Gamtinės žemdirbystės populiarinimas?

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.

BBKodas yra IŠJUNGTAS
Šypsenėlės yra IŠJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Gamtinės žemdirbystės populiarinimas?

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė saulius » Pir Lie 18, 2011 11:46 pm

GŽ stums į priekį tik tie, kas bet kokiu atveju patys susiras info, galvos savo galva, praktikuos, eksperimentuos ir dalinsis patirtimi.

Va, būtent taip. Visose srityse taip yra ir tik taip.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė Vėjai » Pir Lie 18, 2011 11:38 pm

Labai paprastai įsivaizduojat, kad visi tik sužinoję, tuoj ir puola užsiimti gamtiniais daržais ir augintis sau maistą. Mano kaimynai ir žiūrėjo, ir klausinėjo, ir matė rezultatą. Populiarinau išsijuosusi. Ir manot nors vienas užsiima bent jau mulčiuoto daržo praktika? Kapstosi senoviškai, skuta gazonais paverstas nuostabias paežerės žydinčias pievas ir pasikabina palangėj atsivežtą iš maximos petunijų krepšelį. Tai daugumai joks populiarinimas nereikalingas, jie visai nenusiteikę ką nors keisti savo gyvenime. GŽ stums į priekį tik tie, kas bet kokiu atveju patys susiras info, galvos savo galva, praktikuos, eksperimentuos ir dalinsis patirtimi.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Lie 18, 2011 11:13 pm

:) Nu, Žibute, jeigu tu kurios minties nesupranti, tai dar nereiškia, kad mano požiūris siauras. Saulius va supranta, Vėjai supranta ir man gerai. :)

Žmonės neįgali nusipirkti nei trąšų, nei padargų laukams įdirbti. Va jei tokiems parodyti, kad trąšas ir nereikia pirkti? Kad viskas po kojomis guli.


Tai rodyk, Žibute, rodyk. Niekas gi nedraudžia. Rodyk. Aš tik sakau, kad aš nepopuliarinsiu, nes turiu kitų užsiėmimų. O tu tai populiarink. Esi laisvas žmogus ir niekas tau nenurodinėja ką daryt.

Jei žmonės paliks saco žemes, apleis jas, nebeišgyvens iš savo žemės - ji paprasčiausiai taps labai patogiai įgyjamu "lengvu grobiu" būsimiems jos savininkams, kurie be jokio sąžinės graužimo ten veis "daniškas kiaulides" ar dar kažką. Tai mums ką- beliks tik nešti "muilą" britų ar amerikonų žemes "reanimuoti"?
Gal dar galime realiai kažką nuveikti, kad tokia taip gerai suplanuota bjaurastis nesigautų realizuoti tiems, kas to kryptingai siekia?


Suprantu tavo norą gelbėti pasaulį, tačiau aš tokio noro neturiu arba bent jau tą išgelbėjimo procesą kitaip įsivaizduoju. Aš galvoju - išgelbėk save, tai išgelbėsi pasaulį. Todėl švietimas ir populiarinimas man neturi prasmės. Visa ką aš galiu, tai susitvarkyti savo daržą. Tą ir darau. Bet aš nesakau, kad tu privalai laikytis mano filosofijos. Tu nori kitaip, nori gelbėti pasaulį, tai valio - gelbėk. Aš nemanau, kad parodžius gamtinę žemdirbystę Europos problemos išsispręs. Jau dabar gi yra straipsniai, video, knygos, forumai, seminarai, paskaitos, individualios konsultacijos... Ir ką? Gerėja? Nifiga negerėja. :) Gerėja tik tiems, kurie asmeniškai to išmoksta ir pritaiko savo darže. Va jiems tai gerėja. O Europai ir likusiai žmonijos daliai negerėja. Ir neturi gerėt, nes GŽ neskirta visuotinių problemų sprendimui. GŽ yra įrankis. Atviras įrankis. Ateini, išmoksti, pasiimi ir naudojiesi. Ir tau gera. Kitas išmoks naudotis ir jam bus gera. Bet jei žmogus nenori, tai kam jam kišti? Kam reklamuoti? Kam propaguoti? Visiems juk informacija prieinama, kas tikrai nori, tas tikrai gauna.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė Žibutė » Pir Lie 18, 2011 8:11 pm

O aš nepritariu.
Bliamba... Laimi, tave pažįstu kaip mąstantį, ir daug ką matantį globaliai. Ir staiga ... Negi tikrai toks keistai siauras požiūris???
Negi jūs nemąstote, kad toks požiūris labai palankus ... valdantiesiems???

