Savarankiškumas

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Savarankiškumas

Re: Savarankiskumas

Standartinė giedrius » Ant Vas 14, 2012 4:07 pm

Tik nebūtinai aplinkiniai anarchistai irgi manys kad tie 200 ha miško yra tavo, ypač jei jų bus daug ir alkanų.

Re: Savarankiskumas

Standartinė pirtininkas » Ant Vas 14, 2012 2:56 am

ne jau - pasirinkau tokį gyvenimo būdą kur aš pats sau pasirūpinu maisto -man nei pieno nei varškės nereikia - visa ko reikia žmogui (ta prasme prasimaitinimui metų bėgyje) gali užaugti ant 2 arų žemės.
kitas klausimas - dėl tų dalykų kurių aš negaliu padaryti, o kaimynas gali - pvz - išlenkti skardą ar suvirinti kažką - tada taip - barteris gali suveikti.......

nereikia kariauti su sistema - užtenka pasiruošti gyvenimą be jos .

Re: Savarankiskumas

Standartinė vigintas » Ant Vas 14, 2012 1:22 am

Da misko turek pora simtu ha ir bedos nematysi, siuo metu uogas vaistazoles parduosi sistemai, uzteks pinigu isikurimui. Ateis anarhija (greiciau jau) turesi pakankamai visko, kad pasimainytum su kaimynu, tu jam dziovintu gryby ir malku jis tau pieno...

O su sistema kariau , tai reiskia daryti revoliucija, o tai labai kamuoja, suprakaituosi, padusi :) Paprasciau jau susirast isimbiotini rysi su ta pacia sistema. Va seniau gyveno pamiskeje eigulys, vare samagona, nors ne tas zodis - dievo asara spaude is rugiu, tekdavo tos asaros ir partieciams ir lyderiams Vilniuje. Atsidekodavo sociai, joks uredas prie jo nekibo ir premijas pastovei gaudavo ir miske elgesi su galva, geras eigulys buvo :) Atejo naujas igaliotinis, o cia aparatas tiesiai virtuveje, nesliapiamas, baudziamaji kodeksa prisimine mentukas, jaunas durnas dar buvo, backa su broga isverte... Supyko eigulys paskambino savo degustatoriams i Vilniu ir mentukas net mykcioti pradejo, kai valdzia ji ataude... Visais laikas budavo isimciu is taisykliu, ir kaip tik tose isimtyse ir paprasciausia gyventi :)

Re: Savarankiskumas

Standartinė pirtininkas » Pir Vas 13, 2012 11:57 pm

yra toks žodis "отказоустойчивый" - tai yra - sugebėjimas "dirbti" nustojus veikti vienam ar keliems (arba visiems) išorės veiksniams - dingus elektrai, dingus piniginei sistemai ir tt.
pvz - mano pirtis tokia - ji gali puikiausiai apsieiti be elektros, nors elektra ir labai palengvina pirties paruošimą.

taip pat su ūkiu - jis turi veikti dingus elektrai ar nustojus cirkuliuoti pinigams - pvz- galima "įjungti barterį", arba tiesiog nereikalingus likučius atiduoti pasiliekant tik tiek kiek reikia sau (su kažkokia atsarga).

savaime suprantama kuo daugiau "ryšių" su aplinka (elektra, internetas, gsm ryšys ir tt)- tuo labiau esi priklausomas , TAČIAU reikia (manau) užtikrinti kad ūkis funkcionuotų nutrūkus tiems ryšiams.

Re: Savarankiskumas

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Vas 13, 2012 11:10 pm

Mano požiūris čia labai paprastas - jei nedarai nieko blogo, tai nėra ko bijot. Jau prie antros sistemos gyvenam ir nežinia kiek dar jų pasikeis - visa tai laikina. Tik gamta yra amžina ir gyventi darnoje su ja nėra joks nusikaltimas. O prieš sistemą šokinėti visai nesiruošiu - ji pati save labai sėkmingai marina, reikia tik jai netrukdyti ;)

Re: Savarankiskumas

Standartinė supermaximum » Pir Vas 13, 2012 10:31 pm

Jeigu busi toks ukininkas vienas ar dviese, tai ateis teismo anstoliai ir arestuos tas tavo karwukes.. O paskui jau aiskinkis :) Pries sistema nepashokinesi mielasis vienas ar dviese....reikia mases...

Re: Savarankiskumas

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Vas 13, 2012 6:17 pm

Na Holzerį irgi baudom atakavo... Ir ką? Sistemos įrankių naudojimas dar nėra priklausomybė nuo jos. Svarbu, kad sistemai užstrigus, ūkis ir toliau veiktų ;) O baudų galima ir nemokėti. Galima sistemą į jos pačios teismą paduoti. Procesai pas mus trunka ilgai, o gyvenimas tęsiasi.

Re: Savarankiskumas

Standartinė supermaximum » Pir Vas 13, 2012 5:12 pm

laisvas kaimietis » Pir Vas 13, 2012 1:27 pm

Svertai yra: gali didint žemės mokestį, dėt baudas už neteisingą ūkininkavimą (šitas tuoj gal ir bus) ir t.t.

"Rašiau, kad nėra veiksmingų svertų, o ne kad jų visai nėra."

Lk, o tai mokeščių didinimas ir baudos už neteisingą ūkininkavimą nėra veiksmingi svertai? Gali mokėti baudas aišku, bet tada jau neatsiejamai susietas su sistema. Pinigai tai juk sistemos...

Re: Savarankiskumas

Standartinė saulius » Pir Vas 13, 2012 2:56 pm

Vigintai, ne vienas forumietis Valdą ir jo ūkį pažįsta ne pirmus metus ;)
Man savarankiškumas- kai nereikia pinigų. Kai esi nepriklausomas nuo pirkėjo ir niekam nesi įsipareigojęs. Vėlgi: pardavinėt gali ką nori, bet jeigu niekas neperka- gyvenimas dėl to nepablogėja.

Re: Savarankiskumas

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Vas 13, 2012 2:27 pm

Svertai yra: gali didint žemės mokestį, dėt baudas už neteisingą ūkininkavimą (šitas tuoj gal ir bus) ir t.t.

Rašiau, kad nėra veiksmingų svertų, o ne kad jų visai nėra.
Tik - sustojus pasauliui dar reikia pagalvoti apie asmeninę apsaugą. Ar įmanoma būti pacifistu, koks šiuo metu lyg ir esu, ir savarankiškam?

Šiuo metu įmanoma, bet, sugriuvus pasauliui, tikriausiai ne.
Kitas pavyzdukas, Vivasoliai, Valdas. Geras mini ukelis, duodantys geras pajamas

Būtent - Valdo ūkis yra specializuotas ir labai priklausomas nuo išorės. Nesakau, kad jis negalėtų išgyventi sugriuvus civilizacijai, bet savo veiklą turėtų pakeisti labai kardinaliai. Dingus elektrai jis net savo fermentinių sūrių negalėtų gaminti, nes fermentai visi pirktiniai.
Ir dar. Yra labai skirtingi dalykai "nepriklausomybė" civilizacijos rėmuose, ir nepriklausomybė nuo civilizacijos.

Į viršų

cron