Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė saulius » Ket Vas 04, 2016 9:02 am

Čia yra du dalykai, veikiantys instinktyviai: nauja nematyta vieta žada naujas galimybes (dėl to išlikęs naujų įspūdžių troškimas) ir nematyta vieta prikausto dėmėsį dėl galimų pavojų. Kaip ir pvz. daugumai žmonių labai gražios stambiosios katės- visoki ten tigrai su levais. Tarsi atrodo, kad tiesiog gražu, o iš tikrųjų jos prikausto dėmesį. Nes tie protėviai, kurie į kates dėmesio nekreipė, nesusilaukė vaikučių.

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė Lowrell » Ket Vas 04, 2016 1:16 am

Turbūt daug kas esate patyre kokia palaimą ar džiaugsmą, kaip čia pavadint, žmogus kartais patiri tiesiog eidamas mišku, pieva, kad ir miestu nematytom vietom. Galvoju, kad gal čia tas išlikę nuo tų laikų kai žmonės klajodavo ieškodami maisto ir saugesnės vietos. Kaip smarkiai mes žmonės pasikeitėm. Juk praėjo jau daug tūkstančių metų nuo to laiko. Bet va vistiek eidami, keliaudami kažkur, matydami besikeičiančius vaizdus jaučiamės laimingi. Tiek daug laiko praėjo, o tas jausmas vistiek išlikęs... ech :)

Dar dėl žemdirbystės atsiradimo noriu pasidalint nesenai skaitytomis mintimis. Vis atrodo, kad va žmogus atrado žemdirbystę ir prisidirbo pakenkė sau ir savo aplinkai. Bet tokioj knygoj "Ilgoji vasara" rašo, kad kitaip ir negalėjo būti. Tiesiog susiklostė tokios aplinkybės. Rašo: Šiaurės Amerikoje buvęs ledo gabalas "Agasisas" (jei neklystu taip vadinasi) ištirpdamas į vandenyną įliejo daugybę gėlo vandens, kas paskatino klimato kaitą ir sąlygas kitoje žemės pusėje sudarė sąlygas gimti žemdirbystei. Jei norėsite paskaityti plačiau: http://www.mokslofestivalis.eu/wp-conte ... vasara.pdf

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė Lowrell » Ket Vas 04, 2016 12:53 am

Čia prie šitos senos diskusijos turėtų tikti šita laida
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/7622 ... detektyvai

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė saulius » Sek Lap 24, 2013 9:25 am

Man tas naujadaras durnai skamba... Uogaudavo, grybaudavo, kiaušiniaudavo. Nesakom gi: einu į mišką rankiot. Sakom: einu grybaut, uogaut. Tai taip, vasarą uogaudavo, grybaudavo, kiaušiniaudavo, žuvaudavo, o žiemą medžiodavo.

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė Laimis Žmuida » Sek Lap 24, 2013 8:57 am

Ne ne, rankiojo visur. Ten kur šalta - vasarą rankiojo, o žiemą - medžiodavo.

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė saulius » Šeš Lap 23, 2013 6:54 pm

Rankiojo kur šilta, ten atsargų kaupt nereikia. O kur šalta- arba negyveno, arba medžiojo. Nu bet gi ne apie tai tema ;)

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė Laimis Žmuida » Šeš Lap 23, 2013 5:59 am

O žiema žmogaus teritorijoje užeina tik mažoje planetos juostelėje, visur kitur žiemos nėra. Didžioji žmonijos dalis gyveno be žiemos. Na, žinoma, buvo atšalimų planetos, galbūt tada ir buvo priverstas žmogus imtis mėsos. Bet ta nuoroda kur tu dabar davei, tai tik atkartoja tą ką sakė Zerzanas viršuje. Paleolite daugiausiai valgyta augalinis maistas ir net artimiausiais laikais datempiama tik iki 50 proc. mėsos, čia su visom sraigėm ir kirmėlėm, kurie irgi galėjo sudaryti nemažą dalį vartojamos mėsos.

