Darnaus gyvenimo supratimas

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Darnaus gyvenimo supratimas

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė gitagita » Tre Geg 11, 2016 6:25 am

Laimiui - o man tai viskas labai natūraliai toj situacijoj atrodo ir visai nepanašu į ekologinę katastrofą :}. Jūs jau daug kur draugystėj su gamta, aplinka, matyt, praėjot "pradinuko" stadiją - o kiti dar mokosi to. Manau, būtų sąžininga kiekvienam palikt erdvės šiai stadijai. Pamatys žmogus kaip tas miško gėris veikia jo augalus, pasidžiaugs, pamąstys plačiau - gal prisimins ir tą miško vietą, kurioj buvo ir iš kurios visą šį gėrį susitempė ir ką ten paliko. Tam reik laiko, manau - niekas greit neateina, nei vaiko gimimas, nei kitokių vaisių augimas. O kuo "stambesnis" vaisius :}, tuo daugiau laiko reikia. O čia juk kalbama apie tokį tikrai "stambesnį" :} dalyką - darnų gyvenimą. Kažkaip visad stengiuosi tikėti geruoju žmogaus potencialu. na, o jei taip neįvyks - visad puikus pavyzdys yra savo paties gyvenimas - nuo retai matomo žmogaus gali daug ką nuslėpt, o va, kaimynai tai matys ką jūs darot ir kaip darot - :D jūsų gero pavyzdžio, kaip pamokos, gal reiks ir ilgiau truksiančio, bet tai jau tikrai tai veiksmingiausia būna.

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė Laimis Žmuida » Ant Bal 12, 2011 2:19 am

Prieš keletą metų parsinešėm gal dešimt trešnių ir pasisodinom savo sklype. Kai kurios išgyveno. O vieną jų pamulčiavau mediena trūnijančia. Tai ji dvigubai pralenkė savo vienmetes. Tai tikrai veikia! :) Deja, šiemet apturėjom ir karčios patirties. Norėjom pagelbėti ir kitiems kvailai į pievą susodintiems medeliams. Taigi prisitempėm medienos iš miško... Viskas gal ir nieko būtų, bet mūsų džiaugsmą pamatė mūsų kaimynai. Ir užsimanė irgi pasidžiaugti. Prisitempė ir jie mulčio iš miško. Ir džiaugias. O vat mums, atvirkščiai, kažko nebelinksma. Kol kas nieko, bet jei su laiku turėsim daugiau kaimynų, tai... neturėsim miško aplink. :)

Štai jums pavyzdys nedarnaus gyvenimo. Atrodo pradedam nuo tokio nekalto ir sveikintino dalyko kaip - mulčiuok medelius mediena ir jie bus sveiki ir stiprūs, o su laiku baigiam ekologinės katastrofos nuotaikomis. Reiškia ne ten einam. :)

Gal kas pasiūlys sprendimo variantą?

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė nawjia » Pir Bal 11, 2011 6:57 pm

Taip, mėsa iš ties bjauroka iš parduotuvės, kaip beveik viskas iš ten, bet pasirinkimą bent jau kurį laiką turi ne kiekvienas.
Brudo gauni ar su mėsa, ar su morka, ar su vegetariška pica - koks skirtumas?

Apie stresą ir agresiją. Kažkos absurdas, prie ko čia stresas? Kur matėte sustresuotą vilką? Arba kuo vilkas didesnis stresuotojas nei koks triušis?
O agresija? Matėt kada žolėdį šerną poravimosi metu ar su jaunikliais? Ar suvokiate, kad agresija - tik manipuliatyvi sąvoka. Agresija mums brukama kaip kažkas panašaus į smurtaujantį namie girtą vyrą.
Agresija reikalinga gynybai, reikalinga dominavimui - patys natūraliausi ir būtiniausi reikalai kovoje už išlikimą. Ir visai nesvarbu ar reikia susiporuot ar išsikovoti didesnį atlyginimą. Tie kas turi smegenų ir intelektą, sugeba valdyti savo hormonų audras.

