Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė laisvas kaimietis » Ket Bir 30, 2011 7:03 pm

Nebenori liaudis vietinių augalų valgyt.

Tai tikriausiai dauguma nė nežino, kas tie vietiniai augalai. Paklauskit bet ko koks nacionalinis lietuvių patiekalas ir visi pasakys, kad cepelinai :lol: O kad bulvės į Lietuvą visiškai neseniai atkeliavo niekam nerūpi :?

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė Mama Smilga » Ket Bir 30, 2011 5:29 pm

Sauliau,deja... Nebenori liaudis vietinių augalų valgyt. Žaliavalgiuose net,ir tai tik pora žmonių apie laukinius augalus atsakė, kad kažką ragavo, visi kiti bananus perka,chia sėklas,vietoj žolių-špinatus...

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė dage » Ket Bir 30, 2011 3:14 pm

Gyvulininkystė daro vieną iš didžiausių neigiamų poveikių aplinkai ir klimatui. Turiu galvoje, intensyvi.


gyvulininkystėhttp://ekologija.blogas.lt/gyvulininkystes-itaka-klimato-kaitai-114.html

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė saulius » Ket Bir 30, 2011 2:33 pm

Turbūt panašiai, bent man taip atrodo. Įdomu būtų ir kitas nuomones sužinot. Panašu, kad su augalais tas pats: "Vietinių augalų atitinkamas auginimas gali būti ekologiškas" :D. Tik kiek tų vietinių darže rastumėm... Sode dar šis tas yra. Rezultate: vietiniai augalai gali augt natūraliose sistemose be kažkokios ypatingos priežiūros. Taigi? ;)

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė nawjia » Ket Bir 30, 2011 2:15 pm

Ok, tada formuluokim taip - vietinių gyvulių atitinkamas laikymas gali būti ekologiškas.

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė saulius » Ket Bir 30, 2011 2:10 pm

Tai kad kažin... Daržovės, jei jų nedaug, didelės įtakos nedaro. Kai prasideda hektarai- kitas reikalas. O gyvuliai daug didesni sutvėrimai. Tuo labiau neįprasti mūsų ganykloms. Juk ekosistemos formavosi ir kaip santykiai tarp augalų ir gyvūnų, todėl konkrečioje vietoje turim konkrečias augalų ir gyvūnų rūšis bei jų tam tikrus kiekius. Pvz. tauras mūsų miškuose atliko savo funkciją, dabar tą patį galėtų atlikt karvė. Ji ėda tam tikrus augalus, augalų pasaulis nuos seno prie to prisitaikęs. Aišku, tų karvių tam tikram plote irgi gali būt tam tikras skaičius, ne dvi hektare. Bet dar neseniai išnykęs ganymas paupių pievose, miškapievėse ir pan. man atrodo visai palankiai O avis su ožka- kalnų gyvuliai, mūsų augmenija visiškai jų nepažįsta. Yra daug faktų apie ožkų apgyvendinimą salose ir žinom kuo tai baigėsi.

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė nawjia » Ket Bir 30, 2011 1:47 pm

Kodėl gi neekologiška? Nei mažiau nei daugiau nei daržovės (ypač ne vietinės) iš daržo ;)

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė saulius » Ket Bir 30, 2011 1:45 pm

Kažkur net klausimas buvo apie gyvulininkystę. Tai kaip manot, ar įmanoma darni gyvulininkystė GŽ rėmuose? Juk bet koks gyvulys daro savo tvarką, nebūtinai patinkančią ekosistemai. Gal, kad tas gyvulys įsipaišytų į bendrą kontekstą, jis turi būt vietinis? Man seniai aišku, kad avių ar ožkų auginimas (ganymas) mūsuose niekaip neprisitempia prie "ekologijos", o karvių, arklių- lygtai turėtų.

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Bir 30, 2011 1:34 pm

Kai kalbat apie mėsą ekologijos kontekste, tai būtina pabrėžti, kad kalbama būtent apie sumedžiotą mėsą ir ne kitokią. Sumedžiotą mėsą valgo Saulius. Visi kiti valgo mėsą iš parduotuvių. Va ta mėsa tai įrodyta, kad nėra ekologiška.

Re: Ar gamtinę žemdirbystę galima vadinti ekologiška?

Standartinė nawjia » Ket Bir 30, 2011 10:45 am

Pirtininke, momentas apie receptorius tai ne argumentas prieš, o tik pasiteisinimas....pritariu tau kad kitaip reikėtų, bet kol kas negaliu. Bet tikiuosi, kad kada nors galėsiu :)

Bulvės ar burokai - koks skirtumas? Kalba ėjo apie mėsa vs. augalinį maistą. Pasiskaityk dar kart diskusiją - kaip argumentą pateikei terminį apdorojimą, o aš paprieštaravau, kad termiškai apdorojame beveik viską, mėsą, bulvės, burokus, brokolius ir t.t. Kas nori valgyt žaliai, gali kaip augalus taip ir mėsą valgyt - kas tai daro, puiku; o dauguma kaip sakiau vistiek viską verda ir kepa VISKĄ. Vienužo, nebesiveliam čia giliau :))

Technologijos yra muilo burbulas. Taip jos yra, tik kodėl vis dar teršiama? Šitas velnio ratas (čia vertinys, ber "užburtas ratas" man atrodo, kad skamba per daug romantiškai tokiai neigiamybei apibūdinti) yra mitas ir trupiniai liaudžiai nuraminti.
Kiek metų jau yra saulės baterijoms? Ir kiek procentų energijos gavyboje jos užima? ;) +nepamirškim, kad viena tarša keičia kitą - pagaminti tokias baterijas yra tik šiek tiek mažesnė blogybė, nei pastatyti atominę.
O kiek iš mūsų namie naudoja kompostinius tualetus?

Technologija ant popieriaus tai kaip bomžui rūmai - neatsikąsi ir neatsigersi auksinės rankenos.

Didėjanti populiacija ne vien suvalgo savo ekosistemą. Ją yra sunku suvaldyti, valdymo aparatas yra vis didesnis ir vis labiau išsigimęs. Šalia šviesių asmenybių atsiranda ir vis daugiau šiukšlių, kalėjimai nebesutalpina visų "norinčių".
Vis daugiau taisyklių reikia, daugiau įstatymų. Reglamentuojamas kiekvienas žingsnis ir atodūsis - ir kaip vaikus auklėti, ir kiekvieną kaimo šunį užregistruoti, sumokėti mokestį (kaime kol kas mokėt nereikia) ir paskiepyti.
Nes kitaip yra neįmanoma suvaldyti tokių masių.

O tos masės ne vien valgo ir tuštinasi. Joms reikia kompiuterių, šampūnų, garintų džinsų, kelionių. Ir sukasi pinigų mašina....ekologija jai tik būdas apsiryti dar daugiau prasukus eilinį projektuką.

Pabandykit pirmiau įtikinti 10 atsitiktinai pasirinktų žmonių gatvėje kad nuo šiol jie naudotųsi tik kompostiniu wc...o tada svajokite apie viso pasaulio technologjas.....

Į viršų

cron