Gerai, tarkim yra žiema. Penki mėnesiai žiemos. Tai vistiek pusmetį valgai augalinį maistą, o žiemą šiaurėse kur jau sunkoka su augaliniu, tada pamedžioji. Ir kiek jau ten tos medžioklės? Kiek stirnų reikia per penkis mėnesius sumedžioti? Ir čia tik nedidelėj planetos daly.

Dar ir prisirinkti galima daug ko žiemai. Grybai gali sudaryti didelę raciono dalį. Riešutai, greičiausiai, derėdavo kasmet, ne taip kaip šiais laikais. Plius buvo vandens riešutai. Paskui šaknys. Galima ir žolių džiovintis, uogų, vaisių. Ir ne tiek jau daug reikia šeimai žiemai. Penki maišai šeimai šakniavaisių. Prieš žiemą, vieną mėnesį skiri būtent šakniavaisių rinkimui. Visą mėnesį vaikštai ir renki. Surenki tris maišus.

O kad pereisi sandėliuodamas prie žemdirbystės, tai visai nebaisu, nes milijonus metų žmogus kažkodėl rankiojo ir neperėjo prie žemdirbystės. Tai kodėl dabar turėtų pereiti? :)

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė saulius » Pen Lap 22, 2013 12:05 pm

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė saulius » Pen Lap 22, 2013 11:18 am

O žiemą ką rankiot? Jeigu pradėsi ruošt atsargas žiemai, greitai suprasi, kad patogiau visko užsiaugint, mažiau rizikos. Riešutų būna ne kasmet, o sraigių žiemai neprisidėsi. Teorija gal ir graži, bet šiaurėj nelabai įsivaizduoju rankiojimą...

Re: Tą privalo žinoti kiekvienas žemdirbys!

Standartinė Laimis Žmuida » Pen Lap 22, 2013 10:49 am

Kad kaip tik atvirkščiai, jei nori būti rankiotoju, tai turi būt sėslus, nes svetimose nežinomose teritorijose nieko neparankiosi. Savoje teritorijoje, tai žinai kur varnalėšos auga ir jų gali atėjęs pasikasti net kai jų dar nėra nė ženklo pavasarį. Žinai kur grybai auga ir kuriuo laiku. Svetimam miške taip nepagrybausi, o čia - išbėgai ir susirinkai. Taip pat su riešutais, jei žinai riešutyną, tai tik ten eini. Neini gi į mišką riešutauti, eini tik ten kur žinai, kad jų daug ir lengva surinkti.

O štai klajojimas atsirado su medžiokle, nes reikėjo eiti paskui savo medžiojamuosius migruojančius gyvūnus.

Gamtoje įvairūs gyvūnai turi savo teritorijas. Žmogus irgi gali turėti savo teritoriją. Nebūtina ją uždokumentuoti popieriuje ir vadinti nuosavybe, bet gyventi savo teritorijoje kur tu išgyvenai anais metais ir žinai, kad lygiai taip pat galėsi išgyventi šiais metais panašiai elgdamasis, tai labai geras variantas. Jei nebus TAVO teritorijos, tada gali kas nors kitas ateiti ir susirinkti visus tavo riešutus iš kurių tu praeitais metais taip gerai išgyvenai. O jei tai TAVO teritorija ir niekas nesikiša, tada esi saugus dėl maisto.

Kodėl rankiotojas turėtų tapti žemdirbiu? Tai gal grįžęs į medžioklę vėl taps žemdirbiu? Juk yra labai gerai - gamta už tave viską užaugina, tau reikia tik susirinkti. Tai kam augint? Vat, jei nebeturi reikiamos teritorijos iš kurios praminti, tada taip, tampi daržininku, atsitveri kur tavo ir augini mažam sklype, bet intensyviau.

Į viršų

cron