GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Paskaitos, seminarai, renginiai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by saulius »

Apie prieskoninius ir vaistinius kalbėsim, bet tik iš agrotechninės pusės, laiko tiek nėra, kad aptart kiekvieną augalą ir jo auginimą. Bet tam yra forumas ir tam skirtos temos. Apie kitus augalus yra forume nemažai, apie grybus taip pat nuorodų yra. Aš galiu sudaryt tokią mokymo programą, kad užteks keliems metams... Detaliai. Apie viską iš eilės. Bet čia gi pradinukams, pradmenys tiktai, bendras supratimas. Ir tik tiek, kiek reikia pavasariui. Jei pradėsim labai plėstis- bus sunku įsisavint, ir taip jau pakankamai daug informacijos.
Iš šešių arų galima pilnai apsirūpint, didesnio daržo neįmanoma prižiūrėt. Aišku, tik augalais, mėsos tokiame plote daug nepriauginsi...
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by Vėjai »

Aš turiu 0,5 h sklypą, bet daržas apie 1,5 aro. Sodas čia neskaičiuojamas.
Ir stengiuosi daugiau nesiplėsti, o tik kuo racionaliau viską išnaudoti.
Ir pritaikyti intensyvias technologijas.
Galima pasidaryti didelį daržą ir nieko nespėti ir natūralios gamtos nebeturėti.
Mano tikslas sukultūrintas pagal GŽ principus kuo mažesnis plotas, tokios pusiau laukinės gamtos apsuptyje.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by ArvydasG »

Pirma paskaita buvo idomi tuo kad galejom gyvai pabendrauti, aisku kazkiek naujo suzinojau, bet man atrodo tai labiau buvo panasi i Ovsinikovo knygos apzvalga. http://pyatachok.ucoz.ru/publ/9 , gal kas neidemiai klausesi gali pasiskaityti.
Kitose paskaitose , noretusi suzinoti apie sodinimo technologijas Lietuvoje, pritaikytas buten musu klimatui. Gal Saulius gali parodyti , kokiu jis pasiekias laimejimu sitoje srityje. Rase kad neturi kur agurku deti, gal turi derliu nupaveikslaves.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by saulius »

Arvydai, ir juokas ima, ir pikta šiek tiek... Pirma, minėtos knygos aš neskaičiau. Ir iš viso nesu girdėjęs apie Ovsinikovą. Antra: technologijos, apie kurias pasakoju, yra mano ir kitų Lietuvos augintojų, man gerai pažįstamų ir mane požįstančių žmonių patirtis. Jei paminiu kokį nors rusų meistrą, tai tik dėl to, kad būtų į ką lygiuotis, kad jūs žinotumėt, kokių rezultatų ĮMANOMA pasiekti. Fotografuot agurkus man net į galvą neatėjo :D . Didelis agurkų derlius lauke- elementaru, kiekvienam daržininkui, nesvarbu kokias technologijas jis naudotų.
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by ArvydasG »

Sauliau pykti nereikia. Paskaitoje sakete , kad pradininkai GZ rusai, jei gerai supratau ir prasidejo, nuo Kurdiumovo knygos., kuri Jusu isversta. Kad Ovsinikovo neskaitete, tai blogai, viskas nauja yra pamirsta sena. Kurdiumovas ir daugelis kitu GZ zemdirbystes pradininku, pradejo butent nuo sios knygos. Tai GZ pradziamokslis 1899m.kuris aktualus ir dabar.
Gal blogai pavarde lietuviskai isverciau , rusiskai Овсинского
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ kursai pradedantiesiems Vilniuje

Post by saulius »

A, Ovsinskį tai žinau :D . Tik ten visai ne tai, ką mes čia darom. Buvo užuomazgos, bet toli gražu ne tai. Ir Holceris ne tai, ir Molisonas... Kurdiumovas davė pradžią ieškojimams, tas tiesa. Bet jis nebuvo GŽ pradininku ir tik visai neseniai priėmė šią "filosofiją". Jis, kaip ir Ovsinskis, naudojo kelias dalis GŽ, bet nenaudojo visumos. Dabartinė lietuviška mokykla- unikali. Nors jos šaknis galime rast Rusijoj- dabar galim didžiuotis, kad esam priekyje ;) . Mes nepasitenkinom nei Kurdiumovo tinginyste, nei Kuznecovo stebuklingais derliais, mums reikėjo agrotechnikos, pritaikytos būtent mūsų sąlygoms, kai reikia rūpintis ne tik derliumi, bet ir aplinka, kurios sveikos turime kur kas mažiau už rusus... Ir panašu, kad mes ją radom. Ne dėl to, kad sekėm kažkieno pėdomis, bet kad mokėjom stebėt ir analizuot. Ko visiems ir linkiu :D
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Švietimas”