Kaip išsiversti be medžioklės?

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra ĮJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS
Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Kaip išsiversti be medžioklės?

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė vigintas » Sek Gru 26, 2010 10:51 pm

Taip gyveni ant tvirtos materializmo bazes ? ar as klystu ?
As ir kalbu apie prasimaitinima, ne pramoga :) Bet vilaki medzioja ir pramogai, ir kartais uzsiima genocidu, pas mus kartais naikina visas lapes is eiles savo ir artimiausiuose plotuose, kitur kojotus... Kartais naudoja labai sudetingas karo strategijas... Ar tu prilygini vilkus bakterijoms, pagal intelekta ?
O kodel vilkai kartais atvaro stipru briedi, o ne jaunikli ? Juk is idejos jiems lengviau jauniklius isnaikinti... juk jaunikliai silpniausi....
Beje kaip tik mokslininkai ir irode, nezmoniskais eksperimentais kad vilkai ir uztikrina sveikas stirnu ar elniu bandas...

O tu su ietimi, nusmegsi ta kuri nutykosi... tu juk nevesi aktyvios medziokles ir gainiojimosi .....

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė saulius » Sek Gru 26, 2010 10:13 pm

Ar tuo esi toks tikras ?

Taip.
Kuom skiriesi nuo sapiensiniu medziotoju, kurie atseit reguliuoja populiacijas ?

Šiuo metu nemedžioju plačiąja prasme. O kalbam apie tokią medžioklę, kuri yra gyvenimo šaltinis, o ne laisvalaikio paįvairinimas.
Vilkai naikina silpnus ir sergancius, o tu juos moki atskirti ?

Aš tai moku, bet vilkai nemoka, jiems ir nereikia ;). Kažkada žmonės sukūrė dievą pagal savo paveikslą, o dabar vilkus bandysim prie jo pritempt? :D. Vilkai nenaikina, vilkai- maitinasi. Geras medžiotojas daro tą patį. Vilkai nieko neatskiria ir apie tai negalvoja, jie gaudo tą, ką lengviausia pagaut. Jei vilkų gauja šiaurėje medžioja elnius- dažniausiai natūraliai jiems tenka silpni arba jaunikliai (sveiki), jei gaudo žiemą bebrus- patenka tas, kuris tuo metu buvo trobelėj, nepriklausomai nuo jo sveikatos. Jei gaudo peles- nesirenka sveikų ar nesveikų. Jei medžiosi ietimi- veiks tie patys dėsniai ;).
Ar tau tokie medziotojai patinka paciam?

Ne.
Vilkai zino apie miska zymiai daugiau nei visi mokslininkai ir prijauciantys jiems

Čia toks vaizdingas pasakymas. Jiems nereikai nieko žinot, jie gyvena natūraliai.

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė vigintas » Sek Gru 26, 2010 9:38 pm

Sakai virsutinei mitybos grandziai priklausai ???? Ar tuo esi toks tikras ?
Jei nieko neduodi o tik imi, kas tuomet esi, kuom skiriesi nuo tu sapiensu kurie gyvena principu -"skaniai paesti, saldziai pasikti ir giliau ikisti" ?
Kuom skiriesi nuo sapiensiniu medziotoju, kurie atseit reguliuoja populiacijas ????? Ar tau tokie medziotojai patinka paciam? Vilkai naikina silpnus ir sergancius, o tu juos moki atskirti ? Vilkai zino apie miska zymiai daugiau nei visi mokslininkai ir prijauciantys jiems :)

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė saulius » Sek Gru 26, 2010 7:52 pm

Žmogus priklauso viršutinei maisto grandinės grandžiai ir yra visaėdis, panašiai kaip meška. Ir taip pat kaip meška aš neturiu galvot, ką galiu duot mainais. Jei nagrinėt atidžiau- surasim daug "mainų". Tai ir tas pats gyvūnų populiacijų "sveikatinimas"- plėšrūnų užduotis, ir augalų platinimas- viena iš vaisėdžių užduočių, ir dalyvavimas miško medžiagų apykaitoj (valgau- šiku), ir naujų nišų sukūrimas žmogaus gyvenvietėse- įprasti visaėdžio mainai ekosistemoje. Gamtos dėsniai nėra lengvaūi suprantamas ir paaiškinamas dalykas, mes matom tik kai kuriuos fragmentus ir iš jų galim daryt kai kurias išvadas, bet nereikia įsijaust... Mes neturėtumėm sąmoningai rūpintis, ką duosim ir ką gausim- tai teorija, tiesiog turėtumėm gyvent natūraliai. Esam viena iš rūšių, kuri gali gyvent miške, istorija rodo, kad žmogus gali sugyvent su mišku. O sugyvenimo formų (ir, žinoma, abipusiai naudingų) yra daug...

