Vaikai ir skiepai

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vaikai

Post by inga30 »

Jei Lietuvoje būtų priimtas juvenalinis įstatymas, galite netekti vaiko kaip "nepriežiūra"...
Tas irgi neramina, bet tai kolkas juk laisvas apsisprendimas, o atgaline data taikyt negalės.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by nawjia »

Kaip tik daug mąsčiau apie skiepus. Dabar kyla tokia nesiskiepijimo banga, grįžta primirštos ligos ;)
Tėvai, kurie ryžtasi vaikų neskiepyti prisiima didelę atsakomybę auginti juos išimtinai sveikus bei riziką, kad vaikai susirgs ar jų net neteks.

Aš čia nebandau sakyti už ar prieš, tiesiog jausdami madą bei teisingą gyvenimo kelią, neturime pamiršti, kad teisingas kelias turi vykti ir toliau, ne vien skiepų atsisakymu (kas nesunku gal kai vaikas šalia, bet sunkiai įmanoma, kai vaikas mokykloje maitinamas duonomis bandelėmis ir šildytais maisto skonio gaminiais), bet ir visu gyvenimu.

Kaip sakiau, dabar kilusi neskiepijimo banga padeda toms ligoms plisti (na juk gž filosofija gyvena ne tiek ir daug žmonių, visi kiti toliau sėdi narveliuose ir gyvena kaip gyvenę), todėl rizika dar didėja.

Kokia rizika didesnė - kas dabar pasakys? Sklando įvairiausi gandai ir įtarimai, bet negali žinot kiek jie teisingi, kiek patikimi....

Tad čia aš nei už, nei prieš, tik jaučiau pareigą įspėti, nes įtariu, kad apimti teisingo gyvenimo euforijos neįvertinam atsakomybės ir rizikos :)
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Vaikai ir skiepai

Post by saulius »

O stabligė irgi labai susijusi su bendra organizmo būsena. Ne vinyse jos priežastis.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by nawjia »

Taip, tikrai ką tik gimusio kūdikio skiepijimas neduoda daug naudos.
Turbūt jeigu jau, tai skiepai prasmingi kuomet vaikas pradeda bendraut su daug svetimų vaikų - daržely, mokykloj....nors vyresnis brolis ar sesė lygiai taip pat gali parnešti namo dovanėlių.
`šėršė lia fam`
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Vaikai

Post by inga30 »

Nawja , bet lygiai taipat tuo tbc serga ir pasiskiepija, tai kam tie neurotoksinai bereikalo.
Betkoks skiepas berods neamžinas, o kiek pervakcinuoja pasibaigus skiepų galiojmiui ir kažkaip nėra tų stabligės ar dar kokios ten epidemijos.
Hepatito b skiepas nemažai europos šalių jau išbrauktas iš privalomų.
Taip rizika visada yra , bet jai ta rizika beveik vienoda , tai geriau neskiepyt gal negu apturėti šalutinius poveikius vakcinos nors jie nėra dažni, bet visada yra tikimybė.
Aš pvz. sergu labai reta ir baisia autoimunine liga , ir kai pasakė klinikose tai kokia savaitę galvojau, o kodėl blemba man, juk tikimybė buvo ja susirgti tokia menka, bet padedant sauliui homo sanitus unimediui horai ir kitiems jau daugiau kaip metai negeriu vaistų jokių ir kolkas viskas stovi vietoj, tad manau kad labai norint galima daugka isigydyt, tik reik nuo mažens gal kuo mažiau tručinti organizma. Neviena straipsnį skaičiau siejantį vakcinas su autoimuniniais susirgimais, o aš gavęs visas vakcinas pagal plana ir žinok kas nuo ko.
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Vaikai

Post by supermaximum »

Man tai užkliūna vienas dalykas visur...
Kad būna atvirkščiai negu iš tikrųjų yra...
Ar kas nors sako, kur auga labai švarus ir turtingas maistingom medžiagom maistas? Parduodama skani ir kvvapni mėsa? Ar kas nors sako, kad va už metų chebra išsiimkit iš to banko shaibas, nes didelė tikimybė, kad bankrutuos...ir akurat bankrotas... Niekas niekada masėms neparodys ir nepasiūlys gero daikto...Jeigu sužinom kažką, tai iš nedidelių grupių suinteresuotų ieškoti ir atrasti žmonių.
Skiepai tas pats...jie masėms, o kur masė...svarbiausia mažiausios sąnaudos, užtikrintas pelnas (priverstinė vakcinacija) ir svarbiausia to pelno didėjimas (įbauginant liaudį tokiom ligom kaip kiaulytė, vejaraupiai ir t.t.)
Manau, mano mintis aiški :)
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Vaikai

Post by supermaximum »

