Ožkos

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ožkos

Post by saulius »

Yra dvi priežastys. Viena- per didelė parazitų gausa, kita- pačių gyvulių stiprumas. Kepeninės siurbikės pusė gyvenimo (jei gerai pamenu) praeina vandenyje. Taigi, reikėtų pažiūrėt ir į vandenį, kurį gyvuliai geria.
Saulius Jasionis
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Ožkos

Post by Egidijus »

Turiu dilemą, gal kažkas jau buvot susidūrę? Auginsiu ėriukus ir ožiukus iki 8 mėn mėsai nekastruotus. Kaip apsaugoti seses ir mamas nuo tų mažųjų chuliganų? :D Ėriukai dar ramesni, tačiau ožiukams jokios tvoros negalioja. Ar įmanoma atitverti el. piemeniu 4 vijom? Tačiau reiks ir ganykloje ir pašiūrę atskirai jiems statyti.. et.. ką mąstot?
pau
Posts: 12
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Ožkos

Post by pau »

Tai žiurstukus galima dar uždėti. Nėra tai labai patikima, bet kaip pagalbinė priemonė visai gerai. Aš tai planuoju atskirą aptvarą daryt oželiui ir avims, ir papildomai dar žiurstą uždėt, jei kartais ištrūktų pas savo giminaites. Juostų tai galima dėti kad ir dešimt, tik tada turėtų būt aptvaras mažesnis nes gali neužtekti piemens galingumo.
pau
Posts: 12
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Ožkos

Post by pau »

Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Ožkos

Post by Egidijus »

Ydomus prezikai :D kaip seilinukai :D na kažkaip skeptiškai į tai žiūriu :) Jau man atrodos patikimiau 5 vielų tvora :D ir stiprus el. piemuo
pau
Posts: 12
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Ožkos

Post by pau »

Nu jei ožių ar baronų daugiau, tai aišk geriau atskirą aptvarą jiems daryt, nebus liudna, galės pasikapot :) Pas mane tai viens oželis, tai nenoriu atskirt, bo liūdės labai be mergų, visgi bandos gyvūnai. Bandysiu prėziką dėt. :D
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Ožkos

Post by Egidijus »

tai teks valytoju dirbti :D valysi "rašalą" nuo seilinuko :D
Jei vienas oželis tai duok mergų. Pas mnae nusimato 7 tai teks daryti atskirą aptvarą.
pau
Posts: 12
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Ožkos

Post by pau »

Nudžius ir nutrupės tas rašalas ir be mano pagalbos. Parašyk paskui kaip sekės su tom penkiom vielom. Rudeniop kai ruja prasideda labiau pasaugok, bo kai mergos nerimsta, ožiai dar ne tokias tvoras į šipulius paleidžia.
Egidijus
Posts: 152
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:03 pm
Location: Vilniaus raj., Zujūnų sen.
Contact:

Re: Ožkos

Post by Egidijus »

Svarbu geras el. piemuo, kad kirstu kaip reikiant :))
pau
Posts: 12
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Ožkos

Post by pau »

Gal jau nusipirkai tą 6 džaulių piemenį?
Post Reply

Return to “Ožkos”