Iš mano asmeninių praktinių pastebėjimų.
Kaime žmonės nebenori nieko auginti, jie nusivylė kaip su jais elgiasi valdžia. O ką ji daro? Tiesiog "augina" dar vieną segmentą veltėdžių, kurie "mis" iš darbo biržos lovio.

Žmonės neįgali nusipirkti nei trąšų, nei padargų laukams įdirbti. Va jei tokiems parodyti, kad trąšas ir nereikia pirkti? Kad viskas po kojomis guli.

Argi tai ne populiarinimas? Ne švietimas?
Reikia ir straipsnių, ir vaizdinės medžiagos, ir televizijos reportažų. REIKIA :)

Jei žmonės paliks saco žemes, apleis jas, nebeišgyvens iš savo žemės - ji paprasčiausiai taps labai patogiai įgyjamu "lengvu grobiu" būsimiems jos savininkams, kurie be jokio sąžinės graužimo ten veis "daniškas kiaulides" ar dar kažką. Tai mums ką- beliks tik nešti "muilą" britų ar amerikonų žemes "reanimuoti"?
Gal dar galime realiai kažką nuveikti, kad tokia taip gerai suplanuota bjaurastis nesigautų realizuoti tiems, kas to kryptingai siekia? Visi juk suprantate ką aš minty turiu :evil:

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Lie 18, 2011 9:31 am

Mano manymu, rato plėtimasis priklauso ne nuo esančių viduje, o nuo norinčių prisijungti. Ratas atviras ir kas tik nori, tas gali prisijungti. Informacijos tiek internete, tiek spaudoje yra. Rasti gamtinę žemdirbystę nesunku. Tereikia tik noro prisijungti.

Todėl filmavimas ir viešinimas čia neprisidėtų. Ir taip pilna informacijos apie GŽ. Norint plėsti ratą reikia, kad atsirastų NORINČIŲ prisijungti ir mąstyti savo galva.

O aš manau, kad tų norinčių būti rato viduje kol kas yra netgi daugiau nei reikia. Turėtume labiau rūpintis GŽ teorija ir praktika, kelti kokybę ir mažiau užsiimti populiarinimu.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė saulius » Sek Lie 17, 2011 11:54 pm

Ratas siauras, tas tiesa... Bet aš ir nesitikiu, kad Lietuvoj GŽ gali rimtai išmanyt ir vystyt koks šimtas žmonių. Jei po keleto metų jų bus bent pora dešimčių, tai jau būtų labai daug. Čia neužtenka žolę ant lysvių dėliot, čia reikia didelio žingeidumo, stebėjimo, analizavimo ir tam tikros pasaulėžiūros. Žmonės dabar tingi galvot, jiems duok gatavą produktą, t.y. instrukcijas. O gamtoj taip jau sutvarkyta, kad kiekvienas produktas turi savo kainą, už dyką niekas neduodama, už viską reikalaujama energijos... Nieko neduodi- nieko ir negauni. Taigi, kaip užaugint kritinę masę ir ar ji reikalinga- nežinau. Gal tiesiog nesukt dėl to galvos?

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė zoot » Sek Lie 17, 2011 11:13 pm

Na viso tikai nepagelėsi, ir teisūs kad tiems kurie nenori to neįbruksi,tačiau bėda kitame tai kad tas ratas yra labai siauras ir jį derėtų užsiauginti bent jau iki kritinės masės kitaip tas ratas gal ir labai kokybiškas tačiau liks tirai siauras,.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė Laimis Žmuida » Sek Lie 17, 2011 5:09 pm

Kuo daugiau žmonių-visuomenės sužinos apie gamtinę žemdirbystę ir išmoks ją naudotis ,žemėje bus mažiau užšikta chemikalais ..


