Skruzdėlės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skruzdėlės

Post by saulius »

Nuo lapų nulaižo.
Saulius Jasionis
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Skruzdėlės

Post by Jovke »

Radau informacijos apie skruzdes. ''Skruzdės ne kenkėjai, jos tiesiog įkyruolės, kai įsikuria virtuvėje ar rūsyje, ar kai grįstuose takeliuose gabena į viršų smėlį. Nuo skruzdžių galima apsiginti naminėmis priemonėmis- kepimo milteliais ar apipelijusiais citrinos griežinėliais.''
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Skruzdėlės

Post by nawjia »

Aš vakar vienoj vietoj praskleidžiu mulčią - o ten :!: :!: :!: skruzdžių lizdas, su kiaušinėliais net (o gal ten kokios amarų lervos).
Tai nuėmiau kiek galėjau su kastuvu ir nubloškiau toliau nuo daržo...labai ne gamtiškai pasielgiau, bet tai ką daryt? Šalia vaismedžiai, vaiskrūmiai...
`šėršė lia fam`
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

Post by Eimutė »

Aš tai būčiau palikus jas ramiai gyventi. Dar nepatebėjau, kad skruzdės pridarytų ypač daug žalos.
Širvintos
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Bendrai apie "kenkėjus"

Post by laisvas kaimietis »

Mano darže skruzdėlių labai daug, nekreipiu į jas dėmesio. Amarai paprastai puola krūmus. Turiu kelis serbentų krūmus, kuriuos amarai labai mėgsta. Anksčiau skabydavau pažeistus ūglius, bet rezultatas būdavo nekoks - amarų vis tiek prisiveisdavo, o išskabius pirmamečius ūglius patys suprantate kas gaunasi :? Dabar nieko nebedarau, tik stebiu, kaip boružės darbuojasi :mrgreen:
Žilvinas Žurauskas
laima
Posts: 23
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:56 pm
Contact:

Skruzdėlės

Post by laima »

Pas mane sodo pakraštyje nemažas didelių skruzdėlių skruzdėlynas. Ant medelių laipiojančias matau tik mažas. Ar tikrai didelės skruzdelės nedaro sodui žalos? Ar geriau jį perkelti?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laisvas kaimietis »

Ir kaip gi įsivaizduojat jį perkelti? Virš žemės tik skruzdėlyno "stogas", apie 1/3 tūrio. Likę 2/3 po žeme. Šiaip jau skruzdėlės labai naudingos. Jos tik amarus sode veisia, o visus kitus valgo.
Žilvinas Žurauskas
laima
Posts: 23
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:56 pm
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by laima »

Skaičiau internete, kad galima iškasti skruzdėlyną ir pernešti prie miško.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: "Kenkėjai"

Post by Renata »

Aš tai manau, nieko toms skruzdėlėms nedaryk ir dar nuo kitų pasaugok. Vienas kitas amaras - baika, palyginus su tuo, jog visa kita "gyvybė" bus suvalgyta.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: "Kenkėjai"

Post by Laimis Žmuida »

Didelės skruzdės amarų negano ir neplatina. Mažiukės tik. Be to, didžiosios tvarko mažiukių populiaciją, išgalabyja karts nuo karto. :) Sode didžiulių skruzdžių skruzdėlynas - geras ženklas. Tokie skruzdėlynai atsiranda tik miške. Sodas pagal gamtinę žemdirbystę turi būti miško charakterio. Jei sode atsirado didžiulių skruzdžių, tai jis panašėja į mišką. Reiškia labai gerai. Pas mus du skruzdėlynai - vienas prie pušų (būsimam miške), kitas prie vaismedžių (būsimas miško sodas). Jokios žalos didžiosios nedaro. Bent nepastebėjau.

Gamtinėje žemdirbystėje juk niekas nedaro žalos. Žalos gali pridaryti tik sodo šeimininkas arba jam giminingas kitas homo sapiens. O nei grybai, nei vabalai, nei piktžolės GŽ sodui žalos nedaro. Kaip tik priešingai - ekosistema ir aplinkos bioįvairovė kuria vaisių KOKYBĘ.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”