Skirtingos permakultūros

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by vigintas »

Na busmenai gerai gyvena tik rezervatuose afrikoje, o priemiesciuose neperlipamas skurdas. Tai juk naturalus gamtinis desnis, kiekviena rusis nori daugintis, triusiai Australijoje, tiko salis be priesu ziurek kaip pasidaugino. Pasalink vilkus is misko, nespesi reguliuoti zoleedziu populiacijos - cia misionieriai nei prie ko :) Prie skurdo veda ne misionieriai o netrukdomai didejanti populiacija, tai ir vyksta indijoje ir kitose azijos salyse. Zinoma prie to prisidejo baltaodziai ir stipriai prisidejo, bet tai buvi naturaliu gamtiniu desniu paseka. Geriausias pavyzdukas, siaures amerika, kai ateiviai is europos jega isstume indenus is ju gyvenamu vietu. Ne kazkokie misionieriai, net ne armijos bet ukininkai, kuriems buvo per mazai vietos europoje. Vincesteris pasirode pranasesnis pries streles :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by saulius »

Man kol kas nepanasu, bet nesigincysiu, kad tik is poros aru gali laisvai pragyvent
Nepragyvenu, teisybė, bet augalinio maisto užsiauginu tiek, kiek reikia šeimai. O mėsa vistiek miške ganosi, koks skirtumas ar pora arų, ar šimtas hektarų. Ar reikėtų apsitvert ir viską vietoj augint? O jeigu ir reikėtų- ką čia reikia "padaryt"? Ką reikia "padaryt", kad karvė galėtų žolę rupšnot? Ir kurioj čia vietoj tas traktorius neišvengiamas?
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Skirtingos permakultūros

Post by vigintas »

Po ateinanciu metu misko sodinimo darbu, turesiu pakankama plota , kad galeciau kurti medziotoju bureli ir butinai ji ikursiu, ir neliks mano zemeje jokiu medziotoju. Jei mano keliu nueis dar tarkim 100 miskininku ir nebeliks tos laukines mesytes :) Beje man tokiame plote nereikia jokiu traktoriu, nes jie beprasmiai, su laiku isnyks ir keliai. Va keli arkliai labai pravercia miske, net su kumeliuko zymiai smagiau grybauti, na nors kasikus panesioja :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by saulius »

Kodėl du arai? Tiek maždaug užima daržas, apie ganyklas aš nekalbėjau. Bet klausimas buvo kitas: ką reikia padaryt, kad ganyklos funkcionuotų ir kodėl tam reikalinga technika ir prie ko čia "derlinga žemė"? Žemė pas mane labai derlinga, nes aš suprantu nuo ko tai priklauso ir kad dėl to nereikia kas duobių ir pan.
Jūs, Arvydai ir Vigintai, bandot kritikuot GŽ sistemą, patys į ją neįsigilinę. Nesuprantu, kam ieškot priekabių: jeigu Holceris jums dievas- iš jo ir mokykitės, kas gi trukdo. Mes niekam neperšam savo tiesų. Nepatinka- nėra reikalo čia ginčytis. Dirbkit savo šimtus hektarų su traktoriais ar su kastuvais- sėkmės ;)
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by saulius »

Vincesteris pasirode pranasesnis pries streles :)
Vigintai, atominė bomba gerokai pranašesnė ir už vinčesterį. Ar tai irgi natūralus gamtinis dėsnis?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by saulius »

turesiu pakankama plota , kad galeciau kurti medziotoju bureli ir butinai ji ikursiu, ir neliks mano zemeje jokiu medziotoju. Jei mano keliu nueis dar tarkim 100 miskininku ir nebeliks tos laukines mesytes :)
Gal gali paaiškint kokia to prasmė? Ir kam būtų geriau, jeigu dar šimtas miškininkų tą padarytų?
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by ArvydasG »

Daug kartu rasiau, kad Holceris nei dievas, nei angelas. \
I dievo vaidmeni labiau pats orentuojasi.
Rasom kad galim prgyvent is 2 aru, bet apie ganyklas kazkokias nerasom,. nors klausimo apie ganyklas isvis nebuvo. Kodel jei prasoma parodyt -o netik snekom maitint, tai jau priekabiavimas.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by Žibutė »

Sauliau, gal be reikalo taip griežtai dėl traktoriaus pasisakei?

Na įsivaizduok - įsikuria šeimyna suradusi nuo kelio tolėliau gerą sklypą, ten gamta švaresnė, automobilių smarvė nepasiekia.
Bet...
Vaikams reikia pasiekti mokyklą. Keliai užpustyti, o jų keliukas tik "vietinės reikšmės", ir biurokratai tokio valymui tikrai pinigų neskirs. Neleisti vaikų mokytis ir laukti "geresnio oro" ar nusistumti (arba pritvirtinus priedą "nupūsti") sniegą?
Ruduo, pavasario pliurzė - ta pati istorija. Jei gyvenama bus tik sodyboje, ne miesto bute kaip priede prie priemiesčio žemės lopinėlio, civilizacija turi būti pasiekiama.

O jei yra toks aparatas a-lia traktoriukas, turėti priekabėlę tikrai ne griekas.
Koks nors kaimietis už kelių km turi žemės, kurią pagal galiojančius įstatymus turi šienauti, kitaip bauda gresia. O šieno jam reikia kaip katinui balno. Atiduos dykai, tik imk.
Ant pečių tokį gėrį neštis?
Statyboms irgi reikalingas dalykas. Jei sodyba kuriama plikame žemės sklype, viskas taip pat turės būti transportuojama. .

Tad ar tikrai jei žmogus, įsigys traktoriuką (ar jį atitinkantį padargą) iškart bus metamas iš klubo?
Ne arimui ir akėjimui, bet kitoms ūkio reikmėms?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by saulius »

Kur aš rašiau, kad galima pragyvent iš dviejų arų? Rašiau, kad daržui tiek užtenka. Iš viso, kalba prasidėjo nuo terasų ir technikos ir sakiau, kad žemei "pagerint" to nereikia. Ką parodyt, Arvydai?
Žibute, aš nesakau, kad negalima kažko turėt ar kad už turėjimą žmogus bus išmestas iš klubo ar forumo. Klube rašiau, kad ūkis negali būt priklausomas nuo technikos.
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Skirtingos permakulturos

Post by vigintas »

Kas ten propoguoja, kad gamtai , miskui reikia leisti gyventi nuosava valia ????? O siuolaikinis medziotojas su graiztvu ir su optika, cia naturalus misko gyventojas ???? Kas ten sake kur daugiausiai vandens susikaupia ? O tam briedziui su akiniais ir optika keliai reikalingi, nes jam nueiti 3 km jau perdaug . Nejau dar ir tau reikia aiskinti, kodel reikalingi dideli misku plotai be medziotoju ?
Post Reply

Return to “Gyvenimo darna”