Durpės

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Durpės

Re: Mulčias

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Gru 02, 2010 2:42 pm

Durpes naudoti yra nusikaltimas prieš gamtą, nes jos iškasamos sunaikinant pelkes, o sunaikinus pelkes prasideda potvyniai, globaliniai atšilimai ir kitos negerovės. Durpėms tikrai ne vieta gamtinėje žemdirbystėje. Pjuvenos jau švelnesnis produktas, nes medžiai auga žymiai greičiau negu pelkės. Be to medieną žmonės vis tiek šiuo metu naudoja ir negali be jos apsieiti, o be durpių kasimo ir pelkių niokojimo laisvai galima apsieiti.

Tiek durpės, tiek pjuvenos gamtinėje žemdirbystėje nerūgština dirvos, nes yra ne į ją įterpiamos, o padedamos ant viršaus. Rūgština truputį, bet rūgština tik patį paviršių, kas pavyzdžiui labai tinka braškėms, o gilesnių sluoksnių nerūgština.

Re: Mulčias

Standartinė RolandasL » Ket Gru 02, 2010 1:46 pm

Visur rašo, kad medžio drožlės(ypač spygliuočių), durpės stipriai rūgština dirvą. Tai čia su šia problema susiduria tik tradicinė žemdirbystė? Kaip supratau naudojant gamtinės principus žemė nerūgtės? Bet juk ir natūraliose gamtinėse ekosistemose būna rūgščios ir net labai dirvos.

Re: Mulčias

Standartinė saulius » Ket Gru 02, 2010 11:53 am

Šarmint nereikia, pačios pasišarmina besivėdindamos. Bet su GŽ kaip ir nesiderina... Bent jau su mano požiūriu. GŽ- ne agrotechnika, o daugiau pasaulėžiūra. Apie ją mes mažai kalbam, bet tik dėl to, kad nelabai dar yra su kuo kalbėt ;) . Trumpai sakant: pats durpių išgavimas nesiderina nei su GŽ, nei su sveiku protu.

Durpės

Standartinė RolandasL » Ket Gru 02, 2010 12:58 am

Sveiki,
noriu paklausti jūsų nuomonės apie mulčiavimą durpėmis.Produktas natūralus, kaip ir derinasi su gamtine žemdirbyste:) Tikriausiai logiškiausia būtų mulčiuoti šviesias, mažai mikroorganizmų suskaldytas. Šiose durpėse net 70 proc nesuskaldytos organikos. Ir kaip su jos rugštumu ar reikia šarminti?

Į viršų

cron