Bulvės

Derliaus saugojimas: rūsys, kaupas, ledaunė

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Bulvės

Post by Laimis Žmuida »

Na va, turim problemą - bulvės per didelės išauga. Nesupraskite klaidingai, aš nesu prieš didelius derlius, bet tiesiog taip gaunasi, kad bulvių gumbai labai dideli užauga, o mūsų mėgstamiausi, skaniausi ir "sveikiausi" patiekalai iš bulvių gaminami su lupynomis. Didelės bulvės taip neparuoši, nei orkaitėje iškepsi, nei su lupyne puode išvirsi, nei lauže ant žarijų...

Kažkaip čia reik padaryt, kad bulvių gumbų būtų gal kiek daugiau, bet pačios jos mažesnės. Kurdiumovas rašo, kad gumbų skaičius priklauso nuo drėgmės kiekio iki žydėjimo, o gumbų dydis nuo drėgmės kiekio po žydėjimo. Na, gerai, bet tai jei pas mane numulčiuota storu sluoksniu, tai pas mane pakankamai šlapia ir tada, ir tada. Drėgmės tai aš nesumažinsiu po mulčiu, o be to, kas iš to, kad sumažinsiu, man reikia ne derlių sumažinti, bet gumbų dydį.

Gal kokie patarimai būtų?
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by pirtininkas »

iš tokių buvių geriausiai išeina "tinginio cepelinai" - farširuotos bulvės - išsiima vidus, prikišama faršo ir troškinama - žmona daro- labai skanu....
dobilė
Posts: 13
Joined: Sun Sep 05, 2010 11:03 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by dobilė »

Sveiki, man atrodo, galima tankiau sodinti bulves.Tada turėtų mažesnės augti.
evk

Re: Bulvės

Post by evk »

na, shiemet pirma karta sodinau po shiaudai, tiesa pasakius ne visai, truputi i zheme ir pati virshu uzhberiau zhememis 1-2 cm. tada shiaudais.
kai sudejau atrode kad dideliu sluoksniu, tachiau iki rudens per mazhai jo liko... pasodinau ir daugiau nieko nedariau, shiaudu nedadedinejau...
taip pat idomumo deliai pasodinau ir po truputi sekliniu bulviu ish parduotuves. rezultatai ne kokie, bet pagal tai kiek darbo idejau, tai visai neblogi :D
taigi tokie pastebejimai:
adora: paseta 5 kg, prikasta 1 geras maishas ir dar pora kibiru preish tai suvalgyta. buvlves dideles. bulves formuoja giliai, ishsidraikiusios. teko kasti...
presto: pasodinta 5 kg, prikasta 1 mashiukas nedidelis. bulves mazhos, visai pavirshiuje, truputi pasidraikiusios. nemazhai pashaliavusiu.
princess: pasodinta 5 kg, prikasta 1 ir 1/3 maisho. buvles nedideles link vidutiniu, tachiau beveik visos vienodos, pavirshiuje, vienoj kruvoj, pazhaliavusiu
mazhiau nei presto, nes truputeli giliau buvo nei presto.
vineta: pasodinta 5 kg, prikastas 1 maishas. vidutines, daugmazh vienodos, nelabai giliai, pasidraikiusios. zhaliu nedaug.
tuteishos baltos su ruzhavom akutemis: 1 kashikas pasodintas -- 4/5 kashikai ishkasti. buvlves nedideles, truputeli pasidraikiusios, bet negiliai, pazhaliavusiu
nedaug.
tuteishos baltos su ruzhavom akutemis, sodintos tadicishkai: prikastas derlius panashus, gal netgi kiek geresnis ish pazhiuros, tachiau zholiu tai daug buvo...

vat klausimelis: bulves kiek zhinau nuo vaikystes zhaliouja nuo saules, ir valgyt jau jos netinkamos. bet kaip ten ish tikro ira, ir ar po shiaudais
jos taip pat zhalioja?? ir jei Saulius skaite, tai jam klausimelis ar ne tuo tikslu (kad nezhaliuotu) jis sodino truputi i zheme? jei kartais suklydau ir ne Saulius
taip sodino shiemet, tai atsiprashau.

PS kahzkas pavasari ieshkojo baltu bulviu, tai nezhinau ar shitu ar ne. tada jau neturejau, bet jei kam reikes, tai sakykit dabar. tachiau sakau kolkas derlius
nedidelis buvo ir pazchios bulves taip pat nedideles.

evk
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bulvės

Post by Laimis Žmuida »

Bulvės pažaliuoja, jeigu jų gumbus apšviečia saulė. Tokios maistui netinka. Reikia žiūrėt, kad mulčio nebūtų per mažai ir nepažaliuos.
Liudmila111

Re: Bulvės

Post by Liudmila111 »

Laba diena.
Kalbejau su zmogumi is Kirgizijos, gyvena prie Issyk-Kul ezero.

Jis pasakojo, kad sodina bulves po sienu jau rudeni, sako viskas labai gerai auga. Nezinau- gal del to kad ten silciau.
Tiesiog dainuosi.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Ten daug šilčiau! :D
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by pirtininkas »

šiaip jau Kazachstane žemyninis klimatas - vasaros karštesnės, o žiemos šaltesnės, tačiau rudens ir pavasario sezonai trumpi- pvz sniegas nutirpsta ir prasideda karščiai per dvi savaites
evk

Re: Bulvės

Post by evk »

beje, nors princess bulviu daugiausiai is bandytu prikasta, taciau yra papuvusiu.
zinoma jos gal per ilgai buvo nekastos, bet kai taip karsta buvo, tai ir nekasem.
taciau kitose bulvese papuvusiu kaip ir nebera.


Last bumped by Anonymous on Sun Sep 16, 2012 12:11 pm.
Post Reply

Return to “Derlius”