Dar pridėsiu, kad rizika susirgti kažkokią tai liga, nuo kurios skiepijama yra turbūt net ne kelis kartus mažesnė nei žūti kelyje...netikit? paskaičiuokit atsitiktinio įvykio tikimybė :)
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vaikai

Post by Žibutė »

Vaikystėje sirgome visi ir vėjaraupiais, ir kiaulyte, ir nieko. ir gyvi, ir sveiki, ir visi vaikų turime iš mano kartos sirgusiųjų.
Kuo mažesnis vaikas - darželinukas ar pradinukas užsikrečia, tuo lengviau serga. Užtat imunitetas lieka visam gyvenimui.
Amerikoje vienu metu buvo madingi "vėjaraupių vakarėliai", kada vaikui susirgus, mamos vesdavo pas jį savo nesirgusius vaikučius, kad jie natūraliai apsikrėstų, bet pastaruoju metu tai išjuokiama ir draudžiama (na o kaipgi babkes "nusitręšti", jei vaikai patys imunitetą išsiugdys???)
Man tik skarlatina nežinoma, ir sako - pavojinga vaikams liga. Bet dabar juk antibiotikai veiksmingi...

Beje mano studijų laikais atsirado toks antibiotikas Kevzolis (ar Kevzolas), tada jis buvo laikomas pačiu stipriausiu pasaulyje antibiotiku, skiriamas ypatingai sudėtingais atvejais.
Dabar girdėjau kad jau jį skiria ir visiškai mažiems pupoms. Nieko nesuprantu... :(
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Vaikai

Post by saulius »

Gal ir neracionalu, bet galima paanalizuot vadinamą farmacijos ir medicinos "tikrąjį ketinimą", formulė juk aiški. Deklaruojama, kad skiepai ir aplamai medicina skirti sveikatos pagerinimui. Klausimas: ar dėl skiepų padaugėjimo ir medicinos išsivystymo žmonių sveikata gerėja? Ne. Ar trumpėja ligų sąrašas? Ne- vietoj išnykusios vienos atsiranda dešimt naujų (čia maždaug). Ar dėl vaikų skiepijimo ankstyvame amžiuje sergamumas nusikelia į vyresnį amžių? Irgi ne, visos ligos jaunėja.
Galima sakyt, kad skiepai ir medicina čia ne prie ko, kad sergamumo didėjimas priklauso ne nuo medicinos ir farmacijos, o nuo gyvenimo būdo, mitybos ir pan. ir tas bus tiesa, bet- kaip tada realizuojamas medicinos ir farmacijos ketinimas grinti žmonių sveikatą? Nerealizuojamas? Reiškia- tai melas, apgaulė, deklaravimas neatitinka tikro ketinimo?
O kas rezultate? Sergamumo didėjimas, ligų jaunėjimas ir, suprantama, didėjantis vaistų vartojimas, didėjantis spaudimas privalomai naudotis medicinos paslaugomis, ko pasėkoje- augantys farmacijos ir medicinos pelnai. Tikrą ketinimą parodo pasiekti rezultatai ir niekas daugiau (čia tinka visiems ir visur absoliučiai). Tai išeitų, kad medicinos ir farmacijos tikrasis ketinimas- sergamumo didėjimas, ligų jaunėjimas ir augantis pelnas.
Ne, tai ne sąmokslas, tiesiog kiekvienas dirba savo darbą: medikai su farmacininkais daro biznį (jiems gi irgi savo vaikus reikia maitint), o paprasti žmoneliai yra to jų biznio "melžiamos karvės".
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Vaikai

Post by lugne »

Ne, tai ne sąmokslas, tiesiog kiekvienas dirba savo darbą: medikai su farmacininkais daro biznį
Galiu tik patvirtinti šitą teiginį. Kažkada dirbau vaistinėj. Kartu su manim dirbo viena mergina, neseniai baigusi farmaciją ir šventai tikėjusi, kad dirbdama šį darbą ji padeda žmonėms. Bet dirbantiems buvo privalomos "paskaitos", t.y. pati tikriausia reklama, kurias organizuodavo farmacinės kompanijos. Maždaug, jei parduosit tiek ir tiek mūsų kokio nors vaisto, gausit dovanų kokį nors daiktą, bilietų į renginius, ar kelionę ar pan. Ji bandydavo per tas "paskaitas" klausinėti profesinių dalykų, bet niekas į jos klausimus rimtai neatsakydavo. Supratus, kad visa dabartinė farmacija yra tik pelningas biznis, ji beveik išprotėjo, darbe "darydavo visokias nesąmones", neparduodavo vaikams vaistų "nuo temperatūros" ir pan., kol vieną dieną ją išmetė. Bet visam didžiuliam vaistinių tinkle ji tokia buvo tik viena, bent jau aš daugiau nepažinojau. Visi kiti lengvai įsiraukdavo į smagų žaidimą - "parduok - laimėk".
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Sveikata”