Kur išmintingiau kurtis?

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Kur išmintingiau kurtis?

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė lauztuvas » Pir Kov 16, 2015 4:17 pm

Zmones gali gyventi ir mieste ir kaime o toliau tai jau pagal poreikiu

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė saulius » Tre Kov 11, 2015 10:13 am

Pirmiausia, lyginant miestą ir kaimą ir galvojant kur geriau gyvent, reikia įvertint savo poreikius. Žmonių poreikiai labai įvairūs, bet jų realizavimas sukelia malonumą, o ne realizavimas- nemalonumą. Iš tokių primityvių malonumų ir nemalonumų susidaro vadinama gyvenimo kokybė. Jeigu savo poreikius geriau gali realizuot mieste- tai geriau gyvent mieste, jeigu kaime- tai kaime.
Jeigu norima "bėgt" iš miesto į kaimą arba atvirkščiai, reikia įsivertint savo tikrus poreikius. Pvz.: ką darytumei, kuo užsiimtumei, jeigu nereikėtų rūpintis pajamomis, pragyvenimu ir pan. Tiesiog įsivaizduoji, kad esi didelis ponas ir gali gyvent savo malonumui. Kuo užsiimtumei tokiu atveju? Ir jeigu tie užsiėmimai labiau susiję su miesto gyvenimu- geriau gyvent mieste, jeigu su kaimo- kaime.
Taip pat reikia įvertint vaikų poreikius. Ypač socialinius. Dabartiniais laikais lengviau jie tenkinami mieste. Jeigu kaime vaikai nepatenkins savo bendravimo poreikių, t.y. nebus reikiamo bandraamžių ir nebendraamžių rato, kad būtų pilnai realizuoti visi bendravimo poreikiai- kaimas vaikams bus ne mielas ir anksčiau ar vėliau jie pabėgs į miestą. O ir daugiau poreikių jie turi, ne tik bendravimo. Ir kuo didesni- tuo jų daugiau. Prisimenam gi masinius jaunimo bėgimus iš kaimo į miestą- mieste daug jaunimo, barai- restoranai, laisvesnis elgesys ir t.t.- jaunimui to reikia ir niekur čia nedingsi, galima slėptis po dorovių užuolaidomis, bet prigimties tas nekeičia. O ir darbas mieste lengvesnis, atidirbai valandas ir laisvas, jokios atsakomybės.
Dabar dažnai bėgama iš miesto į kaimą dėl "ekologinės" mados arba prisirašymo į kokią anastasininkų sektą. Na, parašyta, kad reikia kaime gyvent- pirmyn, lekiam, o ten jau matysim. Ir lyg logiška viskas: kaime švaresnis oras, geresnis maistas, erdvės daugiau. Ir dažnai žmonės ant to pasimauna. Atvažiuoja į kaimą- depresija ima. Bando dar kažką vaidint (nu kaipgi apsidurninsi prieš kitus, ypač jeigu sektantas), šypsenas durnas nustatinėt, atseit viskas labai gražu, sotu ir laiminga. O priežastis tame, kad mūsų prigimtis "neatpažįsta" nei švaraus oro, nei savo maisto, nei padidėjusios erdvės. Protu suvokiam, kad tai yra gerai, bet protas - dar ne viskas. Yra dar vadinama pasąmonė, kurioje įrašyti prigimtiniai poreikiai. Kai jie netenkinami, būna dvi išeitys: arba susitaikyt su padėtimi (taip elgiasi didžioji dalis populiacijos ir visi sektantai), atseit, taip reikia ir nieko čia nepadarysi (prisiminkit kokius veganus, kurie vaikus žole šeria), nes "taip yra geriau"; arba ieškot variantų, kaip tuos poreikius patenkint.
Prigimtinių poreikių nėra tiek daug ir visus juos galima suvest vos į keletą sąlyginių pozicijų, viena iš kurių, grynai žmogiška- "medžioklė" pačiu plačiausiu savo pasireiškimu, ir su kabutėmis, ir be kabučių. Tai ir vis naujų įspūdžių medžioklė, ir tiesioginio maisto, ir naujų vaizdų, ir naujų potyrių, ir naujų daiktų, ir naujų žinių, atradimų, rezultatų ir t.t. Tai vienas esminių dalykų, kurie "veža". Šis instinktas formavosi labai ilgai ir susiformavo labai seniai. Jo esmė labai rimta- protėviams visi nauji dalykai reiškė didesnes išgyvenimo galimybes. O dabar jis reiškiasi įvairiausiose sferose.
Tai štai pagal šitą instinktą galima nesunkiai įsivertint: ką "medžiosit" kaime? Ir ar ten medžioklė bus perspektyvesnė, nei mieste? Ar ten tam bus geresnės sąlygos? Arba atvirkščiai- ne kaime, o mieste. Iš čia aišku, kad rutina, kuri miestiečius netgi dažnai pavilioja (pvz. savas maistas, daržų ravėjimas, gyvulių šėrimas ir pan.), neduos reikiamų "medžioklės" potyrių ir vienas pagrindinių instinktų bus nepatenkintas. Jeigu jau kaimas- turi būt arba kūrybinė atmosfera, kažko vis naujo siekimas, kuo daugiau "medžioklės" malonumų, arba neišvengiama degradacija.
Prirašyt čia galima daug- toliau socialiniai dalykai ir t.t. ...