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė vigintas » Sek Gru 26, 2010 7:11 pm

Dzin kas svarbu vilkui, vilkas misko nepakeis, o stai jei vilkas pasidarys nereikalingas miskui, vargu ar liks vilku :) Tada vilkui liks tik viena iseitis, eiti tarnauti zmogui. O man tarnai nereikalingi, labai jie jau vargina, uztai stiprus, nersus ir garbingi draugai labai geras dalykas, todel man patinka vilkai :)
O klausimas visai nera retorinis - tu juk planuoji imti is misko maista, rubus, siluma - o ka gali duoti mainais ?

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė saulius » Sek Gru 26, 2010 6:26 pm

Aha, čia rimtas klausimas. Ir jei aš (mes) ten nereikalingas ir man jis nereikalingas- jo tiesiog neliks. O tada jau ragai... mažėjant gyvybės įvairovei mažėja ir mūsų galimybės gyvent. Bet... vilkui nesvarbu, reikalingas jis miškui ar ne. Miškas jam reikalingas, būtinas. Jei mums bus būtinas (nepabėgant nuo temos- be medžioklės)- viskas bus gerai ;).

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė vigintas » Sek Gru 26, 2010 5:53 pm

Miskas be vilku apseiti negali, isigimsta ir isnyksta ju medziojamos gentys. O ar miskas gali apseiti be taves ? Tai nafig tu ten reikalingas ?

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė saulius » Sek Gru 26, 2010 5:27 pm

Bet zveriui butini zemdirbiai, nes kitaip isnyksta egzistencijos prasme :) Gamtoje viskas paprasta ir logiska , tai kam ieskoti sudetingu teoriju ir sudetingu atsakymu :)

O čia neaišku... Gal galima paaiškint?

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė vigintas » Sek Gru 26, 2010 1:56 am

Pagaliau kazkiek pradedu tave suprasti :) "Vilkas ieidamas i miska susilieja su misku, bet issaugo individualuma", vilkas geras medziotojas. Bet net tupiems siuolaikiniams eiguliams daejo, kad miskui reikalingos ir buveines, kur geriau nieko neliesti... ar tu manai tos vietos saugomos vilkams ar kitiems gyvunams ? Logika to nepaaiskina, to aplamai zodziais neisreiksti, tam egzistuoja specialios gamtos vietos, ar kada matei upel itekanti i kalna ? ar matei bala kuri sala nuo dugno, net salta ziema stovi vanduo ant pavirsiaus, tokios masinanciai keistos spalvos... senoliai tokia svietas vadina mirties sleniais, tenai suns uz pavadzio neitemsi, ten aplamai ziema vei knebuna zveriu pedu, nebent stipriausiu vilku vedliu ir labai retai zmoniu pedos... dauguma tenai labai blogai jauciasi... ten gamta ar dar kazkas paaiskina, atsako i rupimus klausimus, tik ne zodziais, zodziai labai grubus, riboti, beprasmiai...
Tu visai teisus zemdirbiui tu senu kariu menu neraikia, visai nereikia :) Bet zveriui butini zemdirbiai, nes kitaip isnyksta egzistencijos prasme :) Gamtoje viskas paprasta ir logiska , tai kam ieskoti sudetingu teoriju ir sudetingu atsakymu :)

Re: Kaip išsiversti be medžioklės?

Standartinė saulius » Šeš Gru 25, 2010 4:57 pm

Bet... medžiotojas ar žvejas, ypač primityvus, nesąmoningai užsiima "susiliejimo su aplinka" praktika. Ir tas, mano nuomone, palaiko jame sveikumo- t.y. cielumo, vientisumo pojūtį. Sėlinimas, laukimas, budėjimas- kur kas rimčiau, nei dabar taip populiarios "taikomojo dvasingumo" praktikos. Medžiotojas turi ištirpt aplinkoj, įtempt visus pojūčius, dingsta laiko pojūtis, lieka tik žodžiais nenusakomas vienumos pojūtis. "Aš" pradingsta. Aišku, po to vėl viskas grįžta į "normalias" vėžes. Bet kuo dažniau žmogus tuo užsiima, tuo jis sveikesnis- cielesnis, vientisesnis.
O žemdirbiui... juk to nereikia?

Į viršų

cron