Apie mėsą ir sveikatą. Prieš porą metų dėl įvairiausių aplinkybių beveik nevalgiau mėsos - na tiesiog susiklostė taip, kad mėsos valgiau tikrai visai visai minimumą. Nesąmoningai gavosi, aš to net nepastebėjau.
Bet netrukau pastebėti pasekmes, tiksliau - aš miegojau. Ryte 10 atibusdavau, o tiksliau neatsibusdavau, 6-7 vakare eidavau miegot. Tęsėsi taip pusmetį gal, kol visai netyčiom (pakeičiau terapeutę ir ji "susipažinimui" nutarė atlikti man kraujo tyrimą) išaiškėjo, kad man išsivystė mažakraujystė.

Tai nereiškia, kad mėsos nevalgymas yra smerktina katastrofa, tai tik parodo, kad jeigu ką darai, tai bent jau suvok ką ir kaip. Nors man ir gavosi netyčia, bet nuo atsakomybės (=pasekmių) tai neatleido. Maitintis yra privalu teisingai. Arba valgai mėsą, arba pasirūpini, kad daržovės yra visų reikalingų medžiagų tiekėjos. Tuomet sveikata bus tip top, nesvarbu kokių idealų vaikysitės ;)

Beja, lavoniena parduotuvėje yra tokia pati, kaip ir joje esančios lavoniškos bulvės, morkos ir apelsinai.

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė saulius » Pir Bal 11, 2011 5:23 pm

Mes ir nekalbam apie parduotuvėse parduodamą maistą, nei mėsišką, nei augalinį. Kalbam apie pačių augintą arba savaime užaugusį.

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė Japase » Pir Bal 11, 2011 5:17 pm

Apie mėsos valgymą išvis kai tokios galimybės yra ją valgyt iš parduotuvių tai geriau jau patylėti..
O jei norite problemų su sveikata, mažai problemų psichologiniame lygmenyje, pasiilgote stresų, maža gyvuliškos agresijos, eskite kaip tai daro plėšrūnai nebūdami jais. Nors kokie plėšrūnai, plėšrunas pats sumedžioja ir suėda dar neatšalusią savo auką, greičiau pavadinčiau maitėdom, nes visa parduotuvėse pardavinėjama lavoniena praguli nuo kelių dienų iki savaitės, paskui sueina į dešras ir pusfabrikačius, kurie stovi šaldituvuose prifarširuoti chemijos dar savaitę kaip minimum... Vien žo skanaus.
Gerai jei kaime natūraliai išaugini, tai mažiau brudo gauni...

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė vigintas » Pir Bal 11, 2011 2:33 pm

Torentuose galite persisiusti filma - Sredi.Volkov.... 2010 pastatymo, gale filmo rodomas ir pats herojus ne aktorius, jis senstelejes bet gyvas. Tai jau reali mauglio istorija. Vilkai padejo vaikui isgyventi kalnuose, padejo ir tada kada jis buvo neigalus (susilauzes kaulus). Visa mokyklos laikotarpi no 1 klases iki bakaluro vaikas praejo vilku prieziuroje, turedamas tik peili. Vegetarams patiks :) As neskatinu valgyti mesa, bet kazkiek praplesti pasauleziura pravartu. Labai detaliai parodyta zmogaus medziokle :) Ir kodel vilkai kartais zudo.....

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė vytautasst » Sek Kov 06, 2011 12:23 pm