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė zoot » Pir Kov 02, 2015 11:46 pm

:D Pirmas toks minusas kad imi per langą žvalgyti jeigu pravažiuoja kokia mašian ir tai automatiškai darai.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė Ernestas.A » Pir Kov 02, 2015 6:14 pm

Mama Smilga, paskaitykite šitą straipsnį http://www.sarmatas.lt/05/ar-man-reikal ... va-sodyba/ Čia gan smulkiai aprašyti pliusai ir minusai įsikuriant sodyboje. Ne su viskuo galima sutikti, bet nemažai tiesos.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė Mama Smilga » Pir Kov 02, 2015 3:30 pm

"Šiaip reikia labai gerai pagalvot prieš keliantis į kaimą, jeigu jau į tai linksta. Nėra čia tos romantikos, apie kurią viešai šneka ir mūsiškiai "naujai iškepti" ūkininkai, mandagiai nutylėdadami kaip yra iš tikrųjų. Žinoma, čia daug privalumų, bet dar daugiau rūpesčių."

Gal gali plačiau apie minusus?

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė saulius » Pir Kov 02, 2015 2:56 pm

Maryte, taip, bet jeigu kalbėt apie realias pajamas, kai žmogus jaučiasi oriai, o ne taupo telefono sąskaitai apmokėt, tai iš ūkio realu tik tada, kai didelės gamybos apimtys. Joks hektarininkas tokių pajamų iš žemės nepadarys. Išskyrus atvejus, kai užsiima kažkuo labai netradiciniu ar yra didelis meistras, kaip koks A.Kuznecovas. Tokių žmonių ant pasaulio vienetai. O Dovilės ir Almanto pajamos ne iš kaimo, kaip suprantu. Manto pajamas iš ūkio pajamomis kol kas būtų sunku pavadint. Tokie pinigai mieste uždirbami daug lengviau ir paprasčiau.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė Mama Smilga » Pir Kov 02, 2015 12:55 pm

Mes juk vaikus auginome irgi vienkiemyje, bet ištiko tokia laimė, kad po poros metų netoliese įsikūrė viena draugų šeima su vaikais, po keleto - dar viena. Tad puikiai išėjo, kad net pirmagimiai turėjo jau "paruoštus" draugus, kai atsirado poreikis (iki trejų metų poreikio praktiškai nebūna). Vaikai užaugo labai skirtingų charakterių. Vieni - be galo komunikabilūs, net traukiny per vieną kelionę krūvą draugų susiranda, kiti - tikrai būtų gavę psichikos traumą valdiškame darželyje.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė zoot » Pir Kov 02, 2015 11:04 am

Iki 7 m kaime augusiius vaikus mieste po to visi musa.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė MaryteN » Pir Kov 02, 2015 10:50 am

Jeigu šeimoje bus keli vaikučiai, tai iki 7 metų gerai ir kaime. Po to prireikia bendravimo su bendraamžiais. Daug pavyzdžių mačiau, kai po 7 metų keliasi arčiau mokyklos, bent jau ne vasaros sezonui. Gerai mokyti namuose, bet kuris gi iš tėvų atranda tam laiko ar kantrybės? O tėveliai susigalvoja pajamų ir kaime. Dovilės, Almanto, Manto ir Linos pavyzdys.

Re: Kur išmintingiau kurtis?

Standartinė lugne » Pir Kov 02, 2015 9:06 am

Bandymų keliu apsispręs. Nebūtinai juk iš pirmo karto apsistot ir viskas. Žmogus ne medis, jei blogai visada galima išeit ieškot toliau. Tegul patys apsisprendžia ir nebūtina tam sprendimui suteikti "viso tolimesnio gyvenimo svarbos".
Labai svarbu surasti savo vietą, kur gerai jautiesi ir tai net netelpa į miesto ar kaimo rėmus, tai tiesiog vieta, kur gera gyventi. To ir linkiu - surasti, ir nebūtinai iš karto ;)

Į viršų

cron