Bendrai apie viską

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Mama Smilga »

Įdomu ir visiems naudinga būtų išgirsti, kokie principai darže įgyvendinti. Na, bendrais bruožais.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by saulius »

Visi principai. Kas man labiausiai patiko: didelė laukinių augalų įvairovė, daug žiedų ir kartu stiprus kultūrinių augalų augimas. Lysvės ne tuščios, visur, tiek lysvėse, tiek tarplysviuose kažkas auga, didelė įvairių augalų masė. Viskas atrodo labai sveikai ir stipriai. Dalis daržo išmėtyta atskirais mažais ploteliais tarp laukinės augmenijos.
Saulius Jasionis
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by angela »

na ... juk jis laukinių augalų žinovas. Beje aš irgi daug Laimio laukinių augalų sėklų tiesiog į daržą pasisodinau kaip kokius kultūrinius, nes taip noriu su jais susipažinti ir kitais metais jau parinkti pastovias augimo vietas. Bet vistiek daržas pas mane vienoj vietoj ir labiau primena mulčiuotas lysves nei GŽ. Visgi čia reikia laiko, nes viskam reikia planus sudaryti kur kas stovės, kur sodas ir tada gal jau tas lyves būtų galima pamėtyt. Bent nuotraukėlių būtų smagu pažiūrėti.......
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by angela »

Aš kažkada bėdavojau, kad mano žemė smėliukas ir tipo pieva neužaugina daug masės. Galėčiau net nešienauti ir niekas to nepastebėtų. Bet yra kelios sklype vietos kur augalai tikrai nemažai masės užaugina. Ir kelis lubinus pernai pernešiau į tą vadinamą skurdžią vietą... ir ką bujoja gražu žiūrėti. Nieko nuostabaus jie giliašakniai tai jiems tikriausiai ir tinka bet kur. Pastebėjau dar keletą rūšių, kurios ir gražiai žydi ir daug masės tik nežinau pavadinimų, bet mintis tai tokia: juos padaugint ir paskleist po sklypą. Galvojau, kad taip greičiau pieva pasidarytų panaši į pievą. Ką manot?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by saulius »

Visi augalai, kurie skurdžiam smėly vešliai auga, yra giliašakniai. Tokius tikrai verta daugint.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Eimutė »

Taip, ir mus su Giedriumi Laimis ir Gabrielė į savo sodybą įsileido. Norėjosi pasidalinti patyrimais, bet net nežinojau kaip geriau. Ar nepakenks jiems svečių antplūdis. Pas juos daržo augalai, o ypač sodo, taip įsiterpę, tartum būtų vientisos ekosistemos dalis. Daržas be civilizacijos - štai kaip pavadinčiau bendrą vaizdą. Šienaujami tik takeliai, o ties takeliais nuvingiuoja eilė bulvių padengtų mulčiumi. Štai vaismedžiai, vaiskrūmiai plačiai mulčiuoti. Aplink susodinta vijoklinių pupelių ir kitų. Tas mulčiuotas plotas išnaudotas sukuriant kelis ardus. Žodžiu, jei kas išleis įstatymą, kad daržo turėt negalima, bauda, tai pas juos to daržo nelabai kas ir ras, o ir sodas į sodą nelabai panašus
Širvintos
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by zoot »

Tai ir pas Tadą panašiai. :D
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by saulius »

Nelygink. Pas tadą ir nėra jokio daržo, todėl ir nesimato, o čia yra, bet jis labai jau... tikras GŽ. Ir derliai čia užauga realūs, dideli.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by lugne »

Noriu antros vietos :lol: :
Nu dar tokio gražaus daržo neturėjau. Niekas nesudygę beveik, vėlai sėjau, bet man vis tiek gražu. Ir rupūžę šiemet pirmą kartą darže mačiau, va :D
Attachments
Auga tarp garstyčių, facelijų, pupų ir dar visokių žolių.
Auga tarp garstyčių, facelijų, pupų ir dar visokių žolių.
Darzas2.jpg
Darzas.jpg
Jurga Stoškutė
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by S1mas »

Lugne, jaučiuosi pas tave kaip savo darže :)
Post Reply

Return to “Pasiekimai”