Kaip nesugadinti GŽ maisto

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by S1mas »

Labai žmogus sunkiai apsieina neauklėjęs kito... Labai sunkiai. Viena iš gilesnių programų yra auklėjimo programa. O jau ką reiškia vien malonumas efektingai atrašyti - pajausti tą trumpą teisumo jausmą. Mmmm, pasaka, ar ne?
Baikit. Nėra tame prasmės.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by laisvas kaimietis »

Asmeniškumai ir santykių aiškinimasis ir nepagarba kitiems forumo dalyviams kažkodėl tapo labai dažnu reiškiniu mūsų forume. Paskui moderatoriai trina beprasmius, įžeidžiančius, ne į temą parašytus pranešimus ir turinys išsidarko, nebelieka nuoseklumo ir t.t. Kam viso to reikia? Kodėl manom, kad kitiems yra įdomu skaityti kažkieno rietenas?
Jei neturit ko NAUDINGO parašyti, tai geriau NERAŠYKIT NIEKO, bent jau neteršit forumo.
Žilvinas Žurauskas
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by nawjia »

Nu gerai, jūs teisūs, nereikėtų.

Šiaip aš už švarą, bet ne sterilumą - juk mes ne robotai.
`šėršė lia fam`
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by supermaximum »

Čia juk paplepėjimai ne į temą, nieks neverčia čia kažko skaityt ar neskaityti...Sutinku su Nawija...aš taip pat linkęs į normalius argumentus, o ne kas Jūs be peilio ir pan... O kas kiti be peilio...Diskutuoti reikia mokėti, ir priimti kito nuomonę jei ji pagrįsta irgi reikia mokėti... Jei niekuom nepagrįsta, tiesiog į tokį postą galima nereaguoti, bet netrinkit lauk..Juk čia būtent ne į temą..Moderatoriams stiprybės, kantrybės ir taip pat tolerantiškumo šiek tiek...Jus ne Dievai :)
Vygintas gerbiu Tavo žilą galvą, bet kartais irgi norėtųsi argumentų rimtesnių, o ne tik apie Hitlerinę Lietuvą, ar Panasonic gamyklos saugos instrukcijas...
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by pirtininkas »

Man irgi būtų įdomu . Kaip tu valgai moliūgą. Gerų dantų reikia cielo moliūgo žievei pragraužt
o kam ją graužt? trinktelėjai į žemę - gabalai pasklido - kramtyk. o vynuogių, mėlynių, grybų net mėtyti nereikia - jamk ir kramtyk. tuo tarpu joks žmogus savom kojom elnio nepavys - kad ir koks alkanas bebūtų. net zuikio nepagautų. o gal kas bandėt perkast jaučio odą? turbūt nelabai pavyko? ne?
Kai seilės tįsta iš alkio, bet įsitikinimai neleidžia...tenka save kažkaip atgrasinėti?
keisčiausia kad žaliavalgiaujant ALKIO NESIJAUČIA - bent jau tokio kokį jaučia lavonėdžiai (žinau ką sakau - pats toks buvau ir dar dabar kartais prisilavoninu - ne todėl kad norėčiau o dėl to kad tingisi atsikalbinėti ... kolkas) - žaliavalgiaujantis žmogus gali vieną dvi dienas aplamai nevalgyti ir net nepastebėti to - tiesi“g net nesinorės. suveikia labai įdomus efektas - kai matai maistą (o ne lavonieną) - tai ir pavalgai (jei norisi), o jei nematai - tai ir net nesinori valgyti.