taaip, taug temų ir požiūrių, gunų apsireiškimo :) Labai gera diskusija: nuo civilizacijos paneigimo iki pateisinimo. Dekarto "abejok" pritaikomas visur. Aš gal dar kokį šlakelį žibalo ugnin...
Iš eilės pagal temas:
1. Vegetarizmas. Organizmas (mikroflora,fermentų gamyba) prisitaiko plačiose ribose. Vydūnas rašo, kad perėjomas iki žalios vegeterinės mitybos galimas per 7 metus. Svarbu neskubėti. Manau, kad tai pilnavertiška mityba ir su palikuonimis bus viskas gerai (čia ne genetiniai pakitimai). Beje, labausiai sveikatą įtakoja psichologinė būsena. Mėsos labiau norisi įsitempus, stresuojant. Maistas, manau, sudaro mąžają dalį visame svarbos sveikatai pyrage. Kaip liaudis sako "visos ligos nuo nervų, arba ką nors ne taip suvalgai" (suprask "apsinuodijai"). Maistui reikia skirti protingą dėmesį, bet per daug nesureikšminti. Lygiai taip pat reikia skirti dėmesio judėjimui,
2. Darnus gyvenimo būdas. Mano pasaulyje tai suprantama kaip pozityvių, nevedančių į destrukciją , permainų paieška, kur visi ką nors laimi. Veikti, kovoti "už ką nors", bet ne "prieš ką nors" . Tai gali atrodyti panašu, bet skirtumas yra tiksle.
Keisti gali tik save, kiti keistis gali tik patys, kai ateis tam laikas. Aš ne prieš ekologinę isteriją. Visa tai padeda atsirasti supratimui, sudaro prielaidas keistis. Mūsų visuomenės ekonominėje veikloje nauda yra vedantis veiksnys. Tegul ji atveda ką nors geriau nei dabar, kad ir ekologiškos medvilnės marškinėlius ar iš specialiai plantacijose augintos medienos pagamintą baldą, kurio gamybai nenaudojo vaikų darbo. Man atrodo, kad tai geriau nei naikinti vis naujus miškų plotus. Juk paklausa baldams yra - bus ir pasiūla. Noriu pasakyti, kad reikia kantrybės, pokyčiai aplinkoje vyksta lėtai. O savo pokyčius galime labiau įtakoti, ką, kaip matau, visi čia esantys ir daro. Savaip. "Gyvenimo tikslas - pats gyvenimas" ir kiekvieno jis skirtingas.
Beje, šis forumas yra tik civilizacijos dėka :)
Nepatinka "maximų" kultas - niekas man netrukdo sumažinti vartojimą. Mano pavyzdys paskatins kaimyną susimąstyti. O jei ne - ne laikas dar jam. Kai daugiau susimąstys - pasikeis paklausa, o paklausa lemia pasiūlą. Pavyzdžiui, sveikasvaikas.lt iniciatyva ir piliečių aktyvo dėka gamintojai pakeitė asortimentą. Veikia :)

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Vas 10, 2011 1:04 am

Keik studijavau mokymu visi sueina i viena.Laikykis desimt Dievo isakymu ir bus gerai.Taip,kaip ir posakis "neteisk ir nebusi teisiamas".


Atleiskit, bet nieka bloga nenorėdamas švelniai paprieštarausiu. Yra puiki knyga Serkin "Xoxot shamana" (ištaukėlių lietuviškų yra čia: http://samanojuokas.blogas.lt ). Tai štai ten aprašomas šamanas sako, kad ne viskas susiveda į dešimt Dievo įsakymų. Kad tikrai kai kurių įsakymų dar trūksta. Ir pateikia vieną trūkstamą - NEBIJOK!

O posakis "neteisk ir nebūsi teisiamas" labai lengvai sukritikuojamas pavyzdžiui vos gimus vaikui jį nuteisia kas nors iš pašalies, nors tas vaikas tikrai nėra nieko nuteisęs.

Aš manau, kad pasaulis pagal kiek kitas vertybes rutuliojasi ir dešimt įsakymų nepakanka. Nu bet aišku kiekvienas likim prie savo nuomonės. :)

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė saulius » Pir Sau 31, 2011 2:55 pm

Kepimo šiauriečiai iš viso nežino. Kai turi šviežios- valgo šviežią, atsargai džiovina saulėje arba prie ugnies. Džiovintą taip graužia arba trumpai apverda. Bet labiausiai vertinama šviežia, žalia mėsa. Tiek žvėriena, tiek paukštiena, tiek žuvis. Čia etniniai šiauriečiai, apie rusus nekalbu.

Re: Darnaus gyvenimo supratimas

Standartinė saulius » Sek Sau 30, 2011 1:12 am

O čiukčios žalią mėsą valgo?

Visa šiaurė valgo pagrinde žalią.

Į viršų

cron