ir padauginsiu daugiamečių, kuriems priežiūros nereikia. O toliau ir nežinau ką daryt... va būtų ropių- ropes sėčiau, o pastarnokai mums neskanūs, tik dėl mados auga.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Vėjai »

Aš tai tikrai žinau, kad tai kokias daržoves šiemet sėsiu , tikrai viską suvalgysim. Apsiskaičiavom su dukra kiek, ko , o ko visai nemėgstam ir neauginsim, nors ir paprasta, pvz. cukinijos.
Tik kiekvienos daržovės bus po kelias rūšis, nes noriu atsirinkti, kas labiausiai patiks. O kitais, ar dar kitais metais tai gal jau ir savo patikrintas sėklas turėsiu ir ta įvairovė nusistovės galutinai.
O sodo ir uogakrūmių tai tokios užuomazgos, kad nėra net ko mažinti.
Man tai joks rodiklis, kad prieš šimtą metų buvo kelios daržovės ir gyveno žmonės kažkaip. Jei valgau ir mėgstu, ir užsiauginu tai ką mėgstu, ir pats auginimo procesas patinka, tai nematau problemos.
Kam man mažinti darbo kiekį, jai tas darbas malonus, o drybsojimas ant sofutės tolygus nuosprendžiui.
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Rasilė »

Aš ir dar didinu asortimentą. Viskas susivalgo: ir cukinijos, ir pasternokai, ypač kepti. Dar bandysiu avinžirnius ir lęšius išmokt augint. Tada jau beveik nieko nereiks pirk parduotuvėj.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by saulius »

Sodo tai ir man nebus per daug, dar plėsiu gerokai- ne žmonės, tai paukščiai sules, vistiek nauda. Ir sodui laiko mažiau reikia, o daržas daug atima. Daugiamečiai valgomi augalai, braškės- irgi prie sodo, laukinėmis sąlygomis. Tų neskaičiuoju, ko prižiūrėt nereikia.
Va ir aš noriu taip susitvarkyt, kad nieko pirkt nereikėtų. Parduotuvėj tai mažai ką perkam, bet vistiek... Tik tam reikia ne asortimento, o tam tikrų kiekių.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Vėjai »

Tai ir sakau, po poros sezonų praktikos susiskaičiavau viską iki vienetų ir, jei užaugs, turėčiau nieko nepirkti parduotuvėj. Tik per vasarą reiks susitvarkyti rūsį, kad galėčiau gerai sandėliuoti.
O ir mano tikslas buvo labai pragalvotai išnaudoti esamus, jau kažkiek įdirbtus GŽ būdu daržo plotus. Neplečiant, tik patobulinant.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Vėjai »

Smilga prašė surašyt mano daržo asortimentą. Man daržovės ne priedas prie kito maisto, bet pagrindinis maistas.
Bulvių mažai. Visos įmanomos pupelinės: įvairiausios pupelės, pupuolės, šparaginės pupelės, įvairiausi žirniai, bandysiu lęšius ir avinžirnius.
Šakniavaisiai- morkos, burokėliai, pastarnokai , gelteklės, salierai, griežčiai, ropės, ridikėliai, daikonai, ridikai.
Kopūstiniai visokiausi - kaliaropės,baltagūžiai, raudongūžiai, savojos, žiediniai, briuselio, brokoliai.
Agurkai, pomidorai, kukurūzai, moliūgai,topinambai, saulėgrąžos, dumplainius ir šparagus bandysiu šiemet.
Žolės visokiausios, rukolos, špinatai, prieskoniniai.
Viską bandau sėti konvejerio būdu, kad pvz. žiedinių kopūstų turėčiau ne krūvą vienu metu, bet visą sezoną po kelis.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Vėjai »

Ateis laikas ir sėsiu gal vienos rūšies burokėlius, nes atsirinksiu kurie skaniausi, geriausiai laikosi, geriausiai sėklas brandina ir pan.
O ta bendra daržovių įvairovė, man patogu tuo, kad tada vienos kurios nereikia didelių plotų. Bulvėms reikia daug šiaudų, nėr iš kur gauti, tai keičiu bulves pastarnokais, ropėm ( na tom netikrom :( ) pupelėmis , lęšiais.
Ir tada sutaupau ir plotą, ir nereikia iš kitur mulčiaus ieškoti, užtenka Laimio būdu sausos žolės pasišienauti.
Morkų reik mažiau, nes panašus griežčio skonis. Daržas įvairesnis ir geriau išsinaudoja plotas, nes skiriasi daržovių sėjos laikas. Vienos užaugo, gali kitokias sėti.
Šiltnamio tikrai nestatysiu, tai su tokiom visai šilumamėgėm dar pabandysiu, bet jei nepavyks, tada liksiu prie užtikrintų ir patikrintų.
Kadangi užsispyriau nieko nepirkti iš maximų plastmasinių daržovių skyriaus, visai sėkmingai pragyvenu be baklažanų, paprikų, citrinų ir apelsinų. Džiovinti laukiniai obuoliukai nės ką lygint...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by saulius »

Tai va, šiemet labai supaprastėjom... Daržo asortimentas labai negausus: morkos, burokėliai, kopūstai, kalafijorai, svogūnai daugiagalviai, česnakai, prieskoninės žolės įvairios, agurkai, pomidorai, pūteliai, ropės, bulvių truputis. Pavasarį buvoo ridikėliai ir salotos. Oho net nusistebėjau, kiek daug surašiau :D. Neauginom nieko iš ankštinių. Kitiems metams dar supaprastėsim- pasimatė, kokių kultūrų nereikia ir ko reikia daugiau. Neauginsim kopūstinių ir bulvių, ropių, minimaliai pomidorų, daugiau šatreinių, daugiamečių pipirnių. Dauginsim uogakrūmių: serbentų, agrastų, sausmedžių, vasarinių aviečių, braškių. Žodžiu, ilgainiui tokio kaip daržo turėtų nelikt, tik sodas. Tiesiog natūraliai atkrito...
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Daržo ir sodo asortimentas

Post by Mama Smilga »

Pažįstamos ir mums šios asortimento planavimo kūrybinės kančios.
Pasodinom kadaise Savojos kopūstų - vargas toks pat, kaip su paprastais, skonis - t.p. Kitąmet užsigeidėm Briuseliukų - lysvę atidavėm geriausią, šokinėjom apie juos visą sezoną, o valgyt ir vėl nėr ką. Pasirodo, iš prigimties jie gali duot tik po 500 g galvučių ant koto, Savojos - gal kiek daugiau svorio, bet abuodu dar ir trumpai laikosi. Nebežaidžiam daugiau. Ir jums nerekomenduoju.
Brokoliai. Skanu, sveika, bet pražiopsai - jau žydi geltonai. O kas 3 dienas po vieną brokolį neturiu kada. Ir vėlgi svoris, laikymo trukmė - menki. Lieka prasmingi gūžiniai ankstyvi ir vėlyvi, raudongūžiai.

Šparaginės pupelės. Kai pagaliau užauga (jei užauga, jei vasara gera), daržovių ir taip pilnos lysvės. Dar jas irgi pražiūri, perauga... Apsistojom ties šparaginiais žirniais - ir papusryčiaujam lysvėje, ir sriubai gardu. Ir jaunos pupos - vasaros sriubai, žiemos sotumui.
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”