Gamtinė žemdirbystė yra įrankis. Kaip plaktukas, tik daug sudėtingesnis. Įrankis pasaulio negali išgelbėti, o gali būti panaudotas geriems arba blogiems tikslams. Gamtinę žemdirbystę irgi galima panaudoti ir geriems, ir blogiems tikslams. Pati kaip tokia gamtinė žemdirbystė pasaulio neišgelbės, todėl nėra prasmės skleisti žinių apie ją ir tikėtis išgelbėjimo. Išgelbėjimas priklauso nuo kitų dalykų, nuo įrankio VARTOTOJO. Vat juo ir reikia užsiimt jei norit keisti pasaulį, o ne GŽ.

O kas liečia gamtinės žemdirbystės viešumą, tai nežinau kiek kartų reikės kartoti, bet informacija apie GŽ yra laisvai prieinama, vieša ir kas ką nori, tas tą gali sužinoti. Forumas atviras, galima nemokamai išsiklausinėti informacijos visomis rūpimomis temomis.

O filmavimas kaip tik ir paslepia informaciją. Ir pabandysiu paaiškinti kaip. Informacijos priėmimas labiausiai priklauso nuo ją priimančio, o ne nuo siunčiančio žmogaus. Gali siųsti kokią tik nori gerą informaciją, bet jei žmogus nenorės, tai jos ir nepriims. Klausytojas turi būti aktyvus, štai tada jis geriausiai priims informaciją. Seminaruose klausytojai aktyvūs ir pats veiksmas yra aktyvus - gali sustabdyti paklausti, perklausti. O filmavimas žudo gyvą bendravimą. Atsiranda vartotojiškas požiūris ir klausytojas sėdi ant sofkutės ir klausosi DVD paskaitos. Atsukinėja kiek nori, kartojasi kiek nori ir taip išsiugdo savyje pasyvaus klausytojo charakterį. O tai reiškia, kad informaciją jis priima neefektyviai. Štai prie ko priveda filmavimas. ;)

Filmavimą galima naudoti nebent tik reklaminiais tikslais. Parodai va publikai, susižavi, o tada ateina į seminarus. Bet kadangi populiarinti ir propaguoti gamtinės žemdirbystės mes nenorime, tai ir filmuoti nėra prasmės. Kas nori propaguot, tai propaguokit, bet tiek aš, tiek kiek žinau Saulius - nenorime populiarint ir propaguoti GŽ. Tegu ji geriau bus siauresniam žmonių ratui, bet kokybiškesnė.

Re: Praktinis seminaras VU botanikos sode

Standartinė zoot » Sek Lie 17, 2011 10:56 am

Tai čia tik tavo požiūris? Yra bloga koncepcija aš žinau o jūs nežinote. Asmeniškai man atrodo kad informacija turi būti visa pasiekiama ir iš viso neturi būti jokios slaptos informacijos ,kitas kl .kai iš to valgoma duona jeigu viską paviešinsi nebus duonos. Mielieji ankščiau ar vėliau visa jūsų žinoma informacija taps vieša ir iš viso nėra prasmės jos slėpti. Kuo daugiau žmonių-visuomenės sužinos apie gamtinę žemdirbystę ir išmoks ją naudotis ,žemėje bus mažiau užšikta chemikalais .... ,mažiau sudegins naftos nereikės teršti ir kasti žemės tam kad pagaminti trašas.,ir svarbiausias dalykas žonės galės išgyventi be globalios sistemos užsiaugins švarų maistą. Skresti jums ,nufilmuoti ,sumontuoti ir įkelti į svetainę visai nesunku.

Gamtinės žemdirbystės populiarinimas?

Standartinė Laimis Žmuida » Sek Lie 17, 2011 10:16 am

Jei filmuos, tai nieks nebevaikščios į seminarus. Kam eit į seminarą, jei turi vaizdo įrašą? Man taip jau ne vienas sakė. Nebus ateinančių į seminarus, nebus ir pačių seminarų. Ateity nebus ir ką filmuoti. O seminaro kokybė geresnė nei filmuotos medžiagos, ten ir paklausti gali, perklausti, sau rūpimus dalykus išsiklausti.

Nesuprantu kodėl apskritai leidžiama filmuoti seminaruose.

Į viršų

cron