Produkcijos kokybės skirtumai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by lugne »

Sutinku, tam ir jungtinis ūkis, kad būtų atrasti optimaliausi variantai, nes sąlygos skirtingos. Tik kas imsis sudėliot kur kam geriausia?
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by saulius »

Tai gal kiekvienas, kas ką laiko. Tu ir Marius karvėms, aš vištoms ir kralikams, Marius ir Andrius avims, kiti irgi pagal savo specializaciją.
Saulius Jasionis
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by Lowrell »

Šiandien per radiją girdėjau į temą. Gyvulių augintojai išnaikinę vilkus turi patys prisiimti vilkų vaidmenį ir surasti optimaliausią gyvulių skaičių galintį gyventi tam tikrame plote.

Dar dėl sodų nieko nepaminėjom. Galvojų taip, kad jeigu jau yra taisyklė - negalima naudoti chemijos - tai jau monokultūrinis sodas ir nebesigauna turbūt, nes jei bus keli hektarai kokių vaismedžių ar vaiskrūmių vienos rūšies tai reiks chemines apsaugos priemones naudot, o jei neleidžiama tai ir monokultūrinio sodo nebus, teks augint įvairius medžius/vaismedžius. Ar teisingai?
Andrius V.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by lugne »

Tai sodas paprastai ir nebūna monokultūrinis, tarpuose auga bent žolė, bet gi gali ir kas kitas augti. O jei žolė, tai ten galima ir gyvulius kokius paleist. Buvo fb įkeltas šitas filmukas, kažkas panašaus: https://www.youtube.com/watch?v=JtiJAztGbj0
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by saulius »

Su sodu mažiausia klausimų. Tiksliau iš viso nėra klausimų. Paprastas "kaimiškas" sodas. Negalima sode dirbt žemės ir skust vejos. Ganyt, šienaut retkarčiais jeigu reikia.
Saulius Jasionis
Lowrell
Posts: 304
Joined: Fri Jun 08, 2012 12:33 pm
Location: Paežeriai, Radviliškio r.
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by Lowrell »

Aš ir norėčiau tokio varianto, kaip tam filmuke.

Nu ir gerai. Ne toks ir ilgas tas "negalima" sąrašas gaunasi.
Andrius V.
Ingaostr
Posts: 4
Joined: Thu Jul 31, 2014 11:31 pm
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by Ingaostr »

Dėl standarto kaip siekiamybės nustatymo abejoju - man standartas tai reikalavimai kuriuos turi pasiekti ir gali viršyti, bet jei neteisingai galvoju, tai siūlau kalbėti ne apie standartus, bet apie minimalius auginimo kokybės reikalavimus, kuriuos pirkėjams galime skelbti kaip kokybės garantiją (ir juos privalu išpildyti). Standarto kaip siekiamybės skelbimą ir jo neišpildymą pirkėjai dažniausiai priima kaip jų maustymą - reklamuoji tai superinį produktą, o parduodi ne geriausios kokybės. Tokios mano mintys po įsivaizdavimo, kaip skelbtume standarte info pagal geriausio rodiklius (karvėms reikia 5 ha, nors mano ganosi 2ha) - tai ar pirkėjui neskelbti standarto, ar jį išdidžiai reklamuoti kaip siekiamybę bet su atsiprašymu, kad mano karvė ir jos pienas nėra tokie geri, nes juos laikau ne tokiose gerose, kaip turėtų būti, sąlygose.
Jei skelbiam, kad gyvulius šeriam tik žole, ar tai reiškia, kad negalime jų palepinti avižomis, morkomis, obuoliais ar duona?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by saulius »

Taip, apie minimalius kokybės (ne tik produkto, bet pirmiausia laikymo- auginimo sąlygų) reikalavimus. O kad pagal geriausią rodiklį nustatyt- nematau problemos. Tai nejaugi nustatysim pagal blogiausią? Ir laikyt kažkokius gyvulius jungtiniam ūky turi tik tie, kurie turi tam sąlygas. Arba kitaip sakant, laikyt tik tą, kam turi sąlygas. Nu neimsim gi pritempinėt kokybės reikalavimų prie nepatenkinamų auginimo slygų? Jurga gi aiškiai parašė: pagal prigimtį, kiek tai įmanoma. Aiškiau jau nebūna.
Skelbiam ne kad tik žole, bet natūraliu pašaru, kokiu jie natūraliai maitinasi. Avižomis gyvuliai nesimaitina, jiems jų ir nereikia. Paukščiams kol kas reikia. Palepinimas jaukinimui- kas kita, čia ne šėrimas, jeigu karvei per dieną duodi riekę duonos. Obuoliai- natūralus pašaras. Morkos - pusiau..
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by lugne »

Apie siekiamybes tai čia sena kalba. Kai pradedi dėliot idealų atvejį, paaiškėja, kad niekas taip neaugina dėl vienokių ar kitokių priežasčių, arba kiekiai reikalingi pardavimams nepasiekiami.
Todėl standartai būtų realūs šiai dienai ir žinoma jokių ten turi būti taip, bet va man gavosi kitaip. Jokių maustymų nėra. Tiesiog kalba apie tai, kad idealios kokybės šiandien pasiekt negalim, todėl standartus "nuleidžiam" iki realaus lygio. Nes visiškam ideale - medžioklė ir rankiojimas turbūt.
Aš žinau, kad tikrai neauginsiu žąsų, nes neturiu nei vandens telkinio, nei normalios žolės. Nors ir kaip man jos patinka, nors ir augina šimtai turėdami tokias pat sąlygas kaip aš, bet žinau, kad pas Saulių ar Marių ar dar kur nors, joms tikrai geriau gyvenasi... Tai va čia yra geriausi rodikliai.
Jurga Stoškutė
Ingaostr
Posts: 4
Joined: Thu Jul 31, 2014 11:31 pm
Contact:

Re: Produkcijos kokybės skirtumai

Post by Ingaostr »

Kad neauginto kur nėra reikalingų sąlygų - pilnai pritariu ir suprantu, tik kartelę norėtųsi padėti ties vidutinėmis (pakankamai geromis), o ne geriausiomis iš esamų sąlygomis (jei karves galima ganyti ir 2ha, nebūtina lygiuotis pagal geriausią su 5 ha), o tiksliau orientuotis ne pagal turimas sąlygas, o pagal gyvuliui reikalingas. Čia gal mano baimė, kad nebus pakankamai geriausių sąlygų, išlenda.
Post Reply

Return to “Gamtinės žemdirbystės išlikimo ir plėtros klausimai”