Vaikai ir skiepai

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Vaikai

Post by zoot »

Valdas
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Lugne, apskritai atsakingi - su tuo viskas aišku.
Čia kalbu apie įstatyminę pusę. Vaikas taps luošas nuo skiepų - tai nebus pripažinta medicinine klaida. Nieko nenubaus, jokių nepriteis kompensacijų už gydymo išlaidas ar pan.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

O jums geriau nuo to kad kažką nubaus? Aš vis dar naiviai tikiu, kad daug blogybių padaroma tiesiog iš nežinojimo. Jie vaikas taps luošas nuo skiepų, belieka tik sau pačiam plaukus nusirauti, nes pasaulio nepakeisi, reikia išmokti jame gyventi.
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Vaikai ir skiepai

Post by Mama Smilga »

Aš iš tų, kurie mano, kad Dievas atlygins. Tad nereikalausiu nubausti. Ne su tuo žmogum ginčijatės.

Tiesiog noriu mamas perspėti - skiepytojai NIEKO NEBIJO! Todėl elgiasi beatodairiškai. Juridiškai jiems niekas negresia. Skiepai gi savanoriški.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Tiksliau būtų "privalomai savanoriški" ;)
Jurga Stoškutė
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Vaikai

Post by zoot »

Būtent laisvanoriškai privalomi. Gyvenime tai jau tampa norma,teisininkai su savo dalykine -teisine kalba ir darbais išsigimė.Visada mes turime teisę rinktis ir nesirašyti. Aš savo vaikams esu griežtai uždraudęs pasirašinėti be tėvų sutikimo,net į mokyklą buvau kviestas kad sūnus nesirašo..... ir net direktorės akivaizdoje jis pasakė kad neprivalau. Tas pats ir su tėvais,neprivalome rašynėtis,aišku jie tada nenori vaiko į darželį į mokyklą imti bet ir anie neprivalo taip elgtis.Pagrasinus advokatais ir diskriminacija kaip taisyklė atšoka.
Valdas
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Vaikai

Post by Jovke »

Bet kažkokie keturi pagrindiniai skiepai (ten nuo vejaraupiu, raupu ir pan.) juk yra reikalingi? Mus irgi nuo to skiepyjo ir esam sveiki. Plius, girdejau, kad kai tik vaikas gimsta, kazka jam ten iskiepyja. Tik idomu ka ir ar tai gerai?
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Tik gimusiam vaikui leidžia vit.K, gazdindami visokiais baubais, kad nukraujuos ir pan., taip pat skiepija nuo hepatito B pirmą skiepą (jį kartoja kelis kartus pirmaisiais mėn.) Taip pat trečią parą ima kraują iš kulniuko, kažkokių ten genetinių ligų tyrimui, jau užmiršau. Tai to vit.K bei šito tyrimo gimdant ligoninėj labai sunku atsisakyt, reikia būt gerai pasikausčius.
Daug vaikų ir praėję visą skiepų programą vis dar įsigudrina išlikt sveikais, o vėjaraupiais mes sėkmingai sirgom, pavaikščiojom "zelionke" išteplioti ir tiek.
Jurga Stoškutė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

O įdomiausia, tai kai iš pradžių teigia, kad neleisti to vit.K yra labai pavojinga, nes nesusiformavę kraujagyslės gerai, bus per didelis pralaidumas ir pan. Kai paklausi, kokiam procentui naujagimių pasireiškia tas pavojus, atsakymo nėra - juk leidžia visiems, tai iš kur gali būt tokia statistika. Dar gazdins naujagimių gelta, daugiau jau neprisimenu. Čia kaip ir kitur - viską reikia žinot pačiam. O tas žinojimas paprastas - tiesiog paklausi savęs -ar tą vit.K injekciją gamta sukūrė, ar farmacijos biznis ir viskas sutoja į savo vėžes.
Tačiau nesistengiu Jovke tavęs įtikinėt, čia aprašiau savo patirtį ir savo požiūrį. Kiekvienas jį turim savitą ir visi jie teisingi ;)
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Vaikai

Post by Mama Smilga »

Atsisakymas geriausiai suveiks, jei bus iš anksto parašytas raštu dviem egzemplioriais(vieną pasiliksit sau). Tada neteks mikčioti. Ir jei pavyktų išreikalauti, kad jį priimdami užregistruotų, būtų ramu.
Post Reply

Return to “Sveikata”