maža to - jei valgai daržoves ir vaisius ("neaptermintus"), tai gerti APLAMAI NESINORI . aišku su sąlyga jei nedirbi labai daug prakaito reikalaujančių darbų (pvz pirtinant daug prakaituoju ir daug geriu)
Štai vis kartojamas "argumentas" - be įrankių nepavalgysit. O jūs be rūbų čia išgyvensite? Be įrankių lysves susikalsite, namą susiręsite, vandens pasišildysite, kojines nusimegsite, knygą parašysite/paskaitysite, forume padiskutuosite, ugnį susikursite, lietų, sniegą ištversite, daržovę nusilupsite, vandens atsinešite?...ir t.t. ir pan.
namą be įrankių ... gal ir nelabai, tačiau kas gamtoje su kokiais įrankiais namus statosi? bet nenukrypkime nuo temos - MAISTO - gamta taip surėdyta kad kiekvienas gyvis yra FIZIOLOGIŠKAI "pritaikytas" savo maistui - katės (tigrai, liūtai ir tt) turi nagus savo maistui sugauti , dantis tam maistui plėšyti (tiesa - kramtyti negali- tik plėšyti ir ryti), arkliai neėda mėsos - neturi nagų kad sulaikyti kokį žvėrį - jie "pritaikyti" ėsti žolę, o ožkos "pritaikytos" ėsti visokias šakeles - ir tt ir tp - viena bendra - VISI NENAUDOJA jokių papildomų įrankių - tik savo kūno dalis kurios pritaikytos tam maistui. todėl MAISTU vadiname tai kas GAMTOJE IŠAUGA, mums PRIENAMA (nereikia per stepes vaikytis) - PRIEINAMAS MAISTAS , kurį žmogus gali valgyti nenaudodamas instrumentų (kuris malonus pažiūrėti, maloniai MUMS kvepia, ir SKANUS ragaujant). visi medikai pasakys kad tokias daržoves, uogas ar vaisius VALGYTI SVEIKA, tačiau paradoksas - MAITINTIS jais (anot jų) NEGALIMA.....

tarp kitko - nepatikėsit - mandariną nusilupu be įrankių, morkos neskutu - užtenka smėlį ar žemes nubraukti, riešutus rankose skaldau, kopūstą , agurką, kaliaropę , pomidorą ir taip be nieko sukramtau...... T y svarbiausia ne tai ką konkrečiai valgau, o KRITERIJAI pagal kuriuos nustatau kas man MAISTAS, o kas - ne.
tai vat pasikartosiu - MAISTAS turi atitikti sekančius KRITERIJUS:
- PRIEINAMUMAS - aš fiziologiškai turiu turėti galimybę pasiekti ir pasiimti tą gamtoje užaugusį maistą (pvz - žemuogė, pomidoras, morka)- zuikio ar briedžio aš nepagausiu kad ir kiek paskui jį lakstyčiau.
- MALONUS mano juslės organams - malonu pamatyti , užuosti, pajausti skonį . pvz tie kraujais išsiterlioję vaikai ir tas elnio lavonas man kelia PASIŠLYKŠTĖJIMĄ . nors ir dažnai padėdavau pjauti kiaulę, tačiau man tai niekad nesukeldavo malonumo.
- maistas neturi sukelti gailesčio - pvz - mandarinas ar obuolys man nesukelia gailesčio, o zuikio ar veršelio man GAILA - nesinori jo užmušinėt ir sėdėt to veršio kraujo klane.... ar jūs girdėjote kad sodininkui būtų gaila valgyti obuolius nuo savo užaugintos obels, tačiau turiu pažystamą "mėsėdę" kuri negali papjauti savo užaugintų triušių.....


na ir dar vienas kriterijus - maistas neturi sukelti man problemų - nei su sveikalta (neturi atsirasti blogo kvapo iš burnos, dantys po valgymo turi likti švarūs, neturi gesti dantys, neturi augti viršsvoris ir tt jau nekalbant apie kitas ligas), nei su laiku - maisto "ruošimas" neturi užimti laiko, pavalgus neturi jaustis "nuovargis" , nereikia plauti indų ir tt ....
Dar kartą pakartosiu, įrodymai ir argumentai yra įdomios diskusijos esmė. Juos labai verta būtų išdėstyti vienoje vietoje kaip PRO ir CONTRA.
tai ir duodam argumentus - pas mėsėdžius žandikaulis "nevaikšto" į šonus, nėra plokščių krūminių dantų, žarnynas ilgis proporciškai kūno ilgio - labai trumpas viso labo 2.5-3 karto ilgesnis nei kūno ilgis, tuo tarpu pas žmogų nėra tokių nagų kad sugauti "mėsą", nėra tokių dantų kad perkąsti odą, žarnynas DEŠIMT KARTŲ ilgesnis nei kūno ūgis.
jums tai ne argumentas?
net jei ir sakau kad braškių (na gerai - žemuogių) valgymui nereikia įrankių - užtenka jas pamatyt, nuskint ir įsidėt į burną - jūs juk nepuolate įrodinėt kad to negalima padaryt, nepuolat įrodinėti kad galite savo rankomis pagauti alternatyvų maistą - upėje plaukiojančią antį bei sugebėsite perkasti jai pilvą ir suvalgyti žarnas (kaip tai daro mėsėdžiai)- jūs nukreipiat temą apie kompiuterius ar namus ir kitokius dalykus.
tai apie kokias diskusijas gali eiti kalba? aš jums pasakoju apie maistą valgomą be įrankių, o jūs "atremiate" savo "geležiniu argumentu" kad tas maistas netinkamas nes "internetu be kompiuterio (įrankio) nepasinaudosi"......
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by pirtininkas »

Visi tie lozungai ir idejos, kad maitintis reikia nedaug, zaliai ir panasiai turi labai rimta socialini aspekta.
kodėl jūs keliate tokius "lozungus" , kad "maitintis reikia nedaug" o gal matėte kas tokius lozungus kabina?

pvz - aš išsakiau ne lozungus o statistinį maisto poreikį kokį aš pats jaučiu - maisto nei daug nei mažai tiesiog tiek kiek norisi valgyt- to maisto yra suvalgoma tiek kad nekreiptum dėmesio į valgymo procesą - jūs juk nekreipiate dėmesio į savo kvėpavimą dienos metu, taip aš nekreipiu dėmesio į valgymą - valgymas man "neužima laiko" - aš neleidžiu laiko ruošdamas maistą, neeikvoju laiko ir vandens plaudamas indus (tiesiog nenaudoju indų) - ir tai jokie ne lozungai, o paprasčiausio gyvenimo būdo aprašymas.

toliau - dar vienas įdomus efektas - žaliavalgiaujant kitaip jaučiasi lauko temperatūra - jei seniau prie 14-15 laipsnių man nuogam buvo šalta, tai dabar tokia temperatūra (jeigu vaikštau o ne valandą prie kompo sėdžiu) visiškai maloni - nesijaučia vėsumos.

maža to - vieną kart pirtinau niekam tikusioje pirtyje - sušalau į ragą - tirtėjau visą naktį - negalėjau sušilt- seniau po tokių "išdaigų" būdavo garantuota liga trys-keturios dienos temperatūra apie 39-40 laipsnių, o šį kartą tik sloga ryte buvo, kuri po pietų ir praėjo..... jokių vaistų negėriau...
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by Žibutė »

Pirtininke,
O tu visada toks piktas ir netolerantiškas buvai ar tik pastaruoju laiku, kai mėsos nebevalgai?

Anksčiau forume į Tave atkreipiau dėmesį kaip į labai jumoro stygiumi nesiskundžiantį žmogeliuką, dabar to nebesimato :roll: tapai kažkokiu pikčiurna (ir perdaug žaliavalginiu fanatizmu postai dvelkia)... :? Absoliutus nepakantumas KItokiems.

Tadas Lomanas irgi žaliavalgis, gaila kad forume nebebūna. Senokai nesimatėm. Bet Toltikas gal nepasidarė toks pikčiurna?

O dėl signalų apie alkį nebuvimu nesidžiauk labai. Tai labai blogas dalykas. Ir labai labai sunkiai ištaisomas.
Gaila kad tai suprasi tik po kelių metų...
Organizmas tokiu pavidalu siunčia signalus, kad kūnas su sąmone/pasąmone nebesusikalba refleksų pavidalu (dingsta alkio pojūtis ir tai signalizuojantys kūno simptomai). Bet gana greitai gali prasidėti visa virtinė ligų...
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by pirtininkas »

Man labiausiai tas žodis lavonai patinka

Kai seilės tįsta iš alkio, bet įsitikinimai neleidžia...tenka save kažkaip atgrasinėti?
lavonai - žodis kaip žodis. lavoniena- irgi vadinkim daiktus savais vardais - tai negyvo padaro palaikai (ar jų dalys)

KITAS NIUANSAS - nereikia savęs "prievartauti" - drausti sau vartoti kad ir tą pačią lavonieną, gerti alkoholį ar ryti krakmolą - tiesiog su laiku ateina suvokimas kad žmogaus ligos (beveik visos) iš tikrųjų yra nuo netinkamo maisto. ir atėjus tam tikram laikui Jūs atrandate bei suvokiate TĄ TEISINGĄ MAISTĄ - tada lavoniena nustoja būti geidžiamu dalyku - galvoje "apsiverčia šriūbykai" - pradedate suvokti kad valgydami lavonieną įsileidžiate į save problemas , "nervus" ir ligas, kad tai - ne jums skirtas maistas, ir kad jūsų organizmas nori GYVO maisto - obuolio, kriaušės, braškės ir tt. o su laiku pasikeičia receptoriai gyvas maistas pradeda kvepėti daug skaniau, atrasite krūvas skonio atspalvių, tuo tarpu alkoholis pradės kelti vėmimą, o suvalgius lavonienos po poros valandų nei iš niekur atsiras sloga....
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

Apie žarnyno ilgį paskubėjai. Svarbiau ne koks jo ilgis, o storojo ir plonojo žarnyno santykis. Šiuo atveju svarbiau, nes niekas nesako, kad žmogus- mėsėdis plėšrūnas, jis yra visaėdis, didžioji žarnyno dalis (plonasis) virškina baltymus, o mažoji (storasis)- angliavandenius. Vegetarai mėgsta nutylėt šiuos dalykus, pasidomėk. Dantų sandara taip pat ne žolėdžio, o visaėdžio. Žmogus iš prigimties tikrai ne medžiotojas, o rankiotojas. Rankiojant šiltame klimate galima prisirinkt daug moliuskų, vabzdžių, jų lervų, kiaušinių ir pan., ką daro žmogbeždžionės. Pirmieji humanoidų akmeniniai įrankiai Olduvajaus slėnyje rodo, kad jų paskirtis buvo skaldyti kaulus, krapštant iš ten delikatesus- kaulų smegenis (paragauk- nepasigailėsi). taigi, žmogus neaplenkdavo dvėselienos, nes medžioti dar nemokėjo. Medžioti pradėjo vėliau, traukdamasis į šiaurę, kur aptiko dideles stambių gyvulių bandas. Tada formavosi daugelis iki dabar išlikusių ir mūsų gyvenimą valdančių žmogiškų instinktų, socialiniai įpročiai ir pan. Tada ištobulėjo augalėdžiams nebūdingas strateginis mąstymas, kantrybė, sugebėjimas ilgam susikaupti- medžiotojų savybės. Prisimink ką Kiplingas rašo apie Banderlogų giminę ir kuo jie skiriasi nuo žmonių ;). Taigi, negimęs medžiotoju, bet turėdamas prigimtinį gyvulinių baltymų ir riebalų poreikį, žmogus pasirinko evoliuciškai teisingesnį kelią- pradėjo medžioti stambius gyvūnus, taip išplėsdamas savo arealą. Nors logiškai maitintis augalais buvo daug paprasčiau. Bet būkim atviri- taip neatsitiko. Nė viena tauta neišgyveno be gyvulinio maisto. Gamta neeikvoja energijos veltui ir jeigu žmogui būtų pakakę energijos iš augalų- jis nebūtų rizikavęs gainiotis raganosius ir megalocerus su mamutais.
Remiantis grynai teoriniais pavyzdžiais negalima kalbėt apie evoliucinę biologiją. Sakai, kad to užtenka, kad taip yra gerai- bet tik tiek. Realiai to nėra. Žmogui neužtenka valgyt tik tam, kad galėtų judėt. Gyvenimas susideda iš daugelio dalykų, reikalaujančių daug energijos, teisingos hormonų pusiausvyros ir pan. Žmogus turi dar ir daugintis, ir atlaikyt stresus, ir dar daug kitų dalykų. Visa tai patikrinama tik per daugelį kartų. Kol modelis evoliuciškai nepatikrintas- jis yra nepagrįstas, nes gamta viską grindžia grynai praktiškai. Visavalgystės modelis patikrintas- galime sakyt, kad jis veikia.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

O tas piktumas- labai normalus dalykas. Atsisakius gyvulinių riebalų (mėsos ir pieno produktų) jis yra neišvengiamas, nes stringa serotonino gamyba. Gallima laikinai sutvarkyt stuburo pratimais (ką daro jogai), bet rezultate gali ateit "nušvitimas" ;).
